Emma este iubire!

Raspunsuri - Pagina 33

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Condoleante familiei. Offff doamne.... cata durere... nu imi vine sa cred ca a plecat in ceruri.....ne vom ruga si noi pentru sufletelul ei
Drum bun ingeras scump !!!!



Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:



mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
"Copilul rade:
Intelepciunea si iubirea mea e jocul !
Tanarul canta :
Jocul si intelepciunea mea-i iubirea !
Batranul tace :
Iubirea si jocul meu e-ntelepciunea !"
Lucian Blaga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadyG spune:

Doare atat de rau,incat doare in piept ca si cand ai avea un pietroi ,lacrimile curg intr-una.
Dumnezeu sa va aline,Aida scumpa,sa gasiti cumva putere sa treceti prin momentele astea!
E Vinerea Mare,la catolici.Iisus s-a stins pe cruce.
Chiar astazi o duce cu El in brate pana la Rai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:

E atat de trist si de nedrept! Ma uit la pozele cu ea si plang
Frumoasa Emma e o stea pe cer.

Imbratisari calde parintilor si multa putere sa lupte cu tristetea.

in curand mamy de bb scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

In Decembrie, Emma a mers pentru ultima data pe picioarele ei...
Aida a pus in albumul lor, aceste poze...


BLOG DC-Impreuna Timisoara


Caut cu lumanarea orice:)) ...uneori chiar gasesc!



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele
POZE CU NOI

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:)), www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">Christmas 2007 by INES, www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj INES, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

n-am cuvinte...
am doar lacrimi



Claudia si Raul-Andrei



Dumnezeu sa te odihneasca in pace, Emma ingeras bland

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Condoleante Aida, Laci si Buni!
Intram pe forum in ultima vreme doar sa citesc despre Emma. Ma bucuram alaturi de voi de fiecare zambet pe care micuta vi-l dadea, pt fiecare trompetica si sufeream cand avea dureri. Aseara am citit ca Emma nu se simte bine si in seara asta n-am putut sa ma culc pana nu am venit sa vad ce mai face pretioasa Emma.
Am mult cand am citit ca Emma noastra cea scumpa a plecat dar ma impac cu gandul ca acum se va putea juca din nou intr-un camp plin de floricele, intr-un loc unde nu exista durere, suferinta ci este numai bucurie si iubire!
Dumnezeu sa va dea putere sa treceti peste aceasta pierdere dragi parinti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ElenaGiulia spune:

Dumnezeu sa te odihneasca frumusete mica!!!
Condoleante familiei indurerate!

Elena fericita Mamica a Alexandrei(16-8-2000)Giulia(27-2-2004)si Arthur 28-3-2007
http://www.sonia.as.ro/
Ajutati-o pe Sosonica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

Uf.... ce greu imi este sa spun ceva, m-am rugat si am tot sperat intr-o minune... Dar Doamne Doamne a avut nevoie de un ingeras ca tine Emma. Ai venit aici pe pamant, ne-ai dat multe lectii de iubire, cred ca asta a fost misiunea ta..... ai dus in spate o povoara foarte mare pentru orice muritor, tu insa ai fost foarte diferita, cu tot greul suferintei tale fizice ai stiut sa iti faci parintii sa zambeasca si ai iubit animalele cu toata curatenia sufletului tau de copil.
Toti care te-au cunoscut si pe tine si pe familia ta au ramas profund miscati.

Ma alatur si eu cu durere in suflet fetelor pe despre copii... Aida, sincere condoleante. Doamne te rugam ai grija de Aida noastra draga si familia ei foarte grea incercata.
Loma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Emma a scapat de durere. Emma a scapat de suferinta. Emma a scapat de tot ce e rau si urat. Emma este intr-o lume mai buna. Este in lumea ingerilor. Si de acolo va veghea asupra celor pe care i-a iubit si care au iubit-o enorm de mult. Si care o vor iubi pentru eternitate si nu o vor uita niciodata. Ca un fluture in zbor a trecut pe langa noi si ne-a invatat ce inseamna iubire, frumos, dragoste, caldura. Ca un fluture in zbor s-a dus spre orizontul de nepatruns. Multe dintre noi nu te-am cunoscut personal, dar parca te-am sti dintotdeauna. Si vei ramane mereu in amintirile noastre! Si-un coltisor al sufletelor noastre va pastra intotdeauna imaginea chipului tau scump.
Odihneste-te in pace, pui mic! Dumnezeu sa aiba grija de tine!
Vom aprinde o lumanare care sa-i lumineze sufletelului tau curat drumul catre ingeri.

Intreaga compasiune si sincere condoleante Aidei si intregii familii.
Multa putere pentru a razbate cumva prin aceasta suferinta.

Mergi la inceput