De ce nu pot incarca un mp3 player la laptop?

De ce nu pot incarca un mp3 player la laptop? | Autor: prettysunshine

Link direct la acest mesaj

Pur si simplu nu se incarca,scrie doar connecting la infinit,fara a se conecta.

Never take life seriously.Nobody gets out alive anyway.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns espiritu spune:

ajutor fara pre multe date ale problemei nu se poate.tu ce ai zice daca eu ca barbat as zice "am fier de calcat dar nu calca cum vreau"?ai stii sa imi dai un raspuns din prima?
:) no offence
a mai fost conectat?
win il vede?
ce inseamna conecting?
nu il vezi in my computer ca si pe un stick sau memory card?
folosesti vreun program aditional pt a incarca/descarca muzica si etc din mp3?

cat mai multe date sunt benefice.

I'm not crazy my reality is just different than yours !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

Scuze,ai dreptate,trebuia sa dau mai multe date.A mai fost conectat,dar la calculator,nu la laptop.Pe calculator mergea.Din pacate calculatorul a picat,asa ca nu-l mai pot folosi.Am instalat pe laptop toate programele pe care le cere,insa nu vrea si pace.Nu stiu ce inseamna connecting,asta scrie pe ecran de cate ori il conectez,deci trag concluzia ca dintr-un anumit motiv nu se realizeaza conexiunea complet.Am instalat programul necesar pentru incarcare/descarcare muzica,dar din moment ce nu se conecteaza,nici n-am mai ajuns la pasul asta.Laptopul nu-l "vede" pur si simplu.


Never take life seriously.Nobody gets out alive anyway.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns espiritu spune:

banuiesc ca e vorba de un driver numai.practic un mp3 e ca un stick de memorie.in general win in vede instant si ii gaseste singur driverul necesar.in anumite cazuri acest driver vine pe un cd aditional produsului.
nu trebuie decat sa instalezi acel driver si cam asta ar fi povestea.ca sa incarci muzica nu trebuie nici un soft special.pur si simplu dublu click pe mp3 in my computer si apoi faci copy/paste.
dezinstaleaza tot ce e legat de mp3 din laptop.ruleaza CCleaner ca sa curete toate urmele din registri.cauta pe acel cd care a venit cu mp3-ul un folder care se numeste driver sau drivers.cauta driverul potrivit windowsului tau si integreaza-l.

sau

control panel.add new hardware urmezi pasii si cand te intreaba de driver ii dai calea catre cd.

in caz ca nu s-a busit mp3 ul ar trebui sa functioneze.

tot nu ai zis ce win ai?sp1,sp2,sp3?

succes!

I'm not crazy my reality is just different than yours !

Mergi la inceput