Cum pot descarca pozele de pe telefon in calculato

Cum pot descarca pozele de pe telefon in calculato | Autor: betiana

Link direct la acest mesaj

Am un telefon Nokia si am facut poze frumoase. Nu stiu ce cabluri imi trebuiesc ca sa descarc pozele in calculator.Sunt poze frumoase, de primavara. Poate stie cineva.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

eu le descarc cu cablul de la aparatul foto sau (ca uitasem) cand nu am cablul la indemana le descarc de pe card (in laptop).

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi si buburuza mica Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Bluetooth
Asa nici nu ai nevoie de alt cablu USB cand schimbi telefonul.
Daca ai nokia si conexiune net pe tel poti face cont OVI.

Monica sotie si mama fericita

E primavara, e lumina, e caldura, e zambet, e iubire, e VIATA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Eu am un cititor de carduri. Asta daca pozele sunt pe card.
Mi se pare util, pentru ca poate citi cateva modele de carduri, pentru toate "sculele" pe care le avem in casa.

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

In pachetul telefonului ar trebui normal sa fie si un cablu de date, USB. Dar si solutia lui Rufus este foarte buna, o folosesc si eu.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betiana spune:

Multumesc mult pentru raspunsuri. Daca avea cablul USB nu mai postam acest topic. Sper sa o rezolv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui betiana

Am un telefon Nokia si am facut poze frumoase. Nu stiu ce cabluri imi trebuiesc ca sa descarc pozele in calculator.Sunt poze frumoase, de primavara. Poate stie cineva.

betiana


Poti merge la orice magazin care vinde telefoane Nokia , gen Germanos si vei gasi acolo cablu USB de cumparat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Am avut doua telefoane Nokia. La unul le puteam descarca fie prin cablul USB, fie prin conexiune cu infrarosii (pe vremea aia aveam si un calculator cu asa ceva).

La actualul telefon pot fie prin cablul USB, fie cu bluetooth.

Uite-te mai intai pe telefon la sectiunea conexiuni ce stie sa faca al tau.

"We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui betiana

Am un telefon Nokia si am facut poze frumoase. Nu stiu ce cabluri imi trebuiesc ca sa descarc pozele in calculator.Sunt poze frumoase, de primavara. Poate stie cineva.

betiana

Du-te la magazin si cere cablu USB in functie de tipul tau de telefon. Am vazut ca de fapt intrebi de "cabluri" nu de alta modalitate. In functie de tipul de telefon, mai exact de mufa telefonului, trebuie sa cumperi cablul potrivit.
Eu am spus la ce tipuri de telefoane am avut eu, mi s-a aprut mai simplu un BlueeTooth pt ca poate fi folosit la orice telefon care are in meniu optinea, deci daca vreau sa descarc de pe alt telefon, nu imi trebuie alt cablu.

Gabitzam, eu am Nokia E63 care la liber in magazinele Orange este 376 euro, si surpriza, nu are in pachet cablu USB, si nici un magazin nu a putut sa imi aduca pe comanda.

Monica sotie si mama fericita

E primavara, e lumina, e caldura, e zambet, e iubire, e VIATA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

bluetooth ...am luat din targ, unul ieftin, 30 lei!
daca as fi luat de la nokia ma costa nu cat telefonul (care a fost la oferta f convenabil) ci cel putin dublu. din punctul meu de vedere: no way sa dau atatia bani!

Mergi la inceput