Emma este iubire!

Raspunsuri - Pagina 38

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elvie spune:

Drum bun sufletel scump ,nici nu stiu ce sa spun ,am sperat tot timpul la o minune

Condoleante Aida imi/ne pare atat de rau.

Elvie & printesa mea mica Lara (16.03.2006)

" I have always been delighted at the prospect of a new day ,a fresh try,one more start,with perhaps a bit of magic waiting somewhere behind the morning..." Joseph Priestley(1733-1804)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmelly spune:

Azi am aflat si eu de Emma. Ma simt totusi vinovata pt ca o prietena a trimis offline un mesaj pe msg despre Emma dar nu mai tin minte ce mi-a scris si nici nu dadea link sau informatii despre ea.
E un caz ravasitor si, citind din urma mesajele mamei sale am vazut ce suflet are aceasta femeie si cata dragoste a dat fiicei sale. Ma doare inima pt Aida si pentru fiica ei. Imi pare atat de rau ca a plecat un suflet atat de pur. Of Doamne! Emma drum bun ingeras mic si frumos.
Dumnezeu si Maicuta Domnului sa te ocroteasca Aida ca ai un samburel si are nevoie de tine si sa treci peste durerea asta care nu se poate masura.
Sincere condoleante Aida, Laci, bunica.
Am aprins lumanarea pentru tine Emma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns proadelina spune:

Odihneste-te in pace, pui mic!
Sincere condoleante familiei!

Adelina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibaby spune:

S-a stins o steluta .......s-a luptat cu MOARTEA .... a incercat s-o pacaleasca insa ...nu a reusit .

Acum ... a scapat de chinuri si de suferinta e in bratele Domnului ducand-o in brate spre o lume unde nu exista durere suferinta si intuneric , nu mai simte durerile sfasietoare care-i strapungeau micutul corp ,nu mai simte NIMIC RAU ,acesta s-a terminat ,acum e inconjurata de liniste ,lumina ,pace.


OIHNESTE-TE IN PACE MICUTA EMMA !

Eu mi-am invatat lectia de la ele si sper sa n-o uit niciodata , de cand am citit despre Emma sunt mai rabdatoare cu fetita mea ,sunt mai mult prezenta , ma bucur mai mult de orice face e,ne amuzam chiar si de o mica prostioara
Ne-au invatat sa TRAIM ,sa ne amintim ca nimic nu e vesnic si ca se poate schimba in orice moment , ca timpul trece ....
de aceea vreau sa profit de orice moment petrecut cu fetita mea ,nu mai exista sunt obosita cand ea vrea sa ne jucam sau am avut o zi grea la servici , sau hai fii cuminte si joaca- te acolo singurica .........acum exista doar PREZENTUL ,impreuna traim in PREZENT fara a ma mai gandi la oboseala la stress , la grijile cotidiene,fara a o neglija .

AM LASAT TOATE GANDURILE CARE MA TINEAU DEPARTE DE EA ....pentru ca asa m-au invatat ele , AIDA SI EMMA

Pentru asta VA MULTUMESC DIN SUFLET !



Putere Aida tie si intregii familii .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Am aprins si eu, acum, inca o lumanare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lara20 spune:

ingerasii sa aiba grija de tine fetita frumoasa!
sincere condoleante!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:



Sincere condoleante!
Odihneste-te in pace micuta frumoasa! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns terishka spune:

Ma gandesc la voi... parca tot nu imi vine sa cred. Mi-as dori sa pot veni la inmormantare, poate asa as putea accepta faptul ca Emma nu mai e, ca lupta asta asa de indarjita pentru viata a fost pierduta... Ma rog sa fii tare Aida si toti ai tai la fel, sa gasiti cumva putere sa treceti peste asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morcoveatza spune:

Drum bun micut ingeras.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:

Coroanele au ajuns in curtea printesei. Flori albe si flori rosii. Din partea comunitatii DC si una din partea fetelor din timisoara .
Va multumim pentru gandul bun si sufletul alaturi de puiul drag si de toti cei apropiati ei.

Lumina multa, suflet scump.






www.flickr.com/photos/53776437@N00/3426250272" target="_blank">Te iubesc licurici drag. Drum bun spre stele.

Mergi la inceput