Inseminarea intrauterina

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mara80 spune:

buna,fetele!
gata,ieri am facut inseminarea!mama,ce emotii am avut.....nu stiu de ce....parca mai mult ca la operatie(laparoscopie)!dar odata ce m-am suit pe masa si a inceput sa vb cu mine dr. am uitat!a fost super draguta dr.!m-a incurajat f. mult si de aceea sunt f optimista!acum....urmeaza asteptarea!dr. biolog a zis ca au fost cam putini mobili dar ca i-a ales pe cei mai frumosi si sanatosi!
m-a durut tare ovarul stg.ieri si vad ca si azi ma cam deranjeaza...cred ca asta e un semn ca lucreaza!
trebuie sa fac testul in 3 saptamani ptr ca mi-a mai dat sa fac un pregnyl in 7 zile!
astept sa treaca efectul sau si apoi fac testul!
asta e.....de acum doamne-ajuta!


mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamac spune:

Mara
Sa fie intr-un ceas bun! Ai grija de tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara80 spune:

multumesc din suflet!sa dea dumnezeu la toata lumea bebelusul dorit!


mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

cred ca asta este si solutia in cazul meu.....:( asteptam vesti de la u.. Toate cele bune!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara80 spune:

dar care este problema ta lia?daca poti sa ne spui.....
poate ne mai sfatuim intre noi!

mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

bua mara. Am avut in dec 2007 extrauterina am ramas fara o trompa. de 8 luni ne straduim sa avem bebe si nimic :( .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_alina spune:

Buna Anca.Vroiam sa te intreb daca te-ai programat inainte cu un an pt.inseminare.Eu am facut inseminare la o clinica privata unde am platit 3000 euro (medicamentele le suporta statul)sau puteam sa fac inseminarea la stat dar trebuia sa ma pun in lista si sa astept chiar si doi ani.Am reusit din prima si acum am 28 saptamani.La mine medicamentele pentru stimulare m-au ingrasat un pic si atat.Asa ca fetelor nu va mai ganditi la efecte negative.Iti multumesc.Va doresc multa sanatate si bebici sanatosi si nu va dezamagiti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_alina spune:

Buna Lia .Ai facut laparoscopie ca sa vezi daca cealalta trompa e buna?Aceeasi problema am eu - o extrauterina si am incercat 2 ani fara nici un rezultat.Dupa o laparo a rezultat ca cealalta trompa se inchisese si am decurs la inseminare.Multa bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamac spune:

Buna Iulia
Eu am facut controalele la cabinetul particular al medicului si dat fiind ca el lucreaza si la spitalul de stat, m-a programat imediat la inseminare. Din pacate prima inseminare nu a dat rezultatul sperat. Luni voi merge la control sa hotaram cand vom face a doua inseminare. Ma bucur ca tu ai reusit din prima! Iti urez sarcina usoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia_alina

Buna Lia .Ai facut laparoscopie ca sa vezi daca cealalta trompa e buna?Aceeasi problema am eu - o extrauterina si am incercat 2 ani fara nici un rezultat.Dupa o laparo a rezultat ca cealalta trompa se inchisese si am decurs la inseminare.Multa bafta


inca nu am facut laparoscopie dar in vara asta v-om merge sa facem toate analizele necesare....In vara ca intru in Concediu.. ca altfel.......... plec la 6 ajung la 19 acasa

Mergi la inceput