Copii din 1995-1998(29)

Copii din 1995-1998(29) | Autor: mihaela_s

Link direct la acest mesaj


Un capitol nou cu povesti adolescentine....

Copii din 1996 (11),(12),(13),(14),(15),(16),(17),(18),(19),(20),(21),(22),
(23),(24),(25),(26),(27),(28)

Elliot-11 ian.1996 mami Sanca
Alexandru-18 febr. 1996 mami Ana68
Diana-23 febr.1996 mami alma
Silvia-27 martie 1998 mami Viviana
Andreea-03 apr. 1997 mami Mihaela-umflatel
Andrada-30 apr. 1996 mami mirela68
Cosmin-03 iulie 1997 mami Ingrid-prettysunshine
Ana-15 iulie 1998 mami Katy
Andrei -26 iulie 1996 mami MikiMihaescu
Mihai-1 Aug 1995- mami Mihaela-mhldvrc
Tiberiu Mares-14 aug. 1997 mami Mara-flower power
Matei-2 oct.1998 mami Sanca
Dedi - 11 oct. 1995 - mami MQQM
Robert-24 oct.1996 mami ralualexandrei
Dominik-29 oct. 1998 mami Mikki2
Andrei-30 oct. 1995 mami agho
Ana-13 nov. 1997 mami agho
Diana-22 noi. 1996 mami mihaela_s
Andrei - 2 dec. 1995 mami Andacos
Daniel-11 dec. 1994-mami Vic
Mara-26 dec. 1997 mami corianai


vorbe de copil...

Hobby

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

calator de profesie

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Bun gasit la un nou capitol. Am sters lista de rezerva, cum va spuneam. Fetele care se regasesc acolo si dau un semn, sunt binevenite.

Mara, banuiesc ca necazul tau mare vine de la schimbarile care le face acum noua ministra? Sau de la altele? Ooof, acum citesc ca tu nu citesti...te asteptam cu drag, bine ca sunteti relativ bine.

Ana-Maria . Cand te citesc pe tine, ma vad pe mine acum 2 ani...acum mi-e draga tzara si nu pot vorbi rau de ea, dar simt ce e in sufletul tau. Pacat...mare mare pacat. Nu stiu ce as putea spune mai mult...decat ca mQQm a zis 2 vorbe intelepte, jos palaria! Cu "departe" si "aproape"...chiar mi-au ramas in minte si in suflet.

agho wow, sunt impresionata de Andrei, chiar s-a pus pe carte...nu stiu daca cu burta , dar sigur cu ceva . Pe bune, desi am pus zambetele acelea nu sunt de gluma, ci pentru ca ziceam eu asa haios. Cat despre Ana, . Felicitarile mele, vad ca munca ta a dat roade.

Sanca, si de voi sunt impresionata. Eu nu stiam cum ati ajuns in USA. Credeam ca ai mers tu, te-ai maritat si i-ai dus si pe ai tai...tot respectul pentru ei . Tu cati ani aveai cand ai ajuns acolo?
Sper ca Matei s-a distrat azi in trip. Si diana are aceleasi tendinte cu Silvia, cum scrii tu de Elliot. Deh, adolescenta asta...

mQQm, cand plecati in vacanta? La mare, la soare...in Dominicana parca? Ce frumos...abia astept povesti si poze. Sa aveti calatorie placuta si distractie maxima. Merg amandoi adolescentii cu voi? oups! cred ca Mr.P nu mai e in categoria aceea...e adult deja....

Va pup cu drag pe toate si va doresc un we insorit si calduros!


vorbe de copil...

Hobby

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Seara buna!

Sanca,, nu stiu daca e de condamnat ca dupa ore se mai relaxeaza la Tv. Nu toti copiii au elan sa-si faca temele imediat ce vin acasa. Si daca n-ati reusit sa le faceti asa programul, poate de-acum incolo daca vreti sa schimbati ceva. Aveti nevoie si de aliati. Ai mei invata dupa-amiaza si seara nu fac teme. Doar And. cand are diminetile ocupate mai face teme seara. Cred ca e ff. bn ca are cine sa se ocupe de copiii vostri cat timp lipsiti de-acasa. Noi am dus si ducem mare lipsa de-asa ceva. Numai de bn si parintilor tai!

Mihaela, sa gandim pozitiv si sa speram ca Silvia va avea locul ei la scoala dorita. Si mQQm inca n-a fost plecata in vacanta?...

Ana68, parte din we a trecut. Cum azi am fost putin mai lejeri cu treburile, dupa-amiaza am iesit in parc cum n-am mai facut-o de mult timp. Cu bicicletele. A fost vanticel de primavara insa a fost senin si totusi placut. Un pic cam frigulet.

Flower, ma bucur c-ai scris macar un pic. Tot binele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

'Neata fetelor,
La Timisoara este o zi superba,cu un soare atat de stralucitor...e superb!Asa ca azi mergem pe afara...Ieri m-au cam dat gata 2 ore de Real,cumparaturi de-ale gurii...cu raceala asta a mea...aveam senzatia ca-s stoarsa de vlaga.
Azi sper sa fie mai bine.

Mihaela...ma bucur ca ma intelegi si sti ce vreau sa spun...am citit despre asta si prin alte forumuri si am ramas foarte surprinsa,la modul pozitiv,sa citesc ca sunt foarte multi oameni care inca mai au speranta si cred ca ceva se va schimba in bine ceva in tara asta si ca aportul lor in asta,ca incearca sa respecte anumite reguli impuse de societate,oricat de mic ar fi,poate aduce un bine.
Te pup!
Agho...noi nu avem bicicleta....am vrut sa cumparam,mai ales lui Alex,dar nu am unde s-o depozitez.Nu avem boxa,pe casa scarilor,se fura,chit ca avem interfon.Vecinul de sub noi are doua biciclete "parcate" la balustrada scarii.Una nu mai are saua si cealalta a ramas fara cablurile de frana.Ce frumos v-ati distrat ieri...sper sa aveti si azi o zi excelenta de plimbare si voie buna!

Va tzuc pe toate si va doresc o duminca minunata!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana


Album pi casa

Pi casa nou



Amalgam de ganduri





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

dragele mele,va doresc o saptamana buna,fara raceli,fara incidente,cu note bune....si mai ales calduroasa,sa vina o data primavara,cum trebuie...la noi ploua...
noi suntem in continuare in dilema...luam sau nu catel,desi daca ar fi dupa andreea,luam sigur!...deja ne-a spus,daca nu ar fi fost mihaitza cu probleme,nici macar nu v-ati fi gandit...
va pup pe toate!

MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Despre noi,aici!
A&M


BAZARUL LUI MIHAITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salut cu drag fetele...

Eu sunt pe baricade,gata vacanta...Luana mai bine...

Asa ca va doresc o saptamana cu realizari si o zi cat mai buna!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana


Album pi casa

Pi casa nou



Amalgam de ganduri





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:

Buna ziua, fetelor!
Am reusit, insfarsit sa tot ce-ati scris
Andra multa sanatate mamei, ma bucur mult ca se simte mai bine. si numai bine.
Agho, felicitari Anei si lui Andrei pentru rezultatele deosebite
Mihaela, felicitari Dianei si-ti tin pumnii pentru Silvia, ar fi grozav sa fie la aceasi scoala amandoua. Mult noroc!
Ana, ce-ti pot spune, decat multa sanatate! Cu plecatul in alta tara sunt de acord cu tine, si eu as pleca de ieri daca se poate, sa vedem ce ganduri are Ty, usor, usor poate o luam din loc . Aici nu ma retine nimic, poate doar frica de necunoscut si faptul ca nu-s mai tanara .
Sanca, bafta la loterie!
mQQm, Mara, Vic, Miha(umflatel), si numai bine!
Despre mine ce sa va spun, ma simt mult mai bine acum(i-am tras cu ceaiuri si am mai tinut cat de cat regim), iar la servici lucrurile merg destul de bine, acum sunt in tura II(cand este nevoie lucram si ore suplimentare), asta este ... m-am obisnuit, inca nu stiu eu foarte bine sa fac totul, dar invat...norocul meu ca-mi place si nu ma supar atunci cand primesc observatii . Problemele mele s-au rezolvat aproape, e mult mai bine acum, in cateva luni voi termina si cu datoriile(sper)... E soare si la mine... E mult mai bine acum . Mihai s-a mai dat si el pe brazda cu scoala, desi a mai facut destule boroboate(a ramas fara telefon, dar bine ca n-a patit nimic). A crescut destul de mult si foarte repede, e mai inalt decat fata si aproape cat Adrian. Nu va spun ce voce are, de ma umfla rasul cand il aud. Cu Tatiana ma pot lauda si eu, are numai 10 pana acum. Ma ajuta mult la treburile din casa, sambata a facut mancare(ajutata ce-i drept si de tata-su). M-au asteptat cu masa pusa, au facut si o prajitura, a fost frumos.



si
de si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Miha rock ce ma bucur de vestile bune pe care ni le-ai dat,ce dragutz din partea Tatianei,tare mandra trebuie sa fii de ea.

Ana vrei sa-ti zic ceva,eu nu cred ca tu ai sa pleci cu toate ca spiritul de aventura te caracterizeaza insa in viziunea mea tu iubesti prea mult tara asta asa de cacao cum e ea

Mihaca sa va deosebescdetectez un pic de gelozie in vorbele copilei tale,apropo de catel nu spun ca-i usor eu o am pe Daisy de cand era un ghemotoc si a fost greu cu educarea ei dar pt ca Robert a fost cel care a insistat tot el a fost cel care si-a asumat responsabilitatea,obligat fireste.Acum despre realitati,ma costa cam 2ooron pe an,vaccinul antirabic tuns si frezat,de mancat mananca ce ramane de la noi ea mananca orice fie vorba intre noi,chiar si baloane ,singurele exceptii facand oase de peste pui si porc,ca nu vreau sa umplu casa de par sau sa o omor.Daca as fi stat la curte as fi lasat-o sa faca pui si ti-as fi dat si tie unul,gratis,insa asa intr-un apartament numa' puii ei imi lipsesc.
Incearca sa intri pe cautstapan.ro poate gasesti un puiut gratis.

Acum despre noi,sambata si duminica l-am aniversat pe ursu mic ca deh a facut lacaul doi ani,a fost o nebunie de petrecere,am avut casa plina de fini mari si mici,cumnatii,nasii,frumos ce sa mai toata lumea s-a simtit bine,sper.
Mami e in continuare internata nu a mai reusit sa respire singura insa vestea buna este ca inima ii functioneaza acum normal fara aportul substantelor ceea ce e bine,inca are drene si cred eu ca abia cand nu se va mai acumula lichid o sa inceapa drumul catre vindecare.
Si ca sa inchei intr-o nota vesela poze aniversare

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralualexandrei

Miha rock ce ma bucur de vestile bune pe care ni le-ai dat,ce dragutz din partea Tatianei,tare mandra trebuie sa fii de ea.

Ana vrei sa-ti zic ceva,eu nu cred ca tu ai sa pleci cu toate ca spiritul de aventura te caracterizeaza insa in viziunea mea tu iubesti prea mult tara asta asa de cacao cum e ea

Mihaca sa va deosebescdetectez un pic de gelozie in vorbele copilei tale,apropo de catel nu spun ca-i usor eu o am pe Daisy de cand era un ghemotoc si a fost greu cu educarea ei dar pt ca Robert a fost cel care a insistat tot el a fost cel care si-a asumat responsabilitatea,obligat fireste.Acum despre realitati,ma costa cam 2ooron pe an,vaccinul antirabic tuns si frezat,de mancat mananca ce ramane de la noi ea mananca orice fie vorba intre noi,chiar si baloane ,singurele exceptii facand oase de peste pui si porc,ca nu vreau sa umplu casa de par sau sa o omor.Daca as fi stat la curte as fi lasat-o sa faca pui si ti-as fi dat si tie unul,gratis,insa asa intr-un apartament numa' puii ei imi lipsesc.
Incearca sa intri pe cautstapan.ro poate gasesti un puiut gratis.

Acum despre noi,sambata si duminica l-am aniversat pe ursu mic ca deh a facut lacaul doi ani,a fost o nebunie de petrecere,am avut casa plina de fini mari si mici,cumnatii,nasii,frumos ce sa mai toata lumea s-a simtit bine,sper.
Mami e in continuare internata nu a mai reusit sa respire singura insa vestea buna este ca inima ii functioneaza acum normal fara aportul substantelor ceea ce e bine,inca are drene si cred eu ca abia cand nu se va mai acumula lichid o sa inceapa drumul catre vindecare.
Si ca sa inchei intr-o nota vesela poze aniversare

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3


andra,m-ai facut sa rad copios...cu deosebirea,nu-i rau...dar sa stiti ca nu sunt atat de umflatel...
asa este...este putina gelozie,si pe buna dreptate...in ultimul timp,de cand cu probleme cu mihaitza,a cam fost neglijata....si daca putem sa-i facem unele mici placeri i le facem....acum vom vedea...
speram sa procedam bine...!

MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Despre noi,aici!
A&M


BAZARUL LUI MIHAITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Stiu mah stiiu am glumit sper ca nu te-ai suparat

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralualexandrei

Stiu mah stiiu am glumit sper ca nu te-ai suparat

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3


doamne fereste!cum sa ma supar,andra...cu voi ma mai destind si eu,mai uit de ale mele...oricum suntm destule mihaela aici,asa ca nu ma supar,daca imi spuneti in continuare umflatel...

MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Despre noi,aici!
A&M


BAZARUL LUI MIHAITA

Mergi la inceput