FIV in Ungaria 54

FIV in Ungaria 54 | Autor: Micky2007

Link direct la acest mesaj





Informatii utile (tot ce trebuie sa sti pentru a face FIV sau IA in Ungaria):

www.ivfpregnancycenter.com/index.php?p=7" target="_blank">Site-ul clinicii Kaali Intezet
www.kaali.hu/index.php?p=31#szeged" target="_blank">Adresa, Telefonul, Emailul clinicilor KAALI si pozele doctorilor
www.congresstravel.hu/map/fmap.html" target="_blank">Harta Szeged
Lista analize necesare
Despre Dr. Krissan Maria;
LISTA DE PRETURI - SZEGED:
Consultatie - 13.000 ft
Spermograma - 13.000 ft
Analize hormonale - 14.000 ft
Paptest si citologice - 18.000 ft
Ecografia - 8.000 ft
Ovulometria si monitorizarea cu ultrasunete - 105.000 ft
Punctia ovariana - 105.000 ft
ET - 112.000 ft
ICSI -110.000 ft
hatching -50.000 ft
donor sperma 35000ft
crioprezervarea embrionilor 20000 ft
Aici gasesti o lista de preturi pentru medicatia folosita in Ungaria


Unde ne cazam?
In Szeged:
SZVARVANY VRNDEGHAZ/dispune de internet si antena Digi cu programele romanesti /Persoana de contact: Gyongyi (Atelocin74 pe DC) /telefon:0036303846397, ID messenger: gyongyig, PM (impresiile oaspetilor le puteti citii aici: cara1976, mihaele, georgia_c)
www.familiapanzio.hu/en.html" target="_blank">FAMILIA PANZIO
www.szegediapartman.hu/html_eng/index.php" target="_blank">SZEGEDI APARTMAN
www.brindza.com/en-szeged-accommodation.php" target="_blank">BRINDZA PANZIO
si www.iranymagyarorszag.hu/keres/szeged/szallasok/panziok-p1" target="_blank">ALTELE, mai asteptam sugestii.

Cine ne traduce?
In Szeged:
Any - tel: +36305456403
Gyongyi - tel: +36303846397
Vicky - tel: +36707766820
In Debrecen:
In Budapesta:


Site clinica Debrecen
Adresa email dr. Zadori-Kaali clinik: jzadori@gmail.com
Adresa email clinica Debrecen:kaalideb@jaguar.unideb.hu
Adresa email clinica Budapesta:kaali@axelero.hu
Lista preturi Budapesta:consultatia=12700HUF, eco=7700HUF, citologice=7700;


CURS VALUTAR:
1 EUR = 300 HUF (martie 2009)
100 HUF = 1,51 RON
www.convertor.ro/" target="_blank">CONVERTOR VALUTAR

Ce sa faci dupa ET
www.fertilitylifelines.com/serono/products/gonalf/pen/instructions.jsp" target="_blank">Instructiuni de folosire pt GonalF si Ovidrelle
www.transylvania.info/Dictionary/dictionary.php?lang=3" target="_blank">Dictionar maghiar-roman

Reusite la Szeged in 2006

Odiseea Szeged www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40885" target="_blank">Cap.1, Cap.2, Cap.3, Cap.4, Cap.5, Cap.6, Cap.7, Cap.8, Cap.9

Kaali-Budapesta Cap.1
FIV in Ungaria Cap.1, Cap.2, Cap.3,Cap.4, Cap.5, Cap.6, Cap.7, Cap.8, Cap.9, Cap.10, Cap.11, Cap.12, Cap.13, Cap.14, Cap.15, Cap.16, Cap.17, Cap.18, Cap.19, Cap.20, Cap.21, Cap.22, Cap.23, Cap.24, Cap.25, Cap.26, Cap.27, Cap.28, Cap.29, Cap.30, Cap.31, Cap.32, Cap.33, Cap.34, Cap.35, Cap.36, Cap.37, Cap.38, Cap.39, Cap.40, Cap.41, Cap.42, Cap.43, Cap.44, Cap.45,Cap.46, Cap.47, Cap.48, Cap.49, Cap.50, Cap.51, Cap.52; Cap.53



"Cele care ne sunt exemplu, cele care ne sustin, pe care vrem toate sa le urmam si carora le multumim ca sunt alaturi de noi
MAMICI

Rh cea care a deschis acest drum spre Szeged! speram sa fi o mamica fericita;
Adela gemenii Darius siCaius 15 septembrie 2005 si SURPRIZA noul lor fratior Rares 13 decembrie 2007 - ramas natural;Szeged - dr. Zadori 4 IA - nereusite; 1 FIV - reusit - ET: 24.01.2005
InternetDaria - 25 iunie 2006; 1 IA - nereusit la TM, 1 FIV - reusit la TM, 4 FIV-uri - nereusite la TM, 1 FIV( FIV nr 6) reusit la Szeged, dr Zadori, ET: 12.11.2005
LeliutaMaria
Mi-kaAlexia 12 septembrie 2006; 1 FIV - reusit, Szeged, ET: februarie 2006
Auburn
Andicu Filip 27 iunie 2007; FIV nr. 2 - reusit, Szeged, dr. Zadori, ET:octombrie 2006
Tanyuta Eduard-Raul
Daniela76 Alexandra
pussi Elena si Ana; iunie 2006 IA in TM, dec. 2006 FIV Szeged dr. Zadori, nereusit, martie 2007 FIV Szeged dr. Zadori, 2 embrioni transferati(de 4 si 7 celule) si 2 Tuste iesite
Corina74 Andrei-Dumitru
Chiara Matei-10 iulie 2008
Simona FIV sept. 2007 Budapesta
Popica ; ET cu embrioni congelati oct. 2007 Szeged ????
tuculucu Mihnea si Isabela; ET cu embrioni congelati ian'2008, Budapesta;
AncaoradeaSara; IAS feb.2008, Debreten
AndradaP de Mara si Teodora ; DN: 06.11.2008,ET: 14.03.2008;FIV mar. 2008, Budapesta;
valeria72 de si ingeras; - FIV 1 la Medsana cu dr. Ancar - reusit - sarcina oprita din evolutie la 5 saptamani, FIV 2 - mai 2008, dr. Zadori - Szeged, reusit;
Marush deAdina si Alexandru;
Julia75 de Zsombor - 12.12.2008; 2 IA - nereusite la Targu Mures, 1 FIV - reusit la Szeged, dr. Zadori, ET:26 martie 2008
miha2004 de MARISA-IOANA; FIV4 apr2008-reusit, Szeged, Dr. Zadori;- 2 FIV-uri nereusite in TM, FIV3 Szeged - ian2008 nereusit;
borzasimo de David; FIV2 reusit mai2008, FIV - Februarie 2008-nereusit;
zisaCami de RADU COSTIN, 3030 gr, 47cm, apgar 10, prin cezariana - FIV nr. 6 - mai2008, Szeged, Dr. Zadori; 5 FIV, 1 ET cu embrioni congelati


GRAVIDUTE



jovana FIV1 iunie 2008, Debrecen, Dr. Tandor;
Micky2007- FIV 3 septembrie 2008, Szeged, Dr. Zadori, ; 5 IA nereusite la Buc, FIV1 nereusit la Buc, FIV2 martie 2008, reusit la Szeged, dr. Zadori, sarcina oprita in evolutie la 6 saptamani;
Liana30 - FIV sept 2008, Szeged, Dr. Kriszan, ;
sima1 - FIV 4 Debrecen, ; - FIV 1 nereusit la TM cu dr. Cezara Muresan, FIV 2 - nerealizat (nu a raspuns la stimulare), FIV 3 la Debreten mai 2008 nereusit, FIV4 reusit;
luanaroman;
Mi-ka - sarcina naturala
Buluna - FIV Szeged, Dr. Zadori; - o IA la TM si o incercare de FIV la Szeged in iulie, hiperstimulare;
KLU1973 cu - FIV2 Szeged, Dr. Zadori;4 IA neseurite in RO, FIV 1 reusit la Szeged, Dr. Zadori, sarcina oprita in evolutie;
dariaioana - FIV2 - Medlife; un de 9 ani -sarcina naturala,dr. Zadori - Szeged - Fiv demarat in martie 2007, intrerupt din cauza unor chisturi; FIV1 - Medlife, dr. Silviu Predoi, mai2008 - nereusit;
Laura Garner - FIV1 + ICSI - Dr. Peter Kovacs, Kaali Budapesta - sarcina "biochimica", FIV2 norocos, feb 09, Peter Kovacs
Miramar - FIV 2 reusit ET in 28 februarie 2009 - Dr. Janos Zadori, Kaali Szeged, FIV 1 nereusit august 2008, 5 IA nereusite in Bucuresti.



Si pentru ASPIRANTE sa dea Dumnezeu sa ne vedem cat mai repede si apoi !!!


magduta10- dr. Krizsan - Szeged - hiperstimulare, 1 Fiv nereusit;
sandica - dr. Zadori, Szeged - 3 IA nereusite, FIV1 Martie 2008 - nereusit, FIV2 mai2008 intrerupt, FIV3 reusit, sarcina oprita in evolutie;
Ioana 76 - dr. Zadori - Szeged - 2 Fiv nereusite 2007;
cornelianeli - dr. Zadori,Szeged - 2 FIV nereusite 2007.
amulis- dr. Tandor - Debrecen - Fiv nereusit sept. 2007,
maritof- dr. Zadori - Szeged - 4 Fiv-uri TM, 1 la Szeged!
AndraO - dr. Krizsan - Szeged - 2 Fiv-uri in Ro nereusite, 1 Fiv Szeged sept. 2007-nereusit, FIV2 Szeged Februarie 2008 nereusit, IA mai 2008 Sibiu, nereusita;
crisis81 - 3 IA nereusite la Buc - Dr. Bucur, FIV1 reusit Octombrie 2007 la Szeged -Dr. Zadori- sarcina pierduta la 7 saptamani, FIV2 Martie 2008 - nereusit, FIV 3 sept2008 reusit, sarcina oprita in evolutie;
leny2007 -3 IA nereusite in TM la Bega; dr. Zadori - Szeged - 1IA ian'08, FIV1 mai 2008, sarcina oprita in evolutie, august 2008 ramas natural, oprita in ev, octombrie 2008 -IA nereusit;
mamibria - dr. Zadori - Szeged - 3 FIV nereusite;
dannette - 2IA nereusite la Buc, Aprilie 2008 FIV, Szeged, Dr. Zadori nereusit, si... citeste aici
sorina_sz- 2IA nereusite la TM, IA Szeged-feb'08- nereusit. Fiv mai 2008, Szeged, dr.Zadori reusit, sarcina oprita in evolutie la 5 saptamani;
Miha3 FIV ian. 2008, Szeged; sarcina pierdura la 22 saptamani;
Scamiy - sarcina oprita din evolutie in octombrie 2006, FIV 1 - aprilie 2008, Debreten nereusit;
charmy - 2 FIV 2007 nereusite, TM, Dr.Cezara Muresan;
steliana04 - 2 FIV nereusite Debrecen,FIV 3 Szeged.
pamy - 1 IA -nereusita la TM in 2005, dr. Vladescu, IA dec2008, Szeged, dr.Zadori, nereusita, IA3, 30 ian 2009, MULTA BAFTA !!!
Tabitha- ICSI cu biopsie - nereusit in 2005 in Turcia; 4 IAD la Giulesti 2006, ultima terminata cu extrauterina operata laparoscopic; septembrie 2008 - FIV, Szeged, Dr. Zadori, nereusit;
Espe - FIV Szeged, Dr. Zadori, ET pe 23.11.FIV, reusit, sarcina oprta din ev. la 8 sapt;
felix76 - laparo ok, 2 IA nereusite, urmeaza prima vizita la Zadori;
CANDY1902 - fiv la tm la prof Munteanu reusit,sarcina pierduta la 6 luni si 2 sapt, fiv nereusit la debrecen dr BOTNAR , ET cu embrioni congelati in Feb2009; MULTA BAFTA !!!
dent - 2 conceputi natural 1994, 1996 - ligatura tubara, 2006 TM operatie de dezlegare trompe, 2007 HSG trompe obstruate, 2008 august dr Zadori fiv esuat, n-au raspuns ovarele la stimulare, ET decembrie 2008 -sarcina oprita in evolutie, 2009 in curs de tratament. Nu se da batuta!
tamaryllis - hidrosalpinx bilateral, urmeaza fiv in august, Dr. Zadori;
alsima[/b] - FIV 1 + ICSI la inceputul lui mai cu dr. Zadori;



Micky 32+ +

AMR 6 saptamani

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luck spune:

micky
bine , fie , cand incepi dai o fuga pana la mine ca doar odata ajungi si ai o mana ...."parfum" !!
Citeam ieri instructiunea de folosire a penului si scrie ceva de genul ca la prima folosire trebuie setat la 37.5 , tras,scos bulele si apasat pana apare in varf un pic de ser ca sa iasa aerul.Apoi zice ca se seteaza la cantitatea dorita , se trage (pana aici am inteles) si .... ultima linie rosie care se vede arata cantitatea de gonal care se injecteaza.Aici am o nedumerire ...
Dar ai zis , ai zis , te sun !!!
Multumim pentru noul capitol , sa fii prin preajma sa-mi deschizi si mie unul norocos!!
candy
stii pe cineva in Sibiu (o asistenta) care stie sa foloseasca gonalul pen ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

luck abia astept sa iti deschid un capitol norocos si in decembrie sa sarbatoresti cu sotul si cu doi asa frumosi ca voi.
sandica nu mai stiu nimic de tine. Parca trebuia sa incepi si tu un nou FIV. Poate ne dai si noua de veste


Micky 32+ +

AMR 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Isa78 spune:

Eu am scris in celalalt capitol. Am sa incep sa scriu aici. A mai facut cineva FIV in Debrecen? Cat costa procedura in sine cu analize cu tot si cat tratamentul? Vad ca aici sunt preturi doar pt Szeged.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandica spune:

Micky
Noi suntem bine, inca in asteptare, adica nu ne-am hotarat cand si daca vom relua procedurile. Deocamdata ne gandim la vara si pe unde sa ne mai plimbam. Dar mai citesc forumul si ma bucur pentru fiecare reusita asa cum ma si intristez pentru cele care nu au reusit.
Va pup si va tin pumnii tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poti spune:

buna

Am scris si pe FIV ungaria 53, dar revin cu rugamintea: stiti ceva de PICSI si IMSI? Se face in Ungaria? Daca da unde?

Am vazut preturile pe care le-ati aflat pe prima pagina (va multumim, chiar ajuta sa le stim), va rog sa imi dati o lamurire: Punctia testiculara stiti care ar fi pretul?

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_bubulina spune:

PT Poti; cel mai bine ar fi sa apelezi la Gyongyi - ai telefonul sus pe pagina, ea este acolo si te poate indruma cel mai bine. Plus ca a ajutat o gramada de femei cu diverse probleme, poate chiar ca a voastra (nu stiu) dar se poate interesa la fata locului.
Multa bafta tuturor!

toate burticile! si celalte fetite!

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

Buna fetelor !
Am fost ieri la Zadori, la control la eco si e foarte bine am 6 saptamani si 4 zile si mi-a auzit activitatea cardiaca. A zis Zadori ca e dezvotat foarte bine. Sunt bucuroasa si m-am mai lnistit si eu un pic.
Va doresc tuturor sa ramaneti cat mai repede gravidute si sa va puteti bucura si voi.
Va

ALI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adaca spune:

MICKY Sa fie un capitol norocos ! Chiar vream sa it spun sa deschizi tu un nou capitol, bineintles la recomandarea lui Criss.

Fetelor multumesc de voturi, asa este a fost oprita votarea pentru ca s-au furat voturi.




http://adaca.piczo.com/ http://adaca.piczo.com/ http://adaca.piczo.com/

Concursul continua si noi avem din nou nevoie de votul vostru. Nu va costa numic sa-l votati pe
RARES IOAN (intr-o masinuta cu un mesaj pentru fetite) http://concurs.pampers.ro/profile/6410
Pentru cei ce m-au votat MULTUMESC si un pupic dulceeeeeeeeeeeeeeeeeee



VOTEAZA RARES IOAN Ia te uita ce pot face http://concurs.pampers.ro/profile/6410

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

adaca pai criss mi-a spus sa deschid un capitol nou, ca ea nu are net. Am crezut ca vrea si altcineva. Si eu am votat.
sandica hai mai repede ca vreau sa va tin pumnii, sa iasa 2 sau 3, ca ai vazut ce listuta am facut la gravidute si te vreau si pe tine acolo.
luck tinem pumnii. Si pe tine te vreau pe listuta.


Micky 32+ +

AMR 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alsima spune:

Am trecut ca de obicei sa va salut pe toate!
Noi suntem "pe tusa" pana in mai, adica nu facem absolut nimic, in afara de a numara zilele...
Acum astept ultimul CM inainte de FIV. Sper sa treca mai repede luna asta, deja mi-am ros toate unghiile

Pup toate FIVoasele!!!

Mergi la inceput