Doctori de care sa NU te feresti (2)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arleza spune:

Un doctor bun din Pitesti iti recomand eu daca te mai intereseaza, ar fi Ali Zarbakhsh care are cabinet in gavana si e un fff bun profesoinist.Eu la el sunt si isi trateaza pacientele super e un dragut si nu e nici scump, e mai rau ca tre sa mergi sa nasti la Curtea de Arges dar spitalul e renovat si au si rezerve si am auzit ca e curat.Eu cel putin sunt multumita de el mai ales ca eu am avut un avort spontan acum 2 ani acum sunt tare ingrijorata dar incerc sa ma calmez si sa sper ca va fi bine cu ajutorul Lui Dumnezeu si al Sf Nectarie bebele meu va fi bine.Am fost ieri la control la dumnealui si am primit un tratament de pastrare a sarcinii iar comportamentul lui a fost exemplar.Mergi la el macar o data si ai sa te convingi singura.

gravi 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Citat:
citat din mesajul lui arleza

Un doctor bun din Pitesti iti recomand eu daca te mai intereseaza, ar fi Ali Zarbakhsh care are cabinet in gavana si e un fff bun profesoinist.Eu la el sunt si isi trateaza pacientele super e un dragut si nu e nici scump, e mai rau ca tre sa mergi sa nasti la Curtea de Arges dar spitalul e renovat si au si rezerve si am auzit ca e curat.Eu cel putin sunt multumita de el mai ales ca eu am avut un avort spontan acum 2 ani acum sunt tare ingrijorata dar incerc sa ma calmez si sa sper ca va fi bine cu ajutorul Lui Dumnezeu si al Sf Nectarie bebele meu va fi bine.Am fost ieri la control la dumnealui si am primit un tratament de pastrare a sarcinii iar comportamentul lui a fost exemplar.Mergi la el macar o data si ai sa te convingi singura.

gravi 5 saptamani


Buna arleza
chiar caut un dr ginecolog pentru doar un control. Cum pot da de acest dr.? Cat timp ia pentru programare? Cat costa o consulatie si daca e inclus si un eco?

Iti multumesc pentru informatii. Mi le poti lasa pe PM daca vrei.
Mersi mult



Felicia,de pui Gabriel (23 Mai 2008) si 19+ cu bulina
Nasterea lui Gabriel
_

Simply happy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleza spune:

Pot sa iti dau nr de tel al dr Ali, cabinetul e in gavana 3, cobori acolo la piata si e o strada la dreapta cand te duci spre piata sau cand cobori ca si vazut ca e un deal sau pe stanga cand vii (logic);are si eco care costa 50 ron si consultatia tot 50ron.Nr pt programari:0746218425, poti suna si iti faci programare, si intervalul de asteptare pana la programare nu e asa de mare cam 2 sapt.Ca as putea sa iti dau un alt nr de telo al unei doamne doctor tot buna dar tre sa astepti 2 luni pana sa te primeasca, o cheama Ionescu si are cabinet in Prundu.Acum tu hotarasti unde mergi dar o sa iti las si nr ei de tel pt programari;cabinetul e numeste Incamed si nr este:0248211583.Pe care doresti tu il poti alege ambii sunt ok, doar ca la doamna doctor asteptarea e mai mare,depinde si de ce problema ai tu.Ai grija de tine si bafta.

gravi 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramy_geo spune:

Buna!! Stie cineva ceva de dna dr Mihaela Junghina!!! Am luni o programare la dansa si nu prea am gasit nimic despre ea pe net

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_s spune:

buna

am si eu o intrebare: a nascut cineva cu Giuvelea Irinel de la Medlife
eu la dansa am fost la controale inainte de sarcina, insa as vrea sa stiu cum e si la nastere




4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Salutare tuturor!

Eu sunt noua printre voi :) Sunt o graviduta de 18 saptamani :) si nu am inca un medic adica am dar sunt nevoita sa-l schimb :(
Am fost de la inceput la Medicover, deci sunt cu toate analizele la zi si cu ecografiile. Doctorita la care am fost nu poate sa vina in privat la nastere naturala, adica a zis ca mai mult ca sigur nu poate (exista si sanse sa vina dar mici :( )
Eu as vrea sa nasc la privat si nu stiu cum sa-mi gasesc un medic care sa si vina, voi cum ati procedat? Puteti sa ma indrumati spre cineva?
Inca o intrebare ce stiti de domunl doctor Dinu Alexandru? A nascut cineva cu el?

Va multumesc! :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

pinkysor Dinu e f bun pe eco morfofetale, eu am facut la el vreo trei. A fost elevul lui Herghelegiu-o somitate in domeniu.

O colega de odisee a nascut cu el (ceza) la Euroclinic. Nu prea am auzit sa asiste la naturale.

Eu am avut o experienta neplacuta la prima eco (12s) cu el: ca de ce m-a trimis dr mea la el, ca ce ea nu face, ca de ce am venit si tot asa.Mai ca nu plangeam. S-a ofticat probabil ca a vazut ca sunt si gemeni si are deci dublu de masurat; da am tacut si mi-am facut interesu adica sa plec cu eco de la el.

Apoi la alta eco (27s) cand aveam deja ditai burtoiu, deabia respiram: s-a purtat super, ma intreba de sanatate, ca crede ca e greu cu gemeni. Ba chiar i-am zis ca nu mai pot sta pe spate si m-a lasat sa stau intr-o parte, deci f dragut. Concluzia mea a fost ca ca am are toane,niciodata nu stii la ce sa te astepti pe plan uman. Pe plan profesional=eco: e excelent. Sper sa te ajute cele de mai sus.

Sarcina usoara, nastere la fel si un bebe sanatos si frumos sa ai!

Puteti vota Puficele aici.

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucis spune:

Am nascut acum cateva zile cu dr. Ruxandra Albu de la Municipal si am numai cuvinte de lauda la adresa ei. Este un doctor tanar, dar foarte bine pregatit, entuziast si realmente pasionat de meserie, adept al nasterii naturale si cu ajutorul caruia am nascut fara epiziotomie si fara sa ma rup, desi eram la a treia nastere si aveam deja 2 epiziotomii. Nota 10 cu felicitari pentru acest medic, il recomand din tot sufletul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kari0612 spune:

Buna

Ti-l recomand pe dr.Pana Doru de la Maternitatea Giulesti.Este in primul rand un ffff bun ecograf si asta este unul dintre principalii pasi ai unei sarcini ok(mi-a spus pana si cate kg va avea bebe la nastere).Eu am nascut natural ,m-a asistat aprox 24 de ore,si m-a sustinut si incurajat in tot acest timp,fara a avea vreun interes material.Chiar mi-a dat si un cadou pentru pitica dupa nastere.Un om extraordinar si foarte profesionist.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenusht spune:

fetelor, stie careva de dr. Epure Alexandru? Am programare la dansul miercuri, insa nu stiu daca mai e la vreun spital de stat dupa ce s-a inchis spitalul Caritas!



Cu speranta si rabdare toate se pot rezolva!

6+

Mergi la inceput