Inseminarea intrauterina

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:



Bafta mirela.
Te pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monique82 spune:

buna...am 28 ani...si luni am fost la un control ginecologic.ne dorim anul acesta un copil.idea e...ca mi s-a spus ca am colul uterinff sus...si voi ramane ff greu insarcinata!ma bucur sa citesc ca nu este ff grav ceea ce mi se-ntampla!eu locuiesc in tarragona(spania)si pe 18 mai voi avea un nou control.voi incerca sa-i explic...daca se poate face inseminare artificeala..acest forum mi-a fost de mare ajutor...va pup!pt manie LA MULTI ANI pt toate FLORILE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:



Bafta monique!
Si eu am invatat multe de aici,sper sa reusim.
Noi facem ce trebuie cu ajutorul medicilor,dar totul depinde de ce vrea cel de sus,la concluzia asta am ajuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

buna fetelor! eu am facut 2 inseminari nereusite dupa lungi perioade de tratament cu investigatiile aferente... pe a-3-a urma sa o fac..dar am reusit natural. va doresc mult succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

am uitat sa va zic inseminarile le-am facut la iasi la dr-ita grigore mihaela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutaaa spune:

salutare fetelor,
adrisimo, sa-ti traiasca bebele si sa ai o sarcina cat mai usoara, asta daca nu ai nascut deja.
cam cat te-a costat inseminarea la iasi si la ce medic ai fost innainte de a face inseminare?
mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina07 spune:

Buna fetelor!Si noi incercam de vreo 6 ani sa facem un bebe,dar pana acum nimic...De un an suntem pacientii unei clinici private din Iasi,am facut toate analizele si investigatiile necesare,am facut HSG-trompele nefiind cu probleme,iar sotului i-a iesit o oarecare deviatie.Ni s-a recomandat inseminarea,fiind foarte sigura in cazul nostru.Am facut prima inseminare,a doua,a treia si a patra....si nu am ramas insarcinata.Chiar si doctorul mi-a spus ca e dezamagit si ca nu intelege de ce nu vrea sa vina bebele...va dati seama ce dezamagiti am fost noi.Tot dumnealui ne-a spus ca putem face si o a cincea inseminare dar sansele sunt de 50%.Am hotarat sa facem o luna pauza,sa mergem la Sovata doua saptamani la tratament si apoi sa mai incercam o data,iar daca nici de data asta nu raman,ne linistim si ne apucam sa strangem bani de vitro.....dar sper ca Sovata sa rezolve problemele.M-as bucura daca cele care au experiente asemanatoare mi-ar scrie ....poate trec mai usor.Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia75 spune:

Buna fetelor!

sunt noua pe acest forum pe care il gasesc extrem de util. Sunt la prima incercare de IA, am facut-o pe data de 22 la clinica Kaali in Ungaria. Acum astept cu nerabdare sa fac primul test si parca timpul nu mai trece. De ieri am inceput sa am dureri mari de burta si radiau in spate in regiunea lombara, asa ca sunt cam ingrijorata. Parca ar veni cm. Am luat no-spa aseara si azi dimineata si mi-au mai trecut durerile, iar acum spre seara mi-au revenit, dar de intensitate mai mica.
As vrea sa stiu daca fetele care au mai incercat au avut astfel de dureri.
Va doresc succes la toate!
Dia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina07 spune:

Buna Dia,am avut si eu durerile de care scriai tu si am inteles ca tratamentul pentru inseminare provoaca stari de agitatie,dureri abdominale,de spate,greata-de aceea foarte multe femei cred ca sunt insarcinate.Eu am facut 4 inseminari,am avut toate simtomele posibile,dar fara rezultat deocamdata.Stiu cate sperante ai la prima inseminare si ce dezamagita esti cand vezi testul cu o liniuta...iti doresc tot binele si sa scrii daca ai avut norocul sa ramai de la prima incercare,daca nu, treci peste si nu dispera.Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellen79 spune:

a facut cineva stimulare cu gonal f, eu acuma am inceput si doc de familie mi-a facut-o in burta ca asa stia ea ca se fac, mie mi-a fost rusine sa ii spun stai sa inteb doc ginecolog,
oricum am simtit-o in toata burta, si m-a apucat brus durerea de cap si cu greata

Mergi la inceput