Doctori de care sa te feresti (4)

Doctori de care sa te feresti (4) | Autor: MaraAnisia

Link direct la acest mesaj

Continuarea de la capitolul
1, 2, 3





Buna ziua,

vroiam sa intreb ce experiente ati avut cu Dr. Pelinescu - Medlife si cu dra. Dracea - Gynera si Spit. Giulesti.

Va multumesc anticipat

Cu Dumnezeu in gand


http://tt.lilypie.com/AfEIp2.png

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

MaraAnisia, eu am nascut cu dr. Pelinescu. este un medic EXTRAORDINAR. ti-l recomand cu caldura!

-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-

Marina & ANA SOFIA 05.08.08

Copil crescut din suc de morcovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaraAnisia spune:

Marina_1609, iti multumesc de raspuns si ma bucur ca e un raspuns pozitiv.
problema e ca am sunat sa ma programez la consultatie si m-a programat tocmai pe 22 APRILIE!!!!
iar la dr. Dracea tocmai pe 30 APRILIE!!!
Habar nu am incotro sa o mai apuc. stii cumva daca dr. Pelinescu "activeaza" si in alta parte decat la Medlife?

mersi frumos

Cu Dumnezeu in gand


http://tt.lilypie.com/AfEIp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

Pelinescu este doar la Medlife. Banuiesc ca nici nu ar avea cum si in alta parte ca el este si directorul spitalului.... Asa e! la el prinzi programare cam la 2 luni cel mai repede. Face consultatii doar o zi pe saptamana. in restul zilelor este la ecografii si acolo este foarte aglomerat. zi de consultatii are miercurea dupa pranz....poti incerca sa mergi direct. eu cand ma duceam la control in fiecare luna, ma duceam asa mai pe seara si cred ca era posibil sa intri si fara programare...uneori nu era nimeni la usa. daca nu vrei ecografie, poti incerca. eu ma duceam mereu fara programare, chiar si la eco...dar la mine era altceva ca eu aveam prioritate de gravida. il sunam doar inainte si el imi zicea in ce zi sa ma duc si ma baga printre alte programari

-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-

Marina & ANA SOFIA 05.08.08

Copil crescut din suc de morcovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamsy spune:

Buna,
A nascut cineva cu Dr.Sbarciu la Stanca Cluj?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamure spune:



Dar in Romania luarea de mita nu este pedepsita legal?
Si daca da, politia nu citeste aceste rinduri?
Este teribil cum principala problema a femeii gravide romance este "cit sa dea la medic"?
Desteapta-te romane! o spune chiar si imnul tarii!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralia spune:

m-a speriat tot ce am citit.. imi pare rau pt toate fetele care au suferit..
inca nu sunt insarcinat, sper sa fiu luna acesta, numar zilele pana cand pot face testul, dar citesc mereu forumurile..
intreb si eu despre dl dr Deva, daca il cunoaste cineva.. l-am cunoscut cand eram studenta, locuia pe acelasi palier cu gazda mea, tatal lui era un dr cunoscut in Craiova.. am aflat intre timp ca s-a specializat in obstretica-ginecologie..iar in toamna anului 2008, cand a fost acel caz cu copilasii arsi pe cap de catre asistente (nu imi mai amintesc acum numele spitalului), am avut impresia ca l-am vazut in curtea acelui spital, surprins de camera celor care facea reportajul..
ma poate ajuta cineva cu mai multe informatii? din cate imi amintesc numele completa era Dan Deva..
multumesc anticipat!
sanatate multa!

oli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany_lorelay spune:

''mami edy ''imi pare rau ca s-a intamplat asa,insa ai fost norocoasa ca nu a fost nevoie sa faci drumul inapoi la Slobozia, unde stii prea bine ca si acolo medicii se poarta la fel de urat.Din pacate scriu si eu la acest subiect pentru medici de care sa te feresti, acesta fiind Conf.Dr.Suciu, care pe langa cabinetul sau particular, acesta profeseaza la maternitatea Polizu.Pentru cele care inca se mai gasesc printre pacientele dumnealui,va rog sa va ganditi bine.In urma unei sarcini pierdute,m-am dus sa fac un control (pentru a afla un posibil raspuns a ceea ce s-a intamplat) la acest medic.Am respectat cu sfintenie cele recomandate de medic,inclusiv vizitele care erau foarte dese si bineinteles cu cotizatia de rigoare,si dupa sapte luni de tratament mi-a spus ca totul este foarte bine,ca sunt perfect sanatoasa.In cele din urma am ramas insarcinata din nou si asa cum se cuvenea m-am dus fericita sa comunic acestui medic vestea cea mare si sa vada daca totul decurge normal.Mi-a facut o ecografie abdominala si mi-a spus ca am uter RVF,cu malformatii, ba chiat un uter bicorn, si de aceasta data fiind o sarcina pierduta.Ma tot gandeam:oare timp de 7 luni in care am fost cel putin o data la doua saptamani la control si mi-a facut de fiecare data ecograf nu a vazut problema asta?Bine ca am cerut parerea altui medic pentru care am tot respectul si toata stima,si care mi-a spus ca nici nu isi da seama cum a putut sa vada ca am un astfel de uter,cand totul este perfect normal si bebe se devzolta perfect.
Tin sa specific ca este o inghesuiala de nu se poate la cabinetul Dr. Suciu,motiv pentru care in cabinet la control intra cel putin 2 paciente,orele de programari nu se respecta, asa ca va inchipuiti modul cum esti tratata daca ajungi acolo.
Ma bucur ca nu am mai apelat la serviciile acestui medic si rog fetele care vor sa ajunga la el sa se gandeasca de multe ori inainte sa faca acest lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dilaural spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralia

m-a speriat tot ce am citit.. imi pare rau pt toate fetele care au suferit..
inca nu sunt insarcinat, sper sa fiu luna acesta, numar zilele pana cand pot face testul, dar citesc mereu forumurile..
intreb si eu despre dl dr Deva, daca il cunoaste cineva.. l-am cunoscut cand eram studenta, locuia pe acelasi palier cu gazda mea, tatal lui era un dr cunoscut in Craiova.. am aflat intre timp ca s-a specializat in obstretica-ginecologie..iar in toamna anului 2008, cand a fost acel caz cu copilasii arsi pe cap de catre asistente (nu imi mai amintesc acum numele spitalului), am avut impresia ca l-am vazut in curtea acelui spital, surprins de camera celor care facea reportajul..
ma poate ajuta cineva cu mai multe informatii? din cate imi amintesc numele completa era Dan Deva..
multumesc anticipat!
sanatate multa!

oli


Buna,

cred ca despre dr. Dan Deva gasesti referinte si pe alte forumuri. Da si tu o cautare pe google dupa numele lui si ai sa vezi.
Eu personal pot sa-ti spun parerea mea:
- in iunie 2006 cand am nascut-o pe fetita mea la maternitatea Giulesti a fost mana a 2-a si a ajutat-o pe dr. mea de atunci - Cezara Bucur. El a fost cel care a cusut cezariana... si pot sa spun ca a facut-o foarte bine!
- a venit de multe ori sa ma vada in urmatoarele 4 zile cat am fost in spital si era foarte amabil si dragut si plin de sfaturi!
- pana nu mi-a spus el ca a fost mana a 2-a si ca el m-a cusut eu nu stiam cine este si ce vrea de la mine si ma tot gandeam "ce vine asta sa ma vada el pe mine ca doar nu-i dr. meu"... inainte de nastere nu-l vazusem niciodata!
Oricum ma bucur ca a asistat la nastere si a facut o treaba buna.

Bafta multa si sa stii ca am citit numai de bine despre el!

Dilaural +15 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralia spune:

buna dilaural,
am cautat pe google despre dl dr Deva, dar am gasit prea putine date..
cred ca voi merge direct la maternitate sa il caut.
multumesc pt raspuns!
astept zaiua de manie sa imi pot face test de sarcina, sper sa fie pozitiv..

oli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

[quote]citat din mesajul lui dany_lorelay
Imi pare rau pentru experienta ta! Sper ca acum esti bine si tu si !

Mergi la inceput