locatie grecia

locatie grecia | Autor: bulinuta27

Link direct la acest mesaj

Ma puteti ajuta?
Imi doresc o vacanta in grecia cu o gasca mai mare..si mici si mari ..si as vrea sa impac si capra si varza...adica: sa fie cu plaja super pentru copiii si sa fie aproape cat de cat de meteora, salonic, skiathos, athena..chiar ma gandeam ca in athena sa stam 2 nopti si restul de 8-9 in cealalta locatie...
anul trecut am fost in leptokarya la olimpian bay unde a fost super...dar scumput
anul asta, cu criza cu tot, vrem ceva fara ai, doar cazare la o viluta pe plaja, langa plaja, curata si frumoasa

aveti vreo idee?
si daca locatia e mai salbatica e ok, si destinatia e mai putin frecventata de romani e si mai bine

multumesc mult

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Ajutati-o pe Sonia,

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

bulinuta27, uite aici, vezi unde mergem noi:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=132842

De la 6 persoane am ajuns sa mergem 14 adulti si 6 copii...

Lora, mami de Iustina
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=133766

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

Lora, multumesc ...devorasem subiectul..dar nu este ce imi trebuie mie ...cred ca pe mine m-ar avantaje ceva pe riviera olimpului.dar nu vreau katerini etc..din astea super po****te...ptr ca vreau sa facem excursii catre meteora, skiathos, muntele olimp, salonic dupa-amiaza adica dupa 11-12...o iau pe mama cu mine si imi doresc sa ii arat cat mai multe pentru ca ea merita tot ce e mai bun si nu a avut noroc pana acum de mai nimic bun
nu vreau sa va intristez..deci: pe Riviera Olimpului stie cineva ceva?

sarumana

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Ajutati-o pe Sonia,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

nimeni nu are nici o idee?

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Ajutati-o pe Sonia,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Uite poti da o cautare pe google pt Statiunea Makrygialos care cica e in nordul Greciei, aproape de Salonic, de nei pori, de katerini. Nu stiu daca e ceea ce vrei dar poate te ajuta cu ceva. Am gasit-o si eu intamplator.

La fel stiu ca de la Nei Pori poti ajunge destul de usor pe la Olimp, pe insula skiathos, pe la meteore.
Aici gasesti vile/hoteluri de pe riviera Olimpului
http://www.turism-vacante.ro/c.php?c=litoral+grecia&s=riviera+olimpului&cid=19&sid=173

Nu stiu ce altceva sa iti recomand avand in vedere ca eu 3 ani am mers in Thassos Inteleg ca o insula nu e prea potrivit pt voi.
Bafta la cautari !

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

Crinutz sarumana de info ...mai nu gasesc mai nimic
uite sunt niste zone unde as vrea...dar nu gasesc info despre plaje si ceva cazare...are cineva o idee de cum e pe acolo?
Ormos Methhonis, Paralia Pierias, Paralia Skotinis, Karitsa, Platmonas, Makrygialos

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Ajutati-o pe Sonia,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Halkidiki - brat Kassandra - Sani.(pentru copii)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabryelle spune:

Ca sa fii aproape de Meteora si Skiathos itirecomand statiunea Nei POri - este o statiune mai noua...cu plaja lata, aerisita

In Paralia Katerini plaja este ingusta ( doar in acpete este mai lata)...este foarte aglomerata.....hotelurile sunt lipite unul de altul

Avantaje...sunt multe restaurante , magazine cu haine de blana / piele...dar si multe magazinuri de kitschuri
In Paralia Skotinas nu ai ce face

Daca mai ai intrebari...cu cea mai mare placere
Ti-am trimis si pe privat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

Eu iti recomand Nei Pori sau Platamonas. Am vazut multe familii cu copii acolo, plajele sunt late si nu sunt aglomerate, cazare gasesti la preturi bune.

Daca vrei sa ma intrebi ceva iti stau la dispozitie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

Mihaela, daca ai ideei de cazare in nei pori si , mai ales in Platamonas sunt recunoscatoare ..pe PM sau cum vrei tu
sarumana

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Ajutati-o pe Sonia,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita74 spune:


Frumos si faca aglomeratie mare este in insula CORFU ,dar e cam departe.E super insula si gasesti si preturi bune la cazare.Sunt si vilute care se inchiriza ptr 1 ,2 sau cat vrei.Am fost acolo dar cei drept am stat la hotel si preturile si mai ales peisajul sunt superrrr.Dupa parerea mea este cel mai frumos loc din Grecia.Poti incerca sa vezi ce gasesti si daca iti sunt bune ptr bugetul tau.

Mergi la inceput