Doctori de care sa NU te feresti (2)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns micos spune:

Buna Sunt insarcinata in 10 saptamani si am ceva probleme cu sarcina mi se tot formeaza zone de decolare, pungi cu sange,.Doctorul care imi urmareste evolutia este Mihaela Popescu.De cateva zile m-am tot uita pe diferite forum-uri si site-uri si nu am gasit prea multe cuvinte de lauda la adresa ei.Nu stiu ce sa cred, cu mine s-a purtat impecail.Poate cineva sa-mi mai ofere ceva informatii despre doamna doctor?

Va mltumesc anticipat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coolnicool spune:

Buna fetelor si sarcina usoara pentru toate!
Am citit cu interes ce ati scris despre fiecare medic si am vazut si cateva comentarii despre cei de la spitalul CF2 dar nu am reusit sa gasesc pe nimeni care sa mearga la dr. Gherasie Cristian ...eu sunt in 11 sapt si nu am mers decat o singura data la dumnealui..urmeaza sa fac pe 22 iunie ecografia morfologica si eram curioasa sa stiu daca e ok ca medic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrutza spune:

Eu am nascut in 2005 la spitalul Elias cu dr. Tutunaru Daniel, un medic deosebit care, desi are foatre multe paciente si nu prea are timp sa stea la taclale cu tine, iti raspunde intotdeauna la orice intrebare si e alaturi de tine. Am nascut natural o fetita de 3,900 kg normal si a fost totul foarte bine.
Acum merg din nou la dansul, sunt din nou insarcinata in 20 de saptamani. Lucreaza cu dl. Iosup pentru ecografii si au impreuna un cabinet particular, poti obtine programari la Iosup si cu o luna si jumatate inainte.



Andrutza 17+ si Simonica ei draga (n. 17.01.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamicla spune:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=135618&REPLY_ID=4917601

Din pcate, este f. adevarat ce a spus micos. Eu il cunosc pe dr. Anca de 7 ani, de la prima sarcina, si am asistat la un "declin" al sau in ceea ce priveste relatia cu pacientele si modul cum stie sa te faca sa simti cum iti urmareste sarcina sau orice alte probleme ginecologice. Probabil ca, pana la urma, orice medic, atunci cand atinge perioada de glorie, ajunge sa fie mai putin iteresat de relatia cu pacientele si mai mult de partea financiara....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss_85 spune:

coolnicole, eu am o parere f buna despre toti medicii de la spitalul CF2 Bucuresti. Sunt pacienta dr Delia Marinca dar am avut ocazia sa fiu consultata si de dr Gherasie intr-o seara cand am ajuns de urgenta la spital cu contractii.Dumnealui era de garda. S-a purtat f frumos cu mine,ca si cum as fi fost pacienta lui.Nu cred ca ai pentru ce sa-ti faci griji in ceea ce-l priveste.Stiu ca si sotia lui,Anca Gherasie lucreaza la acelasi spital si de cele mai multe ori la cezariana opereaza impreuna.
O sarcina usoara iti doresc si un bebelus nascut la termen si sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Dr Florina Mihalache, de la CF2, face cezariana la cerere.

Citat:
citat din mesajul lui madyrizi

buna burticilor!
dupa cum observati sunt noua pe forum, dar nu sunt noua ca mamica.
am avut o experienta cam urata la prima nastere, cand nu am avut dilatatia necesara pentru nastere, copilul era in suferinta fetala si medicul i-a provocat fractura de clavicula ca sa-l scoata.
medicul mi-a recomandat ca la a doua nastere sa cer cezariana pentru ca as putea pierde copilul pe masa de nasteri.
stiu ca nu prea se face cezariana daca prima data am nascut normal dar as vrea, daca cunoasteti, sa merg la un medic cu care sa pot discuta acest aspect.
nu as vrea sa merg la medicul cu care am nascut prima data pentru ca vreau sa mai stiu si o alta parere, iar momentan ma monitorizeaza un medic care nu lucreaza si in spital.
daca ma puteti ajuta va sunt recunoascatoare.

9 + 6 ani


36+ Filip
Luna a 9a
Minunea Sfantului Nectarie


http://bd.lilypie.com/Oy3Kp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izabela603 spune:

Buna, A nascut cineva cu Dna dr Chirita Niculina de la Filantropia? NU am gasit aproape nimic despre ea pe net (doar 4-5 comentarii si alea negative). Eu sunt in 39 de saptamanai si dr meu pleaca din Buc cateva zile si ma lasa in grija ei.
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coolnicool spune:

Citat:
citat din mesajul lui criss_85

coolnicole, eu am o parere f buna despre toti medicii de la spitalul CF2 Bucuresti. Sunt pacienta dr Delia Marinca dar am avut ocazia sa fiu consultata si de dr Gherasie intr-o seara cand am ajuns de urgenta la spital cu contractii.Dumnealui era de garda. S-a purtat f frumos cu mine,ca si cum as fi fost pacienta lui.Nu cred ca ai pentru ce sa-ti faci griji in ceea ce-l priveste.Stiu ca si sotia lui,Anca Gherasie lucreaza la acelasi spital si de cele mai multe ori la cezariana opereaza impreuna.
O sarcina usoara iti doresc si un bebelus nascut la termen si sanatos!


Multumesc Criss_85 pentru incurajari si urari...acelasi lucru l-am auzit si eu despre acest spital si medicii lui si asta a fost si motivul pentru care l-am ales...am facut si eco morfologica intre timp si am vazut ca se poarta foarte frumos si este foarte clar atunci cand il intreb cate ceva....ce s-a intamplat cu acele contractii?..sunteti ok?..ai aflat cauza lor? ...multa, multa sanatate pentru amandoi..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabadici spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andreea53

Eu am nascut acum 1 luna la Universitar cu dr. Dumitrascu Mihai. Pot sa spun ca desi la prima vedere nu pare cea mai comunicativa persoana este f. implicat si nu te lasa la greu. Pe mine m-a urmarit toata sarcina si a fost ok mereu ( in sensul ca iti raspunde la mobil la orice ora si iti raspunde la orice intrebare ii pui cu mult calm).

Buna
Vroiam sa te intreb: ai nascut normal cu el, deoarece si eu sunt tot la el si ma tot bate la cap sa fac cezariana indiferent de situatie..in rest e un doctor super il recomand din inima!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delsim spune:

Unde il pot gasi pe dr. Dumitrascu? Are cabinet privat? Da consultatii si in ambulator la Municipal?

Mergi la inceput