Tanaseanu Stefanita - Spitalul Colentina

Tanaseanu Stefanita - Spitalul Colentina | Autor: moniqueion

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor, spuneti-mi si mie, daca ati fost cumva, ce parere aveti despre Dl. Tanaseanu de la Colentina - reumatologie si apoi va spun eu de ce va intreb.

Va multumesc mult "tutulor"!
Vad ca e f. multa lume pe aici amabila, care chiar vrea sa ajute oameni, asa ca ...incerc si eu.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns delsim spune:

E un bun profesionist din cate stiu eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moniqueion spune:

Buna "delsim". Tu ai fost la el sau doar din auzite? Eu am fost si...mi se pare foarte panicard.

:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delsim spune:

Am lucrat o perioada pe sectia aia ca medic stagiar. Nu am lucrat direct cu el, dar in mediul reumatologilor e cunoscut ca un bun profesionist.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moniqueion spune:

Buna Delia,

Multumesc mult pt. raspuns. Am intarziat un pic raspunsul(am fost plecata si rupta de internet): eu am fost la Dl. Prof Tanaseanu si ce am patiiit...nu mai zic. Asa am auzit si eu: ca este profesionist, ca este chiar cel mai bun in domeniu. Asta spune gura targului. Nu ma mai leg de faptul ca mi-a facut niste crize cand m-am dus la Dansul, ci doar de faptul ca...fara analize si investigatii mi-a dat un tratament.
Am facut ulterior investigatiile si nici urma de ce a zis Dansul. Pai cum ramane cu profesionalismul? Ca in mod normal nu trebuia sa-mi dea tratament pana nu se vedea despre ce este vorba. Din simptome...uite ca s-a confundat. Am luat o gramada de medicamente aiurea, pe criteriul: asta e! si...n-a fost!
De data asta o sa merg eu la Dansul sa-i fac niste crize...de profesionalism!

Multumesc mult si numai bine! Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delsim spune:

Atunci e bine sa mergi la altcineva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Sora mea a avut de-a face cu el ... Fara sa vreau sa-i minimizez calitatile (poate are unele, pe care eu nu le stiu), nici mie nu mi s-a parut prea profesionist ! A chinuit-o pe sora-mea cu zeci de analize, a tinut-o vreo 3-4 luni in spital facand de n-spe ori aceleasi analize, doar pt a-i confirma diagnosticul. El era convins ca are ceva, dar ale naibii analize nu vroiau sa confirme; asa ca le-a repetat in prostie.
Pana la urma, dupa un an de investigatii fara nici un rezultat, a schimbat doctorul, a primit un diagnostic si un tratament, pe care le urmeaza pana azi si se pare ca au fost cele corecte.

Boghi

www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai lucreaza cineva goblen?
www.avonromania.webs.com" target="_blank">Hai sa discutam despre frumusete si ... bani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moniqueion spune:

Da, asa este. Dl. Profesor Tanaseanu, eu il respect in continuare pt. ceea ce este, are toane. Si te trateaza dupa toane: si ca comportament , si ca tratament. Asa am patit eu. Am repetat analizele alea (si alea nu costa 10 lei, costa niste milioane bune) pana m-am dus in alta parte si medicul mi-a zis: femeie, vrei sa-ti bag eu boala in tine, ca s-o ai?
Ca n-o ai!
Mie mi s-a mai parut dubioasa o chestie si anume: Dansul este internist la Colentina, dar nu reumatolog. Sectia de reumatologie este alta si acolo sunt alti medici. Tanaseanu nu interneaza la Colentina pe reumatologie, va dau eu in scris. Deci el este medic internist si da consultatii reumato ...pe furis! Da, asa este , asta este adevarul: pe furis! N-are program si specizlizare pe usa, n-are saloane de reumatologie la Colentina, cine-i permite sa faca astea? Faptul ca el se crede cel mai bun?
O sa ma interesez eu sa vad care-i teraba pe-acolo, pt. faptul ca mi-a dat un tratament gresit si vreau sa vad si eu ca e reumatolog si are dreptul sa consulte acolo in spitalul ala si sa dea tratamente.
Norocul meu sau ghinionul lui e ca...sunt jurnalist si...ma voi ocupa de chestia asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moniqueion spune:

Eu am lucrat foarte mult goblen. In copilarie. Acum am 30 de ani, dar nu mai fac foarte mult.
Plec la cineva de-afara si cos acum 2 irisi: unul galben, unul mov. Am foarte multe insa la ai mei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delsim spune:

Nu trebuie sa ti se para ciudat. Un medic internist poate trata si boli reumatologice. In ulele tari occidentale de altfe, reumatologia face parte din medicina interna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moniqueion spune:

Delia, sunt absolut de acord cu tine. Stiu ca un internist poate trata si afectiunile reumatologice, mai ales Tanaseanu care are ca specialitate REUMATOLOGIE, insa eu vreau sa zic ca nu m-a tratat corect (mi-a gresit diagnostic si tratament) si ca da consultatii ca reumatolog absolut pe furis. El nu are scris pe usa specializarea asta sau alta.

Tre sa aflu care-i buba...
Ti-am zis: nu ma las pt. tratamentul gresit...

Mergi la inceput