Spune-mi ceva frumos... din dragoste:)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

- Mami, viata ne imita?

- Ce vrei sa spui Alex?

- Viata face ce facem noi, traieste in noi??? Si cand murim moare???

Filozoful mamei drag...

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Spune-mi ceva frumos... din dragoste!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

- Mami simt ca nu mai rezist de cat te iubesc!

- Si unde simti tu iubirea?

- In tot corpul... aici nu (si-mi arata manutele), aici nu (si-mi arata piciorusele), aici nu (si-mi arata capul), de fapt de aici pana aici (si arata de la gat pana la burtica). Dar cel mai mult simt in inima...

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Spune-mi ceva frumos... din dragoste!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

Aseara, in drum spre dentist, negociam cu el s-o lase pe doamna sa-i scoata un dintisor (pe care ma pusese cu o seara inainte sa i-l scot cu ata si i-am zis ca nu am ata buna ca nu am avut sange in mine sa fac asta...)

- Alex, ce vrei sa-ti aduca Zana Maseluta?

- Un chinez...:)

- Ce????... Ce sa faci cu el?...

- Sa fie majordom si sa faca doar ce spun eu!



Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Spune-mi ceva frumos... din dragoste!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

- Mami, tu ce meserie ai?

- Economist...

- Asta inseamna ca faci economii? Plictisitoooooooooooooor!


Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Spune-mi ceva frumos... din dragoste!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

N-am mai scris de ceva timp...insa perlele au continuat sa curga:)

Asa, sa facem un sumar a celor ce s-au intamplat intre timp: Alex va mai avea o surioara, in maxim o luna se naste:), iar din toamna incepem scoala.

Il intreb pe Alex:

- Cum vrei s-o cheme pe surioara ta?

- Ei cum... Alexandra normal!

- Esti sigur, o sa sarbatoriti in aceeasi zi, n-o sa primesti doar tu cadouri...

- N-am fost in viata mea mai sigur!

Alexandra ramane...

Ionela 36+ mami de Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Spune-mi ceva frumos... din dragoste!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeaca spune:

Fetita mea Cristina are 5 ani.Ramane intr-o zi cu cumnata acasa si aceasta ii zice sa nu plece din fata portii(se juca cu copii de seama ei) ca o fura tiganii.Ieri vine intr-un suflet la mine si-mi zice:''mami am aflat ca cristina,prietena mea,e tiganca!''Ii explic ca asta nu conteaza,conteaza doar ca e prietena ei si atat.EA:''Dar mami daca ea e tiganca ...pe ea cine o fura???'''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

:)))) buna intrebare! sunt atat de dulci la varsta asta... Sa-ti traiasca, Cristina si la cat mai multe perlute:)

Citat:
citat din mesajul lui bebeaca

Fetita mea Cristina are 5 ani.Ramane intr-o zi cu cumnata acasa si aceasta ii zice sa nu plece din fata portii(se juca cu copii de seama ei) ca o fura tiganii.Ieri vine intr-un suflet la mine si-mi zice:''mami am aflat ca cristina,prietena mea,e tiganca!''Ii explic ca asta nu conteaza,conteaza doar ca e prietena ei si atat.EA:''Dar mami daca ea e tiganca ...pe ea cine o fura???'''


Ionela 37+ mami de Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Spune-mi ceva frumos... din dragoste!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

Alex, la bunici cu prietenul lui Mihai, s-au apucat de geologie...

Il vede Mama Nina ca isi pune pietrele intr-o cutie si-l intreaba ce face cu ele.

- Le duc acasa, ca sunt "valoloase" sa plateasca mami si tati datoriile la banca

Dragul mamei pui grijuliu, ce griji are el la nici 7 ani...

Ionela 37+ mami de Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Spune-mi ceva frumos... din dragoste!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

Desi am intrat la scoala, inca mai avem probleme cu litera "R", nu o pronunta decat din cand in cand... concluzia victorioasa de alaltaseara:

- Mami, eu sunt "lalait" (a se citi cu I de la inalt ca nu am diacritice:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Sebitu meu are 1 an si 6 luni si nu are prea multe cuvinte in "repertoriu",dar va spun replica baietelului(de 3 ani)al prietenei mele.
Stateau in pat parintii lui,se uitau la tv,vine prichindelul,se aseaza intre ei si spune sasait:
"Dragii mei,dragutii 2"



Cris,mami de Sebi,copil poznas,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=6&mode=3&User=cris_09" target="_blank">un votic pentru Sebic va rugam:cr1 si cr2


Mergi la inceput