operatii varice prin metoda CHIVA

operatii varice prin metoda CHIVA | Autor: maria.maria

Link direct la acest mesaj

Ce imi puteti spune despre rezultatele acestei interventii dupa ce a mai trecut ceva timp? Vrea sa merg si eu la Euroclinic....multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Galarina spune:

Buna!

M-am operat in sept. 08 prin aceasta metoda, acum sunt insarcinata in 24 de saptamani, si pot sa spun ca rezultatele dpdv estetic sunt destul de slabe in sensul ca in zona cusaturilor am o retea intreaga de vase capilare sparte. deci am scapat de varice si am dat peste capilare sparte. s-ar putea sa fie din cauza sarcinii, nu stiu ce sa spun...matusa mea s-a operat de asemenea prin aceasta metoda, nu are problema capilarelor dar au reaparut varice pe acelasi picior.

multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

poti citi si aici. urmareste in special postarile lui "adelaki"!!!!

"mai avem nevoie si de iarba......"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria.maria spune:

Am 3 saptamani de la operatie(metoda CHIVA), singura problema pe care o mai am este ca in zona cicatricelor este inca tare, mai cald decat pe celalt picior sanatos si seara mi se umfla usor piciorul la glezna in jos de zona operata. Nu mi s-au spart capilare, intr-un singur loc am senzatia ca mai este o vena umflata dar nu sunt sigura daca nu cumva este vena neresorbita inca. Vom vedea. Promit sa mai scriu. Oricum operatia nu este traumatizanta, Dr. Cozmanciuc Gabriela care o efectueaza este de nota 10 cu plus! Isi da toata silinta si comunica cu pacientul si dupa operatie. Maria.Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cruelty_a spune:

Daca foloseste cuiva am fost operata de varice la piciorul stg acum 9 ani la Centrul de diagnostic si tratament ambulatoriu Bucuresti, de pe str. Washington nr 8-10 de dr Angelescu.Saptamana trecut a trebuit sa ma operez la celalalt picior. Am apelat la aceeasi clinica si mi-am facut programare prin tel pe care l-am gasit pe net la doctor Feodor Am avut o surpriza placuta sa vad ca opereaza printr-o metoda mai moderna "ablatie cu radiofrecventa". Nu simti nicio durere, nu raman nici semne si in 30 min pleci acasa pe picioarele tale.Pot spune ca sunt f f multumita.Ca sa nu mai zic ca toata echipa de specilisti pe care am vazut-o acolo f amabila.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

buna. poti sa dai mai multe informatii apropos de metoda asta??????ai avut varice voluminoase sau nu? in ce consta operatia???? eu m-am operat la dr Zamfir, prin metoda clasica. ma simt bine , dar au ramas semne.

opriti planeta....vreau sa cobor!!!!

Mergi la inceput