SCOLI IN CONSTANTA

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami_gyly spune:

buna fetelor.
Sunt si eu o mamica de baietel de 6 ani, si la naul in 2012 incepem scoala. NU stiu ce sa aleg. M-am oprit la 2 scoli, scoala nr. 28 si liceul pedagogic. As dori sa stiu pareri despre aceste 2 scoli si despre ce invatatoare vor fi la anul la clasa I. Ma poate ajuta cineva?
Va mltumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Galarina spune:

Buna!
Atat 28-ul cat si Pedagogic-ul sunt renumite pentru invatamantul primar de calitate. Totodata trebuie sa iei in calcul si asa-zisele "pretentii" impuse de o scoala centrala.
Pentru Pedagogic ma pot interesa ce invatatoare vor fi la anul daca doresti.
Noi am optat pentru Pedagogic, Stefan e clasa I, doamna ne-a facut pana acum o impresie foarte buna desi aveam pareri si pro si contra despre dansa de la diferite cunostinte. Totusi am ales-o si sper sa nu fi gresit!:)
Mult succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_gyly spune:

multumesc mult pentru raspuns Galarina. As vrea daca se poate sa imi spui ce doamne vor fi la anul la clasa I. Iti multumesc mult. As tinde spre pedagogic, ca e mai aproape de casa.
Ligia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Galarina spune:

ma interesez in cursul zilei de maine. Te intereseaza sistemul traditional sau step by step?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Galarina spune:

Am aflat pentru anul viitor la Pedagogic urmatoarele: la traditional va fi d-na Dincu Nicoleta iar la step d-na Tatiana Tunaru(despre care am auzit de bine). Despre cealalta nu stiu multe amanunte. Daca mai aflu pe parcurs, te anunt.

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_gyly spune:

Iti multumesc mult de raspuns. O sa ma interesez sa vad ce aflu despre aceste doamne.
O zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elypetrov spune:

Buna dimineata Sunt mamica unei fetite de 6 ani si doresc sa aflu info despre sc nr 24 , daca are si prog step by step si cam ce preturi mai practica sau alta sc cu prog step by step , noi locuim in zona casa de cultura , deci pe undeva prin zona Sa aveti o zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vivulesanu spune:

Ma intereseaza amanunte despre Scoala Spectrum.
Am auzit lucruri bune, dar as vrea sa aflu cat mai multe.
Multumesc anticipat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rory76 spune:

Eu am fost colega cu Dincu Nicoleta, de la Pedagogic, este o foarte buna invatatoare, foarte dedicata. Stiu cum lucreaza si cat se preocupa.
Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stcgeo spune:

Citat:
citat din mesajul lui vivulesanu

Ma intereseaza amanunte despre Scoala Spectrum.
Am auzit lucruri bune, dar as vrea sa aflu cat mai multe.
Multumesc anticipat!

Si eu sunt interesata de Scoala Spectrum din Constanta. Daca exista mamici ce au copiii in aceasta scoala, va rog impartasiti-ne din experientele voastre.

Mergi la inceput