Testam cremele de ochi

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_ene spune:

Pai tu pe ce te bazezi cand zici safe? Pe imagine? Pentru ca un loc safe nu inseamna neaparat preturi mai scumpe...Oricum, eu am avut o mare dezamagire cand am vazut cati dermatologi varza sunt

Pai Forsea mi-a dat niste antibiotice ca eu aveam stafilococ auriu in nas si de asta aveam probleme si o pasta preparata in farmacie dupa reteta lui care costa 10 ron...am mai cumparat la multa lume pasta aia si a avut efecte uimitoare chiar din primele 2 zile si ti-as spune si tie reteta dar scrisul lui nu il inteleg decat farmacistele de la farmacia cu care colaboreaza el..Eventual da-mi un mesaj privat cu mailul tau, eu scanez reteta si ti-o trimit, daca vrei, rau in nici un caz nu-ti va face, nu are nimic in compozitie care ti-ar putea dauna, e ceva de gen apa distilata cu sulf, oxid de zinc si inca unele pe care nu le inteleg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrieladum spune:

Asa e maria iti dau dreptate, multi se dau atotstiutoti pe domeniul lor dar putini sunt cei care intr-adevar iti dau solutia buna care are si efect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karfe spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria_ene

Pai tu pe ce te bazezi cand zici safe? Pe imagine? Pentru ca un loc safe nu inseamna neaparat preturi mai scumpe...Oricum, eu am avut o mare dezamagire cand am vazut cati dermatologi varza sunt

Pai Forsea mi-a dat niste antibiotice ca eu aveam stafilococ auriu in nas si de asta aveam probleme si o pasta preparata in farmacie dupa reteta lui care costa 10 ron...am mai cumparat la multa lume pasta aia si a avut efecte uimitoare chiar din primele 2 zile si ti-as spune si tie reteta dar scrisul lui nu il inteleg decat farmacistele de la farmacia cu care colaboreaza el..Eventual da-mi un mesaj privat cu mailul tau, eu scanez reteta si ti-o trimit, daca vrei, rau in nici un caz nu-ti va face, nu are nimic in compozitie care ti-ar putea dauna, e ceva de gen apa distilata cu sulf, oxid de zinc si inca unele pe care nu le inteleg

Maria


toti dermatologii au propriile lor retete.Mi-am preparat si eu Rp. pe baza de sulf,Zno,resorcina, acid salicilic,hidrochinona,clindamicin,eritromicina,etc.Ti-am zis ca am folosit de toate.Cat despre Mikomed nu ma pot pronunta decat dupa ce ma duc acolo,s-ar putea sa ai dreptate,dar nu am ales locatia dupa pret,chiar pretul l-am aflat dupa ce mi-am facut programare,ci dupa recomandarea facuta de o cunostinta care are legaturi in domeniu.
Daca a auzit cineva critici despre locatie sa ne anunte.
Deja m-am orientat spre alta locatie daca mi se recomanda microdermabraziunea,la 100 Ron sedinta.La Keiko nu pot ajunge,este departe de mine plus ca sa gasesc loc de parcare pe acolo .
Sarumana,esti o draguta ptr. reteta,dar cred ca stiu ingredientele.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_M spune:

Buna tuturor. As putea sa-mi schimb id-ul pentru ca oricum sotul nu ma mai recunoaste. Am intinerit, dispar ridurile, sunt luminoasa la fata, cuta dintre buza si nas aproape ca nu mai este, iar cuta de incruntare este de domeniul trecutului. Ati putea spune ca fac reclama dermoporatiei. Si, da, recunosc asta.Dar fac reclama terapiei in sine, nu neaparat salonului. Suntem intre prieteni aici, nu? Dar asta pentru ca este intr-adevar senzational. Si am auzit, din surse neoficiale ca pretul va creste in mai de la 180ron la 300 ron. Pentru mine este ok, ca oricum termin tot abonamentul pana atunci.
Va pup si o noapte mirifica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrieladum spune:

Dupa cate sedinte ai aceste rezultate minunate Carmen? Mi se pare super tare sa scapi de riduri asa de simplu...si eu am niste mici riduri pe frunte, dar ma deranjeaza....si in jurul ochilor am cateva care nu sunt tocmai estetice. Vreau si eu sa fac dermoporatie. Cat de des se face si cate sedinte?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Carmen_M

Buna tuturor. As putea sa-mi schimb id-ul pentru ca oricum sotul nu ma mai recunoaste. Am intinerit, dispar ridurile, sunt luminoasa la fata, cuta dintre buza si nas aproape ca nu mai este, iar cuta de incruntare este de domeniul trecutului. Ati putea spune ca fac reclama dermoporatiei. Si, da, recunosc asta.Dar fac reclama terapiei in sine, nu neaparat salonului. Suntem intre prieteni aici, nu? Dar asta pentru ca este intr-adevar senzational. Si am auzit, din surse neoficiale ca pretul va creste in mai de la 180ron la 300 ron. Pentru mine este ok, ca oricum termin tot abonamentul pana atunci.
Va pup si o noapte mirifica


deja vad pe site ca pretul este 280 RON.

intreb si eu - in cate sedinte ai obtinut rezultatele astea minunate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss3 spune:

Fetelor, dupa o singura sedinta fata mea este mult mai luminoasa, curata, fina...sa nu iti vina sa crezi...pe riduri nu stiu in cat timp ai rezultate, dar curatare, luminozitate, piele fina, efectele se vad dupa 1-2 sedinte, depinde de ten.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_M spune:

Imi pare bine ca si voi aveti rezultate la fel de minunate ca ale mele. Am 3 sedinte de dermoporatie facute.
Pretul este momentan de 180 ron dermoporatia+ 70 ron microdermabraziunea la promotie.Deci toata sedinta este de 250 ron. Poti opta si pentru un tratament fara microdermabraziune.
Doresc sa continui si cu acest tratament pentru vergeturi. Voi ati incercat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta23 spune:

Am folosit tot felul de creme, incepand cu Happy Derm (L'Oreal) pana la Avene. Sincer, cea mai buna mi s-a parut cea de la Avene. Hidrateaza f bine, chiar imi simt foarte hidrata pielea din jurul ochilor.
Deocamdata nu folosesc creeme antirid... poate dupa 30 de ani (acum am aproape 26)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrieladum spune:

ce tratament pentru vergeturi vrei sa continui? eu nu prea am pbleme cu vergeturile

Mergi la inceput