veruca plantara

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui elyanne

Mie mi-a aparut un sg. neg pe un deget la mana dreapta... la inceput nu am deranja, si l-am lasat in pace, o vreme... dar s-a marit... am luat plasturi de la scholl... si intr-o sapt. scapasem de el.
Insa dupa aprox. o luna... in loc de un neg, aveam 10 pe acelas deget Si inca unul pe degetul de langa.
I-am dat cu diverse: rostopasca, plasturii de la scholl, duofil... o parte au disparut si nu au reaparut nici dupa niste luni, dar o parte au ramas (vreo 5 pe degetul cu pricina plus 2 pe degetele de langa )
Acum nu mai stiu ce sa le fac... nici asa nu-mi place sa-i las... dar nici sa-i ard iarasi cu diverse solutii si in loc de 1 sa apara 10

As incerca si cu ceva de al plafar... dar ce???
Rostopasca (palta, rupta de pe strazi ) n-a avut efect deloc.
Si ar trebui sa iau si vitamine... pt. ca am observat ca am perioade cand se retrag singuri, iar apoi perioade cand cresc la loc... clar si imunitatea are un rol. Dar de dsiaprut nu vor disparea doar cu vitamine... pt. ca undeva, in piele, raman... chiar daca nu se vad decat daca te uit f. atent.



CONCURS „Cat de fericit e copilul tau“ www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=6" target="_blank">ely1 & www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=7" target="_blank">ely2

Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)




Prietenul meu a trecut printr-o perioada in care i-au aparut vreo 4 negi in total. Unul mare a fost cauterizat cu succes, pe ceilalti i-a cremuit cu ceva naturist si a primit o reteta cu vitamine si calciu. De atunci nu a mai avut nimic.
mai insista cu rostopasca crema .

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://accesoriisihaine.blogspot.com/

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput