culoare fatada

culoare fatada | Autor: dana_micu

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor,
desi nu scriu prea des urmaresc subiectele pt ca ma intereseaza.Am si eu o intrebare:pt fatada unei vile de marieme mijlocie ce fel de vopsea-mi recomandati?As dori eventual si cateva preturi.
Va multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rory76 spune:

Ce stil de amenajare interioara ai? Ce culori iti plac mult si care nu-ti plac deloc, deloc? Cum ai pregatita suprafata exterioara? Ce are acum pe ea?

"sky is the limit!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_micu spune:

Mercy Rory 76,
casa este izolata cu polistiren de 10 cm si tencuita.Imi plac culorile deschise dar si combinatiile.Am vazut si cateva case cu piatra decorativa la balcoane si mi-a placut.Am vazut ca si la case moda se mai schimba si nu as vrea ca sa fie demodata in 2-3 ani.Casa are 120 m amprenta si este cam patratoasa.Astept pareri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rory76 spune:

Cum ai pe interior? Un stil minimalist sau mai degraba clasic? Te intreb pentru ca intre exterior si interior trebuie sa fie o stransa legatura...de exemplu, placarea cu piatra merge ori la un stil minimalist, ori la unul rustic, depinde de piatra...Ai acoperis sau terasa circulabila? Acoperisul cu ce culoare e ? E cu tabla, cu tigla? Vezi, sunt multe chestii de luat in calcul...n-ai vreo poza sa o atasezi undeva?
Ma bucur sa te pot ajuta. Daca mai ai alte intrebari astept, eu sunt designer de interior...

"sky is the limit!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_micu spune:

Buna Rory,
interiorul inca nu e gata dar inclinam spre clasic-modern.Sper sa iasa.Acoperisul este de casa normala si este de culoare rosie dar nu prea aprins ,geamurile au tocul maro,la fel si usa de la intrare e maro.O sa incerc sa pun niste poze poate intelegi mai bine.iti multumesc pt interes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_micu spune:

Scuze,nu stiu sa pun poze.Daca vrei o sa-ti trimit pe privat.Noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Indiferent ce culoare doresti ca si calitate iti recomand sa cumperi STO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_micu spune:

Multumesc Maggda dar nu am inteles prea bine.Se cheama Sto?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana_micu

Multumesc Maggda dar nu am inteles prea bine.Se cheama Sto?

Dana mamica fericita de Bianca si bebe David


Da,calitatea este extrem de buna,nu te trezesti ca peste 5 ani s-a decolorat fatada.Si lavabilul este de o calitate tare buna ir pretul nu este astronomic http://www.sto.ro/

Mergi la inceput