Emma este iubire!

Raspunsuri - Pagina 45

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns axxxa spune:

Aida, draga mea, nu te invinovati, ai facut tot ce era omeneste posibil ca s-o salvezi, dovada stau si cei 3 ani si jumatate aproape, trecuti din momentul declansarii bolii si pana acum. Mi-as fi dorit sa nu aud niciodata aceasta veste, nu eram pregatita nicicand pentru asa ceva...
Vor trece ani pana se va atenua durerea, nu va exista zi din viata voastra sa nu va ganditi la ea, dar cu ajutorul lui Dumnezeu si a samburelului veti reusi incet incet sa nu mai plangeti.
Cu siguranta va veti intalni dincolo, eu cred cu tarie ca exista ceva dupa moarte, probabil n-ai avut timp si dispozitie sa citesti asa ceva, dar exista pe forum un topic unde multe persoane povestesc lucruri care imi intaresc convingerea ca cei diparuti, dragi noua, sunt undeva in univers si ne vegheaza de acolo. Cateva dintre fete descriu fenomenul de decorporalizare, trait de ele, care este exact ceea ce se petrece cu noi dupa moarte. Acesta este topicul:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134584

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebestrumfitza spune:

Dumnezeu sa aiba grija de sufletele voastre!si de ingerasul Emma!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Aida, durere mai mare ca a voastra nu cred ca exista.
Si mama cu mai multa putere de lupta, cu mai multa speranta si mai aproape de pruncul ei nu cred ca am intalnit vreodata. Voi doua ati fost impreuna in lupta aceasta, dar din pacate ati fost singure, nici medicina si nici tratamentele alternative nu v-au putut ajuta.

Te rog, nu-ti chinui sufletul tau bun cu reprosuri, nu ai nimic sa-ti reprosezi, mai mult decat ai facut, nu cred ca omeneste ar fi fost posibil, iar increderea Emmei in tine spune totul.
Esti cea mai buna dintre mame. Iar Emma nu e singura. Sunt sigura ca nu singura. Si e intr-o lume mai buna decat a noastra.
Ai grija de tine si de samburelul pe care-l porti.

Fa Doamne o minune !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi spune:

Nu ai dat gres cu nimic scumpa Aida! Ce puteai tu face mai mult decit ai facut? Durerea ta e imensa... dar n-ai de ce sa te invinovatesti, iubito!
Dumnezeu sa va dea putere sa mergeti mai departe! Puiul vostru vegheaza asupra voastra acum!



Smile,tomorrow could be worse!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

aida, nu ai gresit cu nimic. as vrea sa am puterea sa spun ceva care sa aline macar o particica din suferinta ta. dar din pacate nu exista cuvinte care sa-ti aline sufletul greu incercat. eu cred ca Emma nu e singura, cred ca acum e linsitita si fara dureri. cred ca e suparata pt ca te vede pe tine plangand. dar in niciun caz nu cred ca e singura!!!!te poop si DD sa fie alaturi de tine sa-ti aline suferinta!

"mai avem nevoie si de iarba......"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

aidule .... nu gasesc cuvinte care ar putea sa-ti aline durerea .... pur si simplu sunt muta in fata durerii tale fara margini .... te pup pe suflet ... nu trebuie sa te ierte kissy .... stie ca ai facut tot posibilul si te-ai luptat cu scarba aia de boala pana in ultima secunda
zbori lin licuriciule

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

s-au topit 18 kg, mai am 12 kg pana la targhet cu "montignac, stil de viata nu dieta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gremlin spune:

Aida, ce suflet minunat! Sa nu te schimbi, ai grija de tine... Ramai asa, puternica...
Tot ce se scrie aici e din suflete, e chiar mai putin decat simte fiecare fiindca cuvintele sunt sarace. Tot ce e scris aici e din admiratie, din respect si iubire.
E cea mai trista poveste dar aici e scrisa viata Emmei, o parte din ea. Nimeni n-o sa o uite vreodata. Capitole scrise cu speranta, durere si iar speranta...
Sa plangi, Aida, nu tine durerea in tine... Sa plangi. Cred ca ai inghitit atatea lacrimi, sa nu le vada scumpa de Emma...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy74 spune:

Of Aida, ma doare sufletul de nu mai pot. Si daca pe mine ma doare asa de tare ..., ce-o fi oare in sufletul tau ... . As vrea sa-ti iau o parte din durere, daca as putea...
Aida nu te invinovati. Emma stie ca ai iubit-o infinit de mult, ca ai facut tot ce era omeneste posibil.
Sincer, sincer nu stiu ce sa-ti spun sa doara mai putin, cred ca nu trece cu nimic. Stiu sigur insa ca samburelul din burtica ta te va ajuta cel mai mult.
Ai grija de tine, pentru copilasul tau, si sa va intareasca Dumnezeu pe toti.

Cristina, mamica fericita de Eva Maria
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Plange sufletul in mine...nu stiu ce sa scriu, ce sa spun....
Aida te imbratisez cu mare drag, ai grija de tine! Cu siguranta ai facut tot ce ti-a stat in puteri pt. Emma, si ea stie asta cu siguranta.
De acolo de sus va avea grija de voi si va va veghea.
Zbor lin inger scump! ai grija de mami, tati, bunici si samburel. alina-le suferinta si da-le multa putere sa mearga mai departe!

_
Gio25+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siuta spune:

Aida,


Andreea,mamica de Anastasia

Mergi la inceput