Testam cremele de ochi

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_ene spune:

Ana Perianu, si eu sunt adepta cremelor naturiste, dar asta e tratamentul meu de acasa care nu mai imi e de ajuns, de la an la an pielea si tenul vor mai mult si de ce sa dau bani la cosmeticiana ca sa imi faca masaj la fata cu niste creme pe care mi le permit si eu cand pot sa fac aceste tratamente?

Tocmai am zis de vedete, pe Oana Cuzino, am vazut-o si in rest tot felul de femei, 180 ron nu e ca 300 euro, cat platesc altele la estetician..unde mai pui ca nici durere nu ai si nici riscuri sa-ti ramana muschii blocati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_Perianu spune:

Maria, esti sigura ca doar atat ? Eu citisem de vreo 3 mil.

Pai nu e cu ace, aseara m-ati incitat si am citit mai multe despre tehnica asta, eu imi doresc foarte mult sa fac, am citit pe un forum medical ca are efecte bestiale pe parte de reintinerire, eu imi doream foarte mult sa fac asa ceva, chiar ma interesam de peeling sau laser dar dermoporatia pare exact ce-mi doream.

Inca mai studiez ...

Stie cineva daca mai e si la alt salon decat keiko ? M-am uitat pe site si eu sediul in centru, adica mi-e cam peste mana ca eu am birou in Pipera.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_ene spune:

Ana Perianu, da, doar 180 e pentru ca e promotie, abia a fost introdusa terapia aceasta! Eu nici nu am mai auzit de dermoporatie pana acum dar iata ca mai exista si cu ace...desi nu cred ca esti curioasa sa incerci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss3 spune:

Nu costa mult deloc. Am intrat si eu pe site la Keiko si am vzt ca au o gramada de pachete f ieftine adica avantajoase si multe terapii/tratamente, cum se numesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karfe spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria_ene

Ana Perianu, si eu sunt adepta cremelor naturiste, dar asta e tratamentul meu de acasa care nu mai imi e de ajuns, de la an la an pielea si tenul vor mai mult si de ce sa dau bani la cosmeticiana ca sa imi faca masaj la fata cu niste creme pe care mi le permit si eu cand pot sa fac aceste tratamente?

Tocmai am zis de vedete, pe Oana Cuzino, am vazut-o si in rest tot felul de femei, 180 ron nu e ca 300 euro, cat platesc altele la estetician..unde mai pui ca nici durere nu ai si nici riscuri sa-ti ramana muschii blocati

Maria


Maria_ene din postarile tale si la alte subiecte ,deduc ca suntem pe aceeasi lungime de unda,numai ca eu sunt la inceput de drum.Si eu m-am hotarat sa termin cu tratamentele la cosmeticiana,ptr ca oricum eu em creme,seruri,masti etc. mult mai bune care le folosesc acasa,si vad ca deja fata mea arata din ce in ce mai prost -o acnee care a scapat de sub control.
Am ales sa imi fac microdermabraziunea la Mikomed,ptr ca vreau sa o fac sub supravegherea unui medic dermatolog.
La Keiko cine-ti supravegheaza procedurile?
O sedinta de microdermabraziune la Mikomed,costa parca 250 Ron.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita70 spune:

M-ati enervatsa-l tot laudati si am fost azi la salonul asta sa vad despre ce este vorba.Si surpriza! Baseasca era acolo. Fata cea mare, nu Elena Basescu. Nu stiu ce metoda de tratament folosise ca tocmai se imbraca.
Si sa revenim la oile noastre: m-am programat peste o saptamana la dermoporatie. Poate sunt viitoarea amica a fam Basescu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_ene spune:

Pentru Karfe: Au asistente terapeute care iti supravegheaza tratamentul...wow 250 ron? Stii ce platesti in plus? Doar marketingul..Stii cu ce aparat se face, adica daca e de ala cu cristalele in borcanas sau cu stick-uri cu praf de diamant? Ca daca e cu de ala in borcanas, sincer, nu prea iti recomand, am facut eu la un alt salon si inafara faptului ca aveam dupa tratament cristale de alea si in nas, urechi, dinti, etc dar mi-au mai si ramas pe fata...
Eu platesc 100 ron doar si stiu sigur ca e ultima generatie de microdermoabraziune



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_ene spune:

Pt Karfe: Pe urma am citit mai bine...daca ai acnee activa inca sa nu cumva sa faci microdermoabraziune, am avut aceeasi problema ca si tine si stiu cat de greu e. Adica daca tu le-ai spus fetelor de acolo pentru ce faci si totusi te-au chemat, mi se pare o lipsa totala de profesionalism.

Stii cumva cauzele acneei? Exudat faringian si nazal ti-ai facut? Analize hormonale sau la ovare?
Daca da, eu iti recomand cu mare caldura sa mergi la Euroclinic, la prof. doctor universitar, Dan Forsea, a fost si presedintele asociatiei romane de dermatologie, daca nu mai e si acum. Dupa ce am vizitat vreo 10 dermatologi si n-am rezolvat nimic m-am apucat de documentari si asa am ajuns la el. Si m-a scapat, pe bune si tratamentul chiar a fost superieftin fata de ce mi-au dat altii! Iar microdermoabraziune si celelalte tratamente le-am facut dupa ce imi trecuse ca sa-mi sterg semnele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karfe spune:

Prof.Forsea super doctor,si eu l-am dus pe consort ptr. vitiligo dupa ce l-am plimbat pe la o duzina de doctori si am bagat milioane in tratamente.
El ne-a dat solutia cea mai ieftina si cea mai eficienta.
Cat despre acneea mea... as putea scrie tratate.Am facut exudat farigian si nazal,am fost la ginecolog(eu oricum merg la 6luni), cat despre tratamente le-am incercat pe toate(fara Roaccutanae-never,ever) ,nu exagerez,(sunt farmacist de profesie ) ,chiar si unele care nu sunt in tara.
Cei de la Mikomed,intai m-au programat la un consult,si apoi d-na Dr. Viviana Iordache imi va recomanda procedura adecvata.Eu m-am gandit la microdermabraziune ptr. ca am si f. multe semne de la acnee.Poate-mi recomanda alta procedura
Stiu ca este scumpa sedinta de m. la ei,( in caz ca mi se recomanda),dar nefacand niciodata ,prima data fac intr-un loc sigur,si apoi ma indrept spre alte locuri mai ieftine,dar pot face o comparatie.
Spune-mi ce tratament ti-a dat Prof.Forsea?

O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss3 spune:

Luminita, tu unde zici ca ai fost, la ce salon? de vrei sa devii viitoarea amica a fam Basescu? Poate incepi si tu sa vbesti ca Elena:))))

Mergi la inceput