Inseminarea intrauterina

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancutzamiki spune:

buna
si eu fac maine inseminarea la abano terme dar am luat doar o fiola de gonasi.oare de ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzamiki spune:

buna,si eu fac maine inseminarea in italia si dc te pot ajuta cu ceva..sunt aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaraluca spune:

Buna fetelor!nu am mai intrat de mult pe aici pt ca nu prea am avut ce sa va spunacum un an am facut si eu o inseminare la medlife cu dr Predoi dar din pacate nu am reusit.am fost cu moralul la pamant atunci dupa inseminare,dar acum mi-am adunat puterile si fac o noua incercare.eu am ovare micropolichistice .e cineva pe aici care a reusit inseminarea avand aceasta problema?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinablondy spune:

Buna Ancutza.Mult succes maine la medic.Eu pe 4 apr am programare pt a incepe procedurile de inseminare.Daca nu te superi imi poti spune care sunt pasi pana la inseminare si dupa?Sunt foarte speriata .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo_82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenaraluca

Buna fetelor!nu am mai intrat de mult pe aici pt ca nu prea am avut ce sa va spunacum un an am facut si eu o inseminare la medlife cu dr Predoi dar din pacate nu am reusit.am fost cu moralul la pamant atunci dupa inseminare,dar acum mi-am adunat puterile si fac o noua incercare.eu am ovare micropolichistice .e cineva pe aici care a reusit inseminarea avand aceasta problema?


Buna elenaraluca: si eu ma confrunt cu aceeasi problema a ovarelor micropolichistice. Din acest motiv CM este neregulat, si implicit ovulatia uneori exista, alteori nu. Noi incercam de 2 ani sa avem un copil, dar pana acum fara reusita. Pentru a spori sansele ca ovulatia sa existe, mi s-au administrat injectii de inductie de ovulatie, iar pe 08.03 am facut si prima IUI, dar din pacate nereusita. La fel ca tine, ne-am inarmat cu rabdare si optimism, si o sa incercam o a doua IUI. Doamne-ajuta sa fie la ambele cu noroc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FlowerA spune:

Buna tuturor.

Sunt nou pe aest forum desi il citesc de aproape un an. Si noi ne confruntam cu mari probleme de fertilitate. De fapt sotul meu are azoospermie. Eu la controale de rutina mi s-a spus ca sunt in regula si nu am probleme insa nu am facut analize foarte amanuntite.

Am hotarat cu sotul meu sa fac inseminare artificiala cu sperma de la donator insa nu avem donator si nici nu vrem ca apropiatii nostri sa afle. Ma puteti indruma spre o clinica , care sa aiba si banca de sperma si un medic bun? Nu as vrea clinica Panait Sarbu pt ca am inteles ca sunt foarte multi donatori tigani. Care sunt costurile? Cat timp necesaita tratamentul pt IAD? Multumesc anticipat pt raspunsuri.

Succes tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui FlowerA

Buna tuturor.

Am hotarat cu sotul meu sa fac inseminare artificiala cu sperma de la donator insa nu avem donator si nici nu vrem ca apropiatii nostri sa afle. Ma puteti indruma spre o clinica , care sa aiba si banca de sperma si un medic bun? Nu as vrea clinica Panait Sarbu pt ca am inteles ca sunt foarte multi donatori tigani. Care sunt costurile? Cat timp necesaita tratamentul pt IAD? Multumesc anticipat pt raspunsuri.

Succes tuturor.

De ce nu incerci la Giulesti? Cred ca poti specifica ca nu-ti doresti ca donatorul sa fie de etnie roma. Intra si la Inseminare, cap. 76 si cere mai multe detalii. Sunt fete active care au facut IAD la Giulesti si au copii superbi. Eu am facut IAS cu dr. Moisa de la Giulesti.

MTHFR A1298C heterozigot, PAI 4G homozigot
7 IA, 2 reusite dar pierdute la 5 si 6 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinablondy spune:

Buna Ancutza.Cum a fost la inseminare?Cum te simti?Sper ca ne vei da un raspuns cu 2 liniute cat de curand.Te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaraluca spune:

Simo tu la ce dr esti?cine asteapta beta HCG-ul?avem burtici cu bebici luna asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaraluca spune:

Fetelor,maine ma duc la dr cu analizele pe care mi le a dat sa vad daca pot incepe stimularea pt inseminare!
SUNT CAM SPERIATA CA MI-A IESIT PROTEINA C CRESCUTA!voi stiti ce o mai fi si asta?m-am uitat pe net dar nu prea inteleg pt ce se face!mereu am cate o piedica ,si cred ca e un semn ca nu ar trebuii sa fac inseminarea!

Mergi la inceput