Nasterea la ELIAS zilele acestea (2)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ematimerman spune:

Mautze, eu sunt in evidenta d-nei dr. Nicoleta Dumitru-inca de cand aveam 5 saptamani de sarcina. Am mers la ea prin recomandarea unei fete care a nascut cu ea. Mi-a spus numai lucruri bune despre ea si astfel am ajuns sa ma conving si eu ca este o dr. extraordinara, cel putin pana acum. rmeaza sa nasc undeva la sfarsitul lunii dec-inceputul lunii ianuarie...Am intrebat-o daca voi naste cu ea si mi-a confirmat ca va fi in Bucuresti si sa nu-mi fac probleme in privinta asta. Indiferent cum voi naste, natural/cezariana voi naste cu ea. Am auzit si de Dr Parvu numai lucruri bune. Am o colega care a nascut prin cezariana cu el si are o taietura f. mica - ca la apendicita.

30s.cu si mamica de Alexandra (04.10.2002)-bobocel scolar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mautze spune:

Ematimerman, si eu am auzit la fel numai lucruri bune despre Dr. Nicoleta, asa ca stai linistita, sa ai o nastere usoara si sa imi zici si mie cum a fost, dat fiind faptul ca nasti inaintea mea... .
Offf, si prietena ta tot cezariana a facut. Eu tot "caut" impresii de la o nastere naturala si...nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micos spune:

Am si eu o intrebare pt. cele care au nascut de crand la Elias. Cum se procedeaza inainte de nastere- trebie sa vorbesti cu doctorul tau si sa faci rezervarea locului in salon sau pur si simplu dupa ce nasti te pune in salonul unde mai au locuri??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

Unde mai au ...si daca au locuri ! Cand am nascut eu , acum o luna jumate , era f aglomerat , abia mi-au gasit un loc dupa ce am iesit de la Reanimare , intr-un salon de 5 paturi . Cele de langa Neonato , de cate 2 paturi , erau ocupate .
In prealabil vorbisem cu dr meu din timp , insa n-a putut sa faca nimic , era full maternitatea .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fortyfour spune:

A nascut cineva cu dna. dr. Floare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha81 spune:

In ultimul timp nu a mai nascut nimeni la Elias? Eram curioasa daca stie cineva ce s-a intamplat cu rezervele care in 2006 apartineau de CMU? Programul de vizite care mai este?

pozeBianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutza1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui miha81

In ultimul timp nu a mai nascut nimeni la Elias? Eram curioasa daca stie cineva ce s-a intamplat cu rezervele care in 2006 apartineau de CMU? Programul de vizite care mai este?

pozeBianca



Salutare mamici si viitoare mamici, si pe mine m-ar interesa detalii recente despre nasterea la Elias!
Cost cezariana, saloane/rezerve, conditii?!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Buna fetele,

Si eu sunt curioasa care ar mai fi vestile despre Elias, ceva mai recente.
Despre dna. dr. Uzum stiti ceva? A nascut cineva cu dumneaei? Eu ma inteleg tare bine cu ea si chiar isi da interesul.

Sper sa mai existe cineva sa ne dea vesti.

Pupici



-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Am fost la spital, la un control de rutina. Pare destul de curat, insa multa nebunie, imbulzeala. Eu m-am dus dimineata, poate si de aceea.

Chiar nimeni nu a mai fost pe aici? Si nu a mai nascut la Elias?



-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Chiar nu a mai nascut nimeni de atata timp la Elias? Haideti mai fetelor, ziceti-ne si noua cum v-a fost pe acolo. Nu ne lasati cu emotii!



24+ cu

-= Love life, live love =-

Mergi la inceput