Cura de dezintoxicare Oshawa

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Multumim pentru incurajari, dulcetica!
Ii dam inainte cu tupeu!
Eu sunt ok dupa ziua 4 :)

Toate cele bune!
Succes dragilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana11 spune:

Multumesc de incurajari.
Sunt a 6 a zi si m-am cam saturat.Pana miercuri mi se pare o vesnicie. Cred ca am slabit ceva, nu stiu ca nu m-am cantarit, ma simt binisor, am o senzatie de urechi infundate si aseara am fost cam balonata, am mancat painici de grau si le-am mancat cam repede ca imi era cam foame si cred ca au fost cam crude.
Urechile infundate cred ca sunt de la tensiune scazuta, eu nu beau cafea , imi face rau, dar am observat ca imi trece daca pap mai bine.

Irda?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Buna, diana!
Si mie mi se pare departe ziua de joi....mai ales cand am o groaza de bunatati prin prepreajma,gatesc pentru restul familiei uffff!!!

In rest, am dat ceva jos dar nici eu nu m-am cantarit. Pielea e mai fina si mai curata....catifelata asa...s-a dus si din celulita...e de bine![:-D]
Nivelul de energie e ridicat, si dimineata ma trezesc fara ceas numai ca ma pocnrste somnul pe la pranz....
In schimb am observat ceva contracturi musculare...inclusiv cardiace :(.....sper sa pot sa duc regimul pana in ultima zi inclusiv.
Ideea cu Nr.7 e ca da un restart metabolismului iar in cele 10 zile se creaza o rezerva noua si "curata" de celule rosii.

Toate cele bune si succes in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana11 spune:

Azi nu prea am mancat. Am facut curat toata ziua, m-am simtit bine, ah si maine nu e joi. Maine am o aniversare si eu ma voi uita la tort. M-am cantarit 3kg mai putin.
Eu aveam contractii musculare inainte saptamana asta nu am avut deloc.

Numai bine si tot inainte


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tab spune:

Hai cine se maI baga la o cura? Vreau si eu sa ma apuc din nou de luni . Ce ziceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Buna seara,M-as baga si eu de maine la inca o tura de dieta.Mai sunt doritoare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Buna seara,

M-as baga si eu de maine la inca o tura de dieta.
Mai sunt doritoare?





anamariame,cit ai dat jos prima data?Le-ai mentinut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Am dat jos 3 kg si ceva, aproape 4, la fel ca si voi, am continuat sa slabesc dupa intreruperea dietei. Din nefericire insa am pus totul la loc de sarbatori :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Anamariame ,pe mine efectul asta yoyo ma face sa nu mai tin nici o dieta.
Saptamina trecuta am dat jos 2,5kg ,din care 1,5 kg ,care le pusesem in weekendul dezastru si probabil s-au dus relativ usor.In fine,rezultatul e bun si tin si saptamina asta asemanator ,incercind sa mai reduc brinza si iaurtul si sa adaug mai multa carne si peste.
Acum am 61 kg.
Din pacate cind am tinut Oschawa si dupa, ajunsesem la 60 kg,apoi mincind haotic le-am mai pus la loc si iar le dau jos acum.....Inteleg ca daca nu ma abtin pe termen lung,degeaba obosesc organismul cu socuri.
Chiar nu stiu ce sa fac? Ma gindesc,daca o lasam balta ma mentineam si gata?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Dulcetica, te inteleg perfect, sa stii! Dar e vina noastra ca dupa un soc din asta dat organismului, nu ne cumintim si revenim la modul anterior de alimentatie. Ba mai mult, uneori, mai rau exageram dupa o dieta. Eu asa am facut si da, s-a vazut. Sunt in a doua jumatate a primei zile de Oshawa Pana acum am mancat hrisca inmuiata si orez integral fiert. Nu imi este foame, doar somn, asa ca profit ca sunt acasa astazi cu fetita mea, si fug la somn.

Mergi la inceput