Cura de dezintoxicare Oshawa

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui caress

Am cautat pe net si am gasit informatii destul de contradictorii si incomplete.Aveti vreun link cu o descriere clara a acestei diete?Varianta pe care o tineti voi (cu ceaiul de busuioc inclus,pe care nu l-am gasit nicaieri)?
Deci cerealele sunt in nr de 3,griu , hrisca si mei?Am gasit si variante cu orez(de care?), ovaz,tarate...Si varianta cu 10-30 % legume si fructe.


Se tine dieta 7.
Lasa pe PM adresa de mail si-ti pun eu detalii .
La dieta 7 ceaiul de busuioc si cel negru e admis doar cind esti constipat.Apa trebuie consumata in cantitati mici pt ca e yin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Vazut, citit,multumesc.

Intrebarea nr 1: fara cafea,fara tigari,corect?:) It will be tough...
Intrebarea nr 2: ce fel de orez este bun?
Intrebarea nr 3 Obligatoriu trebuie folosit si meiul...?Nu ma inspira deloc,in nicio combinatie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana11 spune:

Eu am avut o noapte de insomnie...M-a cam durut si capul..Dimineata am fost bine cu destul de multa energie.Turtitele de grau sunt foarte satioase, nu prea iti mai vine sa mananci nimic dupa...Ieri nu am mancat mei, e musai? Hrisca coapta imi place foarte mult, o impart cu colegul meu la birou
Mie mi-e cam sete si nu folosesc multa sare.

Ma bucur Irda ca am inceput deodata astept sa vad cum te-ai simtit azi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Buna!
Nici eu n-am prea dormit azi noapte de durere de cap si greata:(
Colecistul meu n-a prea fost incantat doar de cereale toata ziua..
M-am culcat cu stare de rau....m-am trezit la fel la 6:30 sa duc fetele la scoala/gradi.
Partea buna e ca la 8:30 eram din nou in pat la nani.....si am dormit asa ca valiza in gara pana la 12:00.
Acum sunt ok....nu ma mai doare capul,simt doar o vaga presiune in zona fruntii, suportabila.
Meiul, e musai pentru mineralele continute. Eu il pap cam 1 data la 2zile in locul orezului de pranz. Orezul il iau integral bio....ma rog e semicomplet, dar nu alb.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Orez brun ,salbatic sau integral.
Sarea fara iod.
Apa putina ca e yin.
Trebuie sa maninci din toate.
Faina,boabe sub orice forma:fierte coapte ,prajite in tigaie teflon.Cum e in retete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Apa putina???Exista vreo bautura permisa care sa fie yang?Serios,daca mananci numai turtite si seminte coapte sau prajite,cred ca ti-e sete tot timpul...Si in loc de cafea ce pun?Eu sunt hipotensiva rau,fara cafea ajung lejer la 7,5-8 si nu imi e foarte bine..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Pai tocmai asta face dieta :te drege.eu cind am tinut prima data nu imi era sete deloc.
Ceai negru eventual.Dar am zis ,ceaiul de busuioc si negru e de avarie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana11 spune:

Mi-e seteeee.Nu-mi este foame, am energie, nu am pofte dar imi este sete. Azi am fost la magazin si am gasit fulgi de hrisca, sunt buni, si fulgi de grau integrali, of course.
Sunt bine per ansamblu, mi-e frica sa nu ma constip, eu am o problema de tranzit dar sper sa nu, de la atatea cereale integrale. Imi fac turtitele si le ascund ca le mananca a mea fetita pe toate

voi cum o sunteti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Buna seara, dragilor!
Eu sunt ok, nu ma mai doare capul de ieri si sunt sus cu nivelul de energie si starea de spirit...zen asa..

Si mie imi papa ceilalti din casa turtitele asa ca fac una maaaare si o rup in bucati ca pe pizza, ca sa ne ajunga.

Diana eu beau apa cand simt nevoia si ceai de busuioc la greu (azi am baut doar 2 cani dar recuperez pe seara

Cu poftele....uffff.....e nasol tare...aseara pe la 21.30 bagam a-2 a tava de briose cu gem de visine si de capsuni .
La o adica ,daca eu nu pot manca....macar sa- "bucur" pe cei din jur
Acum am un pui la dezghetat sa-l fac supa cu galusti si pilaf cu carnita...
In prima zi a fost crancen cu mancarea....imi venea sa rontai si frigiderul de pofta si frustrare , acum a trecut frustrarea, nu mi-e foame deloc, dar poftele au ramas din pacate ....si prevad ca o sa ma mai lupt vreo 2 zile cu ele.....si din nou in ziua 9 si 10 cand nu mai vreau sa vad nici bob de cereale in fata ochilor

Cam asta e jurnalul de front din aceasta zi!

Toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Bravo ,fetelor!


Mergi la inceput