Emma este iubire!

Raspunsuri - Pagina 51

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Mi-a venit mie sa urlu cand am vazut filmuletul, asa ca nici nu vreau sa-mi imaginez ce simte Aida.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.youtube.com/watch?v=Yb0UMXLF3mQ" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

AIDA in continuare...si ma pentru linistea ta...

DORIS pentru ca ne-ai adus-o pe EMMA atat de frumos alaturi...in amintiri...

mami Ruxandra, in plina formapentru Andrei Tudor,cel mai nazdravan

poezici pentru mamici si pepenasi
www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase
Andrei Tudor- minunea noastra -The Story

...inseamna
ca infinitul si-a gasit limite
ii zarisem grimasa
zvarcolindu-se-n catuse de fier
aripile sunt inutile acum
chiar si cenusa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibaby spune:

Suberb filmuletzul insa .....sfasietor

Mi-a placut propunerea Alinei in mod cert ar trebui un pic delimitate pentru Aida ar fi mai bine ,sa -si aleaga atunci cand va putea aceste momente ,pentru ca durerea sa nu apara in orice moment in care intra pe topic si sa putem conversa si alte lucruri chiar daca ,si e normal , toata viata ei se invarte acum inca in jurul micutei EMMA .

Aida, am intrat pe acest forum in urma cu 1luna , special ,datorita dramei tale si presupun ca sunt zeci de suflete care au facut acest lucru, zeci de mamici care au incercat sa se puna in locul tau si poate am simtit un pic din durerea ta ,de aceea incercam sa te ajutam sa treci peste aceasta grea incercare ,fiecare cu un sfat sau idee dorim sa fim alaturi de tine . IA ce crezi tu ca e mai bun pentru tine de la noi ,nu te gandi ca te va judeca cineva .

Noi te vom sustine si vom fi langa tine mult timp de aici incolo ,poti scrie sau poti doar sa ne citesti ,nimeni nu are de ce se supara ,fiecare intelege si incearca sa ajute cum stie el mai bine , nu trebuie sa-ti justifici gesturile in fata nimanui ,elibereaza-te de orice simti ca te constrange.

UN mic sfat pentru relaxarea mintii ,vindecarea oboselii si echilibrarea energiei vitale :
- incearca de cateva ori(2-3) pe zi sa te asezi intr-un loc in care te simti confortabil ,in fata unei ferestre deschise sau chiar in natura , inchide ochii si incearca sa-ti asculti respiratia , inspira adanc pana simti ca ti se umple abdomenul cu aer , expira lung - ca sa dai tot aerul afara ,repeta iar si iar ,tot timpul de concentrezi pe ascultarea respiratiei ,pana vei observa ca mintea e "golita" si nu-ti mai trece niciun gand atat timp cat esti in aceasta stare .Este foarte sanatos acest exercitiu pentru ca ne goleste mintea relaxand astfel creierul pret de cateva minute ,ca apoi sa simtim o reincarcare a energiei vitale .NU trebuie sa te grabesti ,respiratiile sunt mult mai rare ca repiratia normala ,totul e sa te concentrezi pe acest lucru ,sa - ti asculti respiratia ,atat.
Ideal ar fi sa poti tine o astfel de "pauza" 15 min .Chiar daca nu-ti iese din prima ,faci pauza si incerci iar . SUNT UIMITOARE REZULTATELE .

Exercitiul este valabil pentru oricine care simte oboseala, astenie, depresie,furie,nu gaseste solutia potrivita la o problema aparuta si este macinat de aceasta, orice situatie in care ne simtim nelinistiti ,agitati ,suparati , neindreptatiti.


Alaturi de tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Sincere condoleante!
N-am fost in stare sa scriu pana acum, tot ce se putea spune s-a spus, as vrea macar o parte din durere sa ti-o iau Aida!Esti o mamica cum multe nici nu viseaza!Si ai facut tot ce ti-a stat in putinta omeneste.Ai grija scumpa de tine si de viata mica din tine!


Meli+Timea-Larisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

aida sunt cu gandul tot la tine te pup pe suflet

kissy licurici ....

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

s-au topit 18 kg, mai am 12 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns terishka spune:

Foarte frumos filmuletul, Doris Nu trece zi in care sa nu ma gandesc la tine Aida, si-ti doresc putere...

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

te pup pe suflet aida ....

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 18 kg, mai am 12 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

Fetelor,cu acordul vostru am sa va pun povestile,versurile la generale la topicul"EMMA ESTE O POVESTE".

Si cred,asa cum spun si alte fete,ca ar trebui sa lasam un pic de spatiu,sa dam voie sufletelor parintilor sa se linisteasca.
anumite amintiri si emotii sunt sfasaietor de dureroase...

haideti sa incercam sa o scoatem pe AIDA din trecut,sa treaca peste prezent si sa viseze la un viitor frumos,cu un bb sanatos in brate,care o sa-i umple timpul, viata,care o sa rupa tacerea cu chiotele lui,care o sa le readuca zambetul pe buze...

cunoscand-o pe EMMA,sunt sigura ca ar vrea ca mama ei,ca noi toti...sa nu plangem ci sa facem bascalie,asa cum a facut ea ..de durere,de boala,de toti si de toate.

Te iubesc EMMA si din dragoste ptru tine si pentru PARINTII tai ..am sa-mi sterg lacrimile..si am sa fac bascalie de viata.

va iubesc,va iubesc,va iubesc!



Mata Emma lupta iar cu cancerul


http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true#
http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?i

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Aida, scumpa noastra, am eu sufletul greu si simt ca ma innabus cand ma gandesc... dar tu...

Te imbratisez si tare mult as vrea sa te pot ajuta cu ceva... Dar vreau sa stii ca nu a fost in zadar... Cred ca stii asta. Ati adus atata iubire in viata atator oameni!!

Kissy mic...esti langa noi!!!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei
**************************

Emma este iubire!


Mergi la inceput