Emma este iubire! continua lupta cu cancerul *17*

Emma este iubire! continua lupta cu cancerul *17* | Autor: aidaciolac

Link direct la acest mesaj

cap.1 , cap.2 , cap.3 , cap.4 , cap.5 , cap.6 , cap.7, cap.8, cap.9, cap.10, cap.11,cap.12, cap.13,cap.14, cap.13,cap.15 , cap.16


Anii au trecut si Emma este in aceeasi lupta crancena , doar ca cu o mult mai mare intensitate.
In asteptarea unui miracol ne unim rugaciunile in fiecare zi la ora 13 ora Romaniei.

EMMA ESTE IUBIRE.




Aida ... 13+
Poze cu noi
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

E cuplit prin ce treci tu Aida, dar si mai cumplit este prin ce trebuie sa treaca Emma..... Va urmaresc de ceva timp, nu am scris inca deoarece nu exista suficiente cuvinte sau iconuri sa exprime ce simt pentru voi. Nu exista durere mai mare pentru o mama decit sa vada neputincioasa cum odorul ei sufera. Tu esti extraordinara ca nu te lasi doborita, si chiar daca inima iti e sfisiata esti in coninuare alturi de puiul tau. Pentru ca fiecare clipa este pretioasa!
Iti doresc ca bunul Dumnezeu sa iti dea puterea sa treci peste aceasta grea incercare si ii doresc sufletelului mic zile si nopti fara dureri.
Va iubim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Eu numai am de mult cuvinte,numai de ruga ptr voi Aida draga,am impresia ca orice altceva e prea banal, am vazut prin ochii Ioanei si ai Iulianei suferinta voastra,nu am cuvinte decat ca imi pare tare rau si sufar ca nu pot face nimic,in afara sa ma rog la Bunul Dumnezeu sa va aline durerea,orice altceva e de prisos acum,eu nu am putut sa ma uit la 'rochitza' despre care ati vb voi,eu ma uit la pozele ce le am cu Emma de asta vara si o vad tot timpul in mintea mea cum alerga cu Kristinutza lui Katik in P-ta Unirii,imi amintesc exact ce vorbea,privirea ei,degetutzele,unghiile ei,piciorusele, dar mai ales privirea,o tin in mintea mea,dupa ce mi-a spus Ioana cum e Emma acum nu pot decat sa ,mai ales cand citesc tot ce scrii despre Emma,ma doare de-mi vine sa urlu,dar nu pot face nimic,Dumnezeu mi-e martor ca am incercat sa schimb ceva,am crezut ca se poate schimba ceva,am sperat intr-o minune ceruta cu ardoare,lacrimi si umilinta, Dumnezeu sa fie cu voi Aida si Emma Aida Ciolac.

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana01 spune:

Aida, gestul tau este dovada supremei iubiri, o iubire mai presus de fiinta. esti extraordinara, nimeni in lumea asta nu-ti poate alina suferinta...

sunt fara cuvinte, aici, doar sa stii ca ma gandesc la voi si ma rog pt voi...

pupam Emma draga...


Roxana, mamica de Victor Andrei (23.06.2008) si Daria Elena (06.09.2006)
http://family.webshots.com/slideshow/570075285YYSlEe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Aida, si toate gindurile mele bune spre micuta Ema si spre tine, mamica ei greu incercata. Eu te inteleg cu rochia, este inca un lucru in plus pe care il faci din toata inima pentru fetita ta. Ma gindesc ca i-ai putea spune o poveste frumoasa, despre o printesa frumoasa si buna si despre o calatorie... iar printesa va imbraca aceasta rochie in calatoria ei.

Nu mai pot sa scriu, pentru ca ma doare prea tare sufletul si pentru ca pling, dar voiam doar sa stii ca ma gindesc la voi si ca iti inteleg perfect decizia de a te pregati, oricit de trist ar fi sa ne gindim la asa ceva.

CORNELIA, mami de AGATA, TUDORA si LISANDRU

Simplitatea in viata este adevarata libertate. (George Enescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alma2006 spune:

Va iubesc fete dragi!
Sufletel mic si curat sa ai parte doar de lumina si senin!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Aida, ma inclin cu respect in fata ta . Taria ta sufleteasca si dragostea ta sunt mai mult decat impresionante.
Eu inca sper in minuni si ma rog pentru ele.

Fa Doamne o minune !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siuta spune:

Doamne, Doamne, TE ROG !!!


Sunt Putere si Iubire pentru pretioasa Emma si familia ei minunata !

Andreea, mamica de Anastasia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibaby spune:

Buna Aida ,buna fetelor si tuturor care sunteti alaturi de aceasta mama atat de incercata in aceste momente

Incerc de ceva timp sa ma inscriu pe forum si dupa cateva incercari esuate ,in sfarsit am reusit si vreau sa ma alaturi Aidei in aceste zile de grele ,am plans de cate ori am citit , insa stiu ca lacrimile nu ajuta ,tocmai de aceea as dori sa-i spun Aidei si poate altor mame care trec prin asemenea suferinte cateva cuvinte care sper sa le linisteasca ,atat cat se va putea.
In primul rand vreau sa te felicit Aida esti o luptatoare si stiu ca si Emma este ,dar din pacate ...avem un destin ,totul e sa facem in asa fel incat sa ajungem la capatul lui cat mai usor ,cat mai linistit ,cat mai senini .Ca acest lucru sa se intample ,adica ca viata sa nu ni se para o povara,un chin,o suferinta , o cruce de dus ,sa nu ne consideram ghinionisti daca lucrurile nu merg , sa avem atat de putine momente de fericire ,TREBUIE sa fim PREZENTI ,CONSTIENTI ,VIGILENTI cu sufletele noastre ,tot ce avem este datorita lui D-zeu ,tot ce ne dorim la un moment dat ni se poate indeplini ,dar nu putem schimba DESTINUL ,insa putem face ca drumul sa fie mai usor ,mai lin,mai placut.
Cum se poate acest lucru? Cum ne putem schimba starile de furie,de ura,de neputinta, frustrarile? iata intrebari ale caror raspunsuri le caut de catva timp si din fericire le-am gasit :)
De aceea vreau sa vi le impartasesc si cu putina vointa , cu putin exercitiu veti vedea cum va puteti schimba starea fara ca sa va faceti rau voua sau persoanelor din jurul vostru,ba din contra .
In momentul in care ne domina o stare de nemultumire ,furie,tristete ,neputinta ..etc, mintea noastra continua sa o alimenteze si ne trezim auzind in noi voci care sustin si alimenteaza aceasta stare.In acele momente suntem rupti de prezent , ascultam vocea din capul nostru(mintea) cum toaca neintrerupt invartindu-se in jurul acelui fapt care a determinat starea proasta,fara a fi prezenti ,fara a auzi ce se intampla in jurul nostru iar daca cineva ni se adreseaza in acel timp sau ne suna telefonul ni se pare ca si cum ne-ar trezi dintr-un somn cu vise.
Recunoasteti starea? Acea stare este data de ego-ul nostru care este foarte puternic ,adica noi consideram de multe ori ca nu meritam sa ni se intample multe lucruri ,evenimente neplacute , cu toate astea atunci cand ni se intampla , ne punem multe inrebari ?de ce mie?de ce acum ?nu meritam ...etc.
Daca am incerca sa ACCEPTAM toate incercarile la care suntem supusi ,ganditi-va ca totul este un dar si nu trebuie sa judecam ,oameni,fapte ...pur si simplu tot ceea ce vi se intampla ACCEPTATI ,si fiti in orice moment prezenti ,nu lasati mintea sa va manipuleze pt ca ea asta va face ,daca nu dam voie gandurilor negre sa umble prin casorul nostru ele nu vor umbla si atunci acea stare de suparare,neliniste,frustrare ..etc. nu va continua foarte mult.
Este intr-adevar un pic greu la inceput,mintea tinzand in orice moment sa inceapa sa toace si daca ati observat toaca numai nemultumiri , dar veti vedea cat de usor veti trece apoi prin momente asemanatoare sau chiar mai grave ,daca franati procesul .
Referitor la tine Aida ,nimeni care nu trece prin asa ceva nu poate trai sau stii ce e in sufletul tau , este o incercare ,insa va trebui sa te concentrezi pe prezent ,sa nu lasi trecutul sa te macine prea mult , cateodata vei simti nevoia sa plangi, fa-o ,insa nu ramane blocata cu mintea intr-o stare de tristete sau de remuscare.
Nu ai fost tu de vina ,nu ai gresit cu nimik, asta este karma ei, atat a avut ea de indeplinit pe pamant ,tu trebuie sa mergi in continuare inainte si sa ai grija de puiul pe care-l porti acum in burtica,toate starile prin care vei trece il vor influenta si pe el,de aceea inconjoara-te de PACE ,ACCEPTARE si LINISTE.
Acestea de fapt sunt starile noastre firesti (sau ar trebui sa fie), asa ar trebui sa fim ca sa atragem binele , asta este starea in care vibram cu Universul ,suntem in acord cu el, si vom putea in acest echilibru sa atragem mult mai repede lucrurile pe care ni le dorim.In momentul in care ne simtim furiosi,maniosi,depresivi, suntem in dezacord ,in dezechilibru si atunci atragem lucruri negative .
Atat deocamdata am avut de spus ,atat am simtit ca trebuie sa spun, sper din suflet sa treci cat mai usor prin aceasta incercare si nu uita - ACCEPTA si FI PREZENTA ,traieste in prezent fiecare moment,bucura-te de ce ai ,exista un DESTIN, depinde numai de noi ce drum alegem , usor sau greu,lin sau zbuciumat,neted sau plin de piedici






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marami spune:

Bun, avem un destin.... si-l avem de schimbat.

Emma, va INVINGE cancerul!!!

Si Mihaita are nevoie de noi
***SONIA - docs` did miracles ***
Si ingerii au nevoie de ajutor
Ei ne asteapta aici, sa nu-i ocolim!
mandrutzele mele D(29 sept 91) & D (18 iul 05)

pozne-npoze

Nu mor caii cand vor cainii, nici cainii cand vor stapanii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Emma INVINGE cancerul!

mai stiti minunea de Craciun cand in ciuda asteptarilor de a-l petrece in spital, Kissu a fost bine, a fost vesela, zglobie si jucausa si fara dureri cand doctorii luau de atunci in calcul s-o puna pe morfina?!?!
haideti s-o mai facem odata...sa nu mai plangem si sa ne rugam cu toata puterea ce-o avem! sa-i trimitem numai iubire, si numai pace si lumina scumpei noastre...indiferent de ora, haideti sa-i luminam drumul si s-o ajutam sa prinda puteri. sa ne luminam noua sufletele si sa-i trimitem si ei lumina si bunul Dumnezeu sa-i aline chinul !

toata Iubirea si Lumina si Pacea fie cu tine copila scumpa!

Aida
marami



un copil creste in inima mea

Mergi la inceput