ajutor diaspora - pentru Emma

ajutor diaspora - pentru Emma | Autor: eunice78

Link direct la acest mesaj

Fetelor, precum stiti exista o fetitza greu incercata printre noi, de care stim noi, pentru care ne rugam cu totii.Ea, din cele citite de pe forum se mai confrunta cu o problema: nu are parte de aer curat din cauza scarbelor de tumori.
Eu am trecut printr-o etapa similara si am fost ajutata de un cadru medical care mi-a dat o solutie, erau niste picaturi, aduse din afara care se puneau in camera respectiva si eliminau mirosurile. Am inecrcat sa dau de persoana care m-a ajutat pe mine dar nu am mai reusit, sunt si la distanta ff mare de ea. Am sunat la servicii de profil care insa mi-au dat, ciudat, raspunsuri negative.
Am vorbit apoi cu niste dr care mi-au spus ca probabil substanta obtinuta era o crema mentolata dizolvata intr0o anyumita formula (gen cea folosita de criminalisti). Eu aici am ramas in impas.
Am gasit insa pe niste siteuri straine produse care pot ajuta. Problema e ca eu sunt prinsa in niste probleme ff serioase si nu ma pot ocupa si in plus poate ca fetele din diaspora ar putea ajuta mai repede.
E vorba de acest gen de produse:

http://www.imtek.biz/page/N/CTGY/csp-hosp

http://www.imtek.biz/page/N/CTGY/csp-funeral
http://www.gordersupply.com/ps8frigidfluidcoaccessories.htm
de aici X O odor neutralizer



Eni, mama de baietzi - Petru (14.08.2003) si Toma (29.09.2006)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Adica niste "prafuri" care purifica aerul ?
Cred ca e nevoie si de un recipient special in care sa fie pus amestecul, un fl de vaporizator ?

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

E posibil sa mearga si cu un umidificator? Ideea mi se pare buna, eunice insa cred ca ar trebui inainte sa o intrebam pe Aida daca e OK. Parerea mea, sper sa nu te superi!

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
EMMA INVINGE cancerul!
Sunt putere si iubire pentru pretioasa Emma, azi, de Bunavestire, la ora 12!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Am vorbit cu Doris de saptamana trecuta. Stiu ca Aida foloseste un Ambipur acum. Dar stiu din proprie experientza ca ala nu are nici un efect.E nevoie de substante speciale care se gasesc ca odorizante sub forma de spray, picaturi, batoane. Ar trebui, cel putin pe net, eu am gasit doar in fara tarii la servicii funerare sau trebuie sa se mai gaseasca la spitale, azile cu bolnavi cronici. Nu imi vine sa cred ca eu am primit aici in Bucuresti raspunsuri negative.
Eu obtinusem acele picaturi de la un doctor care lucra la un azil de batrani, in provincie. Persoana pentru care am utilizat eu picaturile se plangea din cauza mirosului (care era intr-adevar insuportabil), tanjea dupa aer curat.

Eni, mama de baietzi - Petru (14.08.2003) si Toma (29.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Mi-e un pic neclar ce ar trebui sa cautam. Poti da un nume, o substanta, ca "niste picaturi" e mult prea generic. Te rog da-mi pe privat un link gasit de tine ca sa inteleg ce sa caut.

Fa Doamne o minune !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralcat

Mi-e un pic neclar ce ar trebui sa cautam. Poti da un nume, o substanta, ca "niste picaturi" e mult prea generic. Te rog da-mi pe privat un link gasit de tine ca sa inteleg ce sa caut.

Fa Doamne o minune !


Pai am dat in primul post:
http://www.imtek.biz/page/N/CTGY/csp-hosp
http://www.imtek.biz/page/N/CTGY/csp-funeral
http://www.gordersupply.com/ps8frigidfluidcoaccessories.htm
de aici X O odor neutralizer


Eni, mama de baietzi - Petru (14.08.2003) si Toma (29.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiancaM spune:

Din ce am citit, primele doua nu au nevoie de nici un fel de aparatura sofisticata. Doar deschizi punga si gata... Insa nu am gasit daca trimit si international...
Editez... am trimis un mesaj, acum sa vad ce raspuns voi primi...
Mamica fericita de Amalia Elena(6 aprilie 2007) si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiancaM spune:

Am primit raspuns!!!
"Yes, we ship to Romania so that's no problem. You can just email me your order by replying to this email. Just let me know what you need, shipping address and credit card number/expiration date and we will ship tomorrow
You can also order online."
Daca asta e ce cauti, poti sa-mi trimiti PM sa discutam mai pe larg...




Mamica fericita de Amalia Elena(6 aprilie 2007) si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

In Germania exista de la Weleda un Eucalyptusspray pentru incaperi(exact de eucalipt, lavanda, mentol si altele). Pe el scrie ca se foloseste in periada cand esti racit.
Daca credeti ca e bun, eu asa avea unul acasa. Noi tocmai ne imbarcam pentru Romania. Pe sambata, duminica suntem la Tm. Eu il ofer cu cea mai mare placere.



Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE(07.02.2006)

Poze noi.....cu noi



Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinder

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Citat:
citat din mesajul lui miraklucker

In Germania exista de la Weleda un Eucalyptusspray pentru incaperi(exact de eucalipt, lavanda, mentol si altele). Pe el scrie ca se foloseste in periada cand esti racit.
Daca credeti ca e bun, eu asa avea unul acasa. Noi tocmai ne imbarcam pentru Romania. Pe sambata, duminica suntem la Tm. Eu il ofer cu cea mai mare placere.



Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE(07.02.2006)

Poze noi.....cu noi


Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinder



Mira,daca te uiti pe primul post al lui eunice cred ca sunt substante dezinfectante care lasa si miros placut,sunt unele care se pot folosi si pt miini si pt podele,incaperi,gen Bacilol sau Vibasept.

Sincer nici eu nu am priceput exact.


Vacanta placuta in Ro!

_
Alina,mami de printesa si baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Aici sunt niste aparate care se numesc purificator de aer, seamana cu umidif doar ca nu fac chiar acelasi lucru, se instaleaza la geam sau se pun pur si simplu in camera. Poate gasiti asa ceva si in Europa.

Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!

Mergi la inceput