SCOLI IN CONSTANTA

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BDana spune:

Si noi vom intra la anul la scoala. Inca nu stiu daca la scoala 16 (la billa) care este aproape de noi sau la sc 24 (la kaufland) care e mai departe, dar am inteles ca mai buna. Eu il duc si acum pe Cristi la o gradinita departe de casa si stiu ce complicat este si cate combinatii trebuie sa fac si de asta mi-e greu sa ma hotarasc. Asa ca, orice sfat e bine-venit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LeeAnn spune:

Da-l la 24 ca sa aiba si Alexia un prieten in scoala. ca pe astia de aici ii pierde.
Glumesc, eu acolo o dau ca e mama acolo invatatoare si o sa i fie mai usor sa o ia, sa o supravegheze la lectii, decat sa o ia de la 16.
Si da, scoala e mai buna deecat 16, dar nici asta nu e de lepadat.Eventual ii ducem prin rotatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BDana spune:

wow, Liana, ce veste buna mi-ai dat.
Sa sti ca ma ajuti la inclinat balanta spre 24.
Vorbim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns derya spune:

Dragi mamici,am si eu un baietel elev in cl a 6 a la sc nr 33 Cta si as vrea sa-l mut la o scoala mai buna,are rezultate f bune la invatatura si nu stiu daca este tirziu sau nu dar as vrea clasa a 7a si a 8 a sa le termine sub supravegherea unor profesori mai bn pregatiti.Nu vreau sa jignesc pe nimeni dar mi se pare ca profesorii din ziua de azi,sper nu toti,nu-si mai dau silinta.Am auzit ca acum,mai nou,liceele au si clase 1-8,si dupa terminarea celor 8 clase ramin tot la liceul respectiv.As vrea sa faca lb engleza intensiv si lb romana,la matematica sintem buni,dar nu excelam.Va rog daca ma poate ajuta cineva cu un sfat,sa ma indrume catre o unitate de invatamint de stat bineinteles,nu particulara unde se face scoala in adevaratul sens al cuvintului.Cum se procedeaza,se poate duce di clasa a 7a,se da un examen?Sau e obligatoriu sa mearga 5-8.Va rog din suflet sa ma ajutati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LILIMAR spune:

Noi suntem clasa VI la Liceul Decebal (fostul 5) in TOMIS NORD. In clasa sunt 26 de elevi. De la anul vor fi mai multe clase deoarece liceul a preluat scoala 36. Nu cred ca trebuie sa dea examen. Directoarele sunt dragute si intelegatoare. Clasa in care este fiul meu acum este buna, are o diriginta f.inimoasa si dedicata cu care fac lb.romana si engleza. Daca vrei mai multe amanunte imi poti trimite un e-mail.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns janinaalex spune:

Buna fetelor!Am un baietel de sase ani si anul acesta trebuie inscris la scoala...optez pentru scoala nr 39 din inel2deoarece imi este cel mai aproape,dar astept sfaturi si din partea voastra...sau ceva impresii de la mamici care au avut copii la aceasta scoala!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stcgeo spune:

Va rog sa-mi spuneti si mie pareri despre scoala Spectrum din Constanta. Astept si pareri despre alte scoli particulare din Constanta. Multumesc anticipat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

stcgeo, am o prietena care a avut baietelul in clasa I la Spectrum - a fost foarte multumita. nu a continuat pentru ca au plecat din tara.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stcgeo spune:

Multumesc mult pentru informatie. Si eu am auzit lucruri bune despre Spectrum, dar nu vreau sa fac o alegere pe care sa o regret si de aceea insist, pentru a afla cat mai multe. Orice informatie imi este utila, rezultate, cadre didactice, sistem de predare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihana spune:

stcgeo, eu am baiatul la Scoala Spectrum. Daca vrei info ma poti intreba orice, prefer pe mess unde sunt online mereu, aici intrumai rar. anamihai30@yahoo.com

Mergi la inceput