America (156)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

SANZIANA,oauuuuuu ce am citit eu,....ca e rost de bebe,o deci avem de sarbatorit atunci.Sa fie intr-un ceas bun,sarcina usoara si bebita sanatoasa si norocoasa!Rudy nu a mai vomitat azi dar a stat mult in pat si a fost cam slabit,ametit,abia se tinea pe picioare.Sa speram ca se va simti bine maine sa ajungem si noi la biserica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

E posibil sa iasa dintisorii la noua saptamani????
Aidan tot saliveaza si isi baga pumnul in gura si uitandu-ma mai atent, am vazut un punct alb pe gingia de jos. Am pipait cu degetul si se simte tare ca si cand este ceva sub gingie.
Nu e cam devreme?

www.onetruemedia.com/shared?p=7ed153bfbb67814c5b3058" target="_blank">
An amazing journey

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Irina, e cam devreme, dar nu imposibil...Mai degraba pare a fi afta...incearca sa pipai de la stanga la dreapta, vezi daca "intzeapa"...
Eu as opta totusi pt salopeta...parca nu l-as vedea in rochita!!!

Eu nu mananc carne...(desi cred ca o sa o reintroduc acum in dieta)...dar pt baieti cumpar de la raisedmeadowmeats....foooarte gustoasa, si carne de pui cumpar de la o piata unde este naturala (fara antib, hormoni...etc)

Sinzi 4+, Radu si David psihologul
varsta
www.flickr.com/photos/11552209@N04/" target="_blank">Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Pai inteapa, de asta am crezut si eu ca e dintisor....o sa vedem.

Pozici noi:http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/?saved=1

Si eu inclin tot spre salopeta

www.onetruemedia.com/shared?p=7ed153bfbb67814c5b3058" target="_blank">
An amazing journey

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

miereamara multumesc de info. Eu ma mut in romania in 2 luni de aia ma stresez, ca daca ma trezesc ca nu pot sa iau vreun imprumut sau sa deschid o afacere fara acordul " sotului " am incurcat-o oficial :)
sper sa nu fie o gramada de stres si de bani sa rezolv problema acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui miereamara

Pai inteapa, de asta am crezut si eu ca e dintisor....o sa vedem.

Pozici noi:http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/?saved=1

Si eu inclin tot spre salopeta

www.onetruemedia.com/shared?p=7ed153bfbb67814c5b3058" target="_blank">
An amazing journey

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery





Doamne ce dulce eeeee si ce mandru e tati

Apropos de dinti, pai uite ce scria pe hainuta lui.
La Adrian ii curgeau balele si musca mult si de la 2-3 luni tot asa ziceau toti ca-i ies dintii. Ei n-au iesit pana pe la 10 luni. Inainte de a iesi primul a stat un puct asa tare mai multa vreme pana a scos capul domnul dintisor. Dar fata lui varu-miu la 4 luni jumate avea deja 4 dinti maricei, deci...cred ca e posibil.Acum are peste 2 luni, daca mai sta punctul acolo vre-o 2 saptamani pe la 3luni ii iese primul...so e posibil. Inca papa san? Eu pe Adrian l-am alaptat numai fara dinti...de aia ma gandeam...

Asa creste mare puiul


www.our365.com/NewbornPortraits/BabyDetail.aspx?birthid=f671635f-2b23-4e26-8953-e81fefa35501&babyid=f6181213-113f-4e32-89b5-e0b65b1e006a" target="_blank"> Paginuta mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Da, ii dau si san si formula. E foarte agitat si chinuit, incearca sa mestece orice prinde. Chiar sunt curioasa ce o fi?

www.onetruemedia.com/shared?p=7ed153bfbb67814c5b3058" target="_blank">
An amazing journey

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucasMom spune:

Miere, poate sa fie dinte. Copilasii se nasc cu mugurii de dinti in gingii, am citit despre cazuri in care copii s-au nascut chiar cu dinti. Lui Lucas i-a iesit primul dinte pe la 14 saptamani si apoi unul dupa altul, pe la 8 luni avea 8 dinti. Mi s-a parut ca la primii dinti a suferit cel mai mult. Am gasit un gel pt teething la Whole Foods care e complet natural si dulceag, asta l-a ajutat mult; i-l puneam pe suzeta si asa ajungea pe gingie. Suzeta o arunca afara urgent dar gelul avea ceva efect. Nu am folosit orajel, mereu a plans mai tare de la el, cred ca l-a speriat senzatia de amorteala pe care o produce.

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucasMom spune:

Sanzi, felicitari! sa fie intr-un ceas bun si sa fie fetita daca asa vrei!

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB spune:

Miere exista un fel de inele care se pun la frigider sa se raceasca si apoi se dau cupiilor sa le rontaie...
daca se linistetste asa...sunt probabil dintisori. Pot aparea relativ frecvent pe la 3-4 luni si cum Aidan a fost la mami mai mult... e posibil.
Si da is tare nefericiti...si cand te gandesti ca sase ani deja ii avem doi pierduti uffff

In rest io-s de veghe. Mi-or facut ceva in scurt puii ... cadou de la scoala celei mari. Febra...doua zile si gata. Dar cel mic m-o distrus... face hipotermie minora la 35.2C // 95 F deci pe mami la viermuiala... ufff.
Si cica trebe sa scriu un capitol de monografie... oiii. Eram asa fericita ca m-or ales pe mine.

Mergi la inceput