Gravidute prin FIV (36)

Gravidute prin FIV (36) | Autor: Micky2007

Link direct la acest mesaj

Aici ne-am continuat povestea de la aspirante: cap.1;cap.2;cap.3;cap.4; cap. 5;cap.6;cap.7; cap.8; cap.9;cap.10;cap.11; cap.12; cap.13; cap.14;cap.15; cap.16; cap.17; cap.18; cap.19; cap.20; cap.21; cap.22; cap.23; cap.24; cap.25; cap.26; cap.27;cap.28;cap.29; cap.30; cap.31; cap.32; cap.33; cap.34; cap.35




Fetelor va doresc sarcini usoare si BB-ici sanatosi!!

Acest nou subiect sa ne tina impreuna unite asa cum eram la aspirante si cum ne vom muta la Mamici prin Fiv

cele mai fericite!!!
cele ce am luptat si am invins!!!



Rugaciune pentru pruncul ce se afla in pantecele mamei
Doamne, cel care ai zis oamenilor :
" Cresteti si va inmultiti si stapaniti pamantul"
binecuvantand nasterea de prunci,
arata mila ta si acestui copil ce se afla inca in pantecele mamei sale,
si ajuta-l sa se nasca la vremea de Tine randuita.
Da-i lui Doamne crestere fireasca,
sanatate si putere.
Parinte Ceresc,
Care porti de grija pasarilor cerului si infrumusetezi crinii tarinii,
poarta de grija si acestui copil care n-a vazut inca lumina soarelui.
Nu ne parasi pe noi robii Tai si ocroteste cu harul Tau pe pruncul acesta al nostru
si binecuvanteaza nasterea lui dupa multimea milostivirii Tale. Amin.





dear_bambie
Et cu blastocisti - 16 martie 09, DPN noiembrie 2009, FIV 1 Gynera, dr. Dracea+Dascalescu


doris 71
Et 9 martie 09, DPN 27 noiembrie 2009, FIV 5, Clinica Humanitas Milano


lorelai_lorelai
Et 24 februarie 09, DPN noiembrie 2009, FIV 3, Giulesti, dr. Marinescu+Dascalescu


Laura Garner
Et - 24 februarie 09, DPN 12 noiembrie 2009, FIV2, dr. Kovacs, Kaali Budapesta


betty78
Et - 18 februarie 09, DPN 09 noiembrie 2009, FIV, dr. MNL


pishko
Et cu blastocisti - 14 februarie 09, DPN 05 noiembrie 2009, FIV Viena Goldenes Kreuz, dr. Obruca


Evy28
Et 3 martie 09, DPN 28 octombrie 2009, FIV Gynera


dariaioanaxx
Et cu blastocisti - 06 decembrie 08, DPN 24 august 2009, FIV Giulesti, dr. Laura Dracea + dr. Monica Dascalescu


missy
Et 04 decembrie 08, DPN 25 august 2009, FIV 3 Ungaria - Szeged, dr. Zadori


vally
Et 22 noiembrie 08, DPN 15 august 2009


KLU1973
Et 23 noiembrie 08, DPN 14 august 2009, FIV Ungaria - Szeged


ayda_m
Et 28 oct 08, DPN 15 iulie 2009, FIV 3 Gynera, dr. Dracea+Dascalescu


Elenada
ET 10 noiembrie 2008, DPN 12 iulie 2009, FIV-Austria -Viena


Moniland
Et 10 noiembrie 08, DPN 07 iulie 2009, ET cu blastocisti, FIV 5 Kinderwunsch Klinic Wels,


ana_p
Et 31 oct 08, DPN x.x. 2009, FIV Gynera, dr. Dracea


nusy
Et 10 oct 08, DPN 30 iunie 2009, FIV Gynera


kineta
Et 3 oct 08, DPN 23 iunie 2009, FIV Giulesti


Buluna
Et 29 sept 08, DPN 22 iunie 2009, FIV, Szeged


Sima1
Et 15 sept 08, DPN 8 iunie 2009, FIV Ungaria, Debrecen


Katykaty
Et 11 sept 08, DPN 04 iunie 2009, FIV, Sibiu


Raloucoutza
ET cu blastocisti - 16 sept 2008, DPN mai/iunie 2009, FIV Gynera (Dracea+Dascalescu)


Liana30
Et 06 septembrie 08, DPN 29 mai 2009, FIV Ungaria - Szeged


Micky2007
Et 4 sept 08, DPN 15 mai 2009, FIV Ungaria, Szeged


Bombonique
ET 03 august 2008, DPN 24 aprilie 2009, FIV Wels, Austria, dr Loimer ]







Linkuri utile:
Calculul datei nasterii,www.ivf.ca/calcu.htm" target="_blank">Calculator sarcina FIV,www.visembryo.com/baby/15.html" target="_blank">Cum se dezvolta bebe, www.babycenter.com/general/fetaldevelopment/pregnancy/1290794.html" target="_blank">Greutate si centimetri in burtica la mami, www.layyous.com/root%20folder/pregnancy_videoclips.htm" target="_blank">Diverse filmulete despre sarcina si nastere, www.materneo.com/calcul/CalcWeight.htm" target="_blank">Greutatea viitoarei mamici, www.desprecopii.com/info.asp?id=135" target="_blank">Sarcina- saptamana cu saptamana, Recomandari pentru gravide, www.desprecopii.com/info.asp?id=5" target="_blank">Intrebari si raspunsuri despre sarcina, www.voornamenboek.nl/index.html" target="_blank">Nume de fetite si baietei, www.babycenter.com.au/pregnancy/antenatalhealth/testsandcare/" target="_blank">Informatii privind testele prenatale, www.medicina-materno-fetala.ro/downloaddoc.php?docId=45" target="_blank"> Recomandari pentru urmarirea prenatala de rutina a femeii gravide sanatoase, www.womensclinicseattle.com/ultrasound.htm" target="_blank">Masuratori ecograf, www.perinatology.com/calculators/biometry.htm" target="_blank">Calculator pentru verificat masuratori ecograf, RUGACIUNILE NASTERII, www.health.state.mn.us/wrtk/handbook.html" target="_blank">pozeBBinBurtica , Nastere in direct cu epidurala, Sarcina- de la conceptie la nastere Calcul greutate fat dupa DBP si AC
www.obfocus.com/calculators/gender.htm" target="_blank">Ghiceste sexul dupa varsta implinita a mamei si luna conceptiei


adresa mail comuna: burtici_fiv@yahoo.com
Pt. parola va rog sa-i dati un PM lui Pussi[/red]


Nota:Parola de la adresa de mail o vor primi doar fetele din lista de pe prima pagina, atat cat si


CELULE STEM IN RO:

[size=1]1.CORD BLOOD CENTER RO
Splaiul Independentei Nr. 1/4
400376 Cluj-Napoca, Cluj

Tel: 0264 / 375 010
Fax: 0264 / 587 271
Mobil: 0729 / 146 522
e-mail: romania@cordcenter.com
www.CordBloodCenter.com/ro

2. BIOGENIS
http://www.biogenis.ro/?pag=drw&art=1

3.SPITALUL DE URGENTA PENTRU COPII"L. TURCANU"
CLINICA III PEDIATRIE CENTRUL DE TRANSPLANT MEDULAR
TEL: 295977; 203303 int. 266/ totul cu 0256 prefix
e-mail: cordblood_tm@yahoo.com
www.krio.ro









Micky 32+ +

AMR 6 saptamani

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Evy28 spune:

Micky
multumim pt noul subiect .
sa ne aduca numai noroc si multe vesti bune .
ce putin mai ai pana iti vezi puiutii..

abia astept sa merg si eu joi la eco sa aud inimioarele mele dragi .tare greu trece timpul ...
azi ma supara un pic mijlocul . obosesc prea repede daca stau mult in picioare ...nu stiu daca e normal.

si daca nu va suparati , o corectie ..ET la mine a fost pe 03.03.
um a fost pe 12.02.

Evy 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hope2009 spune:

Fetelor dragi,
Vin la voi cu o rugaminte, va rog spuneti-mi si mie daca Doamne fereste sarcina se opreste din evolutie - care sunt simptomele?
Eu am avut ET pe 18 martie si pe 30 martie testul a fost pozitiv. Cam dupa 6 zile de la trasfer am avut dureri de burta insa de cateva zile au incetat. Am fost f. balonata, (chiar ma gandeam ca nu o sa pot ascunde burtica pana la 3 luni- cand voiam sa-mi anunt familia si prietenii), insa acum nu mai am nici un simptom de gravideala. Nu ma mai doare burta, nu mai sunt balonata, nu sunt obosita, nu am greturi etc.
Sunt disperata si ma gandesc ca ceva e in neregula cu puiutii mei.
Am programare la doctor Luni insa asteptarea pana atunci e un chin.
Va rog, daca mai sunteti careva in situatie asemanatoare, spuneti-mi si mie.
Va multumesc si scuze ca va bombardez cu temerile mele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayda_m spune:

Hope2009 eu la fel am patit..cam prin sapt 5 si ceva aproape 6 au incetat durerile de burta, greturi n-am avut niciodata...absolut nici un simptom si eram sigura ce e ceva in neregula cu bebe, ca sarcina s-a oprit din evolutie...dar a fost totul bine, dr mi-a zis ca s-a obisnuit organismul meu cu sarcina si e ok...deci stai cumintica pana luni...tb sa fie bine, nu e o regula sa-ti fie rau sau sa ai mereu dureri...durerile o sa mai apara din cand in cand.O sa vezi ca va fi bine...

Ayda 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Evy asa este, mai am foarte putin, abia astept. Lasa ca imediat ma ajungi si tu din urma. Ai sa vezi ce repede trece timpul.
Hope cred ca toate am trecut prin aceasta temere si am facut o gramada de ecografii si nu s-a intamplat nimic. Asta si din cauza ca ne dorim asa mult bebelusii si ne chinuim atat. La mine sarcina cand s-a oprit in evolutie era foarte mica, la 7 saptamani nu am auzit inimioara. Nu am simtit nimic si sarcina s-a eliminat singurica. A doua oara cand am ramas insarcinata sa stii ca nu am avut simptome decat intre saptamana 6 si saptamana 9 cand aveam greturi dar nu am vomitat, apoi absolut nimic. Normal ca eram prezenta tot timpul la eco si uite la ce saptamana am ajuns. Te rog nu iti mai face probleme ca totul este in regula. Linisteste-te ca asta este cel mai important si pentru tine si pentru bebe.


Micky 32+ +

AMR 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Hope, e inca devreme sa ai simptome, plus ca ele difera de la sarcina la sarcina. Stiu cum e cu temerile astea, eu nu am scapat de ele nici acum:(.
Hai, pana luni nu mai e asa mult:) Si cu un nickname ca al tau..come on:)

Raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hope2009 spune:

Fetelor dragi, sunteti minunate! Primiti de la mine cate un si o ! Imi dati curaj sa sper pt puiutii mei. O sa merg Luni la doctor si o sa revin cu vesti.
Micky2007- esti la un pas de a-ti tine minunile in brate, abia astept sa te ajung!
ayda_m - organism ca al tau vreau si eu, sa se obisnuiasca repede cu sarcina si fara prea multe simptome de gravideala, bebelina sa fie ok!
Sarcina usoara in continuare!
ralucapaun - de asta mi-am si pus nick-ul asta, ca sa-mi reaminteasca sa sper. Cu toate astea mai uit din cand in cand dar cu ajutorul vostru - e mult mai bine!
A-pro-pos de starea mea de spirit - ca si cand disperarea mea nu era de ajuns, m-am certat si cu soacra-mea, si am un feeling ca e doar inceputul . Ma doare burta nimai cand ma gandesc la ea.

Va burtici si multumesc mult pt incurajari! Multa sanatate si sarcini usoare in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Evy28 spune:

Buna
ati fost la plimbare ? ce superb e afara ...sper sa nu mai vina vremea urata si sa ramana asa,cald si bine .

Eu am iesit la plimbarica si am venit dezamagita .
Dupa o ora de plimbare prin parc ,asa incet, nu am facut mare efort , m-a luat durerea de mijloc si de burtica .asa ca am venit acasa , am luat no spa si m-am pus in pat . acum mi-a trecut ,insa ma gandesc ...de ce? e normal sa fie asa ?
oare pt ca in ultimul timp am stat cuminte,am mers cu masina la servici si apoi am stat in pat ? sau e ceva in neregula ?
voi ati trecut prin asa ceva ?

va pup si va urez o saptamana usoara incepand de maine.

p.s. Hope nu deschide subiectul soacra . eu am genul " poama acra ".
ce sa va spun ...nici nu e bucuroasa ca sunt insarcinata . a zis ca ce ne trebuie copii . iti dai seama ca imi venea sa o omor, dupa ce m-am chinuit cu 3fiv-uri de nu mai stiam de mine ...bine ea nu stie asta . ea credea ca al meu sot nu face copii si era cea mai fericita .insa nu stia ca mai exista o sansa...fiv...salvarea noastra ..

Evy 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelai_lorelai spune:

Fetelor dragi, revin si eu dupa o perioada de ...disperare mare in care crezusem ca totul s-a sfarsit...Am fost azi la eco si inimioara bb-lasului meu batea si in uter nu e urma de sangerare .Azi nu am mai avut decat putin scurgere maronie deci...sper ca e bine in continuare!
Am luat o saptamana de medical , la sfatul medicului ginecolog care m-a certat tare ca marg cu masina si imi desfasor activitatile ca si cum nu as fi insarcinata.
Evy, las-o mai moale cu plimbarile si daca ai dureri, ia din 6 in 6 ore cate un nos pa alternand cu uscosin.
hope2009, stai calma, la sarcina oprita in evolutie ai alte simptome, o mica sangerare,pete maronii sau contractii, eu am pati-o de 2 ori .
Micky, ce bine arata AMR-ul tau!
Ce mai stiti de Laura Garner?Nu am mai vazut.o scriind pe aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Fetelor eu astazi voi face echo de trimestrul II (16 saptamani).
Abia astept sa-mi vad din nou fetita . Parca nu mai am rabdare pana diseara... Tot astazi voi face si TRIPLUTEST.

Cam in cat timp ati primit voi, cele care ati facut, rezultatul TT-ului?



h.

16+
multumesc lui DD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

lorelai, ce ma bucur ca totul e ok. Daca nu se vede sangerare in uter inseamna ca trebuie sa se oprasca si petele maronii ca ai eliminat ce era de eliminat. Si nu orice sangerare implica pierdere de sarcina, nu?
Hepilica, eu la Cluj am facut TT si mi-a dat rezultatul in aceeasi zi. Bafta azi la eco si TT si sa vii cu vesti bune.
Bq, tu urmezi? Uauuuu imediat. Mai poti?
Micky, inca un pic mai ai si tu. Ti-ai facut bagajul de spital? Am citit subiectul cu bagajul si m-am socat de cate lucruri trebuie.

23+

Mergi la inceput