Cura de dezintoxicare Oshawa

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yang

Buna, buna tuturor !
Ma bucur tare, Dulcetica de asa vesti bune.
Ti-am zis ca "binele" de-abia incepe !
Eu ma simt bine, si arat mai bine.
Dupa mult dorita FIESTA cu creveti si alge din weekend, am inceput din nou astazi.
Va tin la curent, si mai astept "clienti" !
Pe curand,


Oau!
Enjoy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana11 spune:

Vreau si eu!

Va urmaresc din "umbra" si tot imi spun ca de maine...Nici nu prea am studiat ce si cum trebuie sa mananc. Eu am de dat cateva kg, dar as tine aceasta dieta pentru un tonus mai bun. Sunt adepta unei alimentatii simple dar cateodata calc in strachini rau de tot, asa cum am facut ieri de exemplu, tort,prajituri...
Voi cum faceti turtitele?
Cand am dispozitia necesara va anunt...

numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Turtite :faina de griu integrala ,cu sare de mare neiodata sau sare grunjoasa pt muraturi ,neiodata ,evident.Apa cit sa iasa o coca nu exagerat de tare.Mie la cuptor nu mi-au iesit ,insa coapte in ceaun de mamaliga cu capacul pus ,le pastreaza un pic de umiditate.Ies bune rau!Maninci de placere ,nu neaparat de foame....calde.Bunut!
Era bine daca te apucai acum cu Yang.Eu am tinut si singura ,odata ,dar in a opta zi am cedat.Asa,ne-am sustinut reciproc.
Succes!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Pune pe mesaj privat adresa de mail si-ti trimit de la birou ,tot ce trenbuie sa stii.
Te aprovizionezi cu griu si orez integral ,mei si hrisca ,faina integrala de griu.Toate de la plafar.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paff spune:

Ce faceti?Cum va merge?
Eu sunt bine..ma mentin sau in unele zile dau jos asa fara motiv.Daca stau sa calculez,Oshawa m-a facut sa pierd 4 kg..cu tot cu zilele de dupa,cand am mai slabit.
Acum manc disociat pe zile si sa zicem ca imi e mai usor decat daca as fi inceput asa direct.
Ma tenteaza sa mai tin si eu inca o data dar trebuie sa imi revina cheful de cereale,orez,altfel stiu ca as da gres.
Felicitari Yang,esti de admirat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana11 spune:

multumesc, dulcetica pentru informatii. Ma apuc de studiat
Yang? cum merge?

Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana11 spune:

Sunt la prima zi de Oshawa. Am fost cam ametita spre seara dar m-am redresat dupa ce am mancat turtite si terci de grau. Am o usoara durere de cap care trece si revine, o fi din cauza detoxifierii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Buna seara!
Si eu tot dupa prima zi de Oshawa....oleaca irascibila si cu o usoara durere de cap ca si tine diana! Ehh....trece cu ceai de busuioc! Am bagat azi vreo 3cani deja si cred ca mai fac una inainte de nani!
Azi am papat turtita de grau si hrisca inmuiata doar....nu o suport fiarta...are un gust oribil si lipicios,dar inmuiata e ok!
Eu sunt la a 3-a tura de Oshawa....primele 2 au fost in toamna si s-au vazut rezultatele.
Ma bucur ca v-am gasit si ca mai e si diana in acelasi timp cu mine la nr 7!:)

O seara asa cum v-o doriti!;)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Buna!
Mult succes!
Durerile de cap,migrenele sunt efectul detoxifierii.Asta e reactia organismului.Nu le combateti cu vreun saridon sau alte pastile.Faceti un dus fierbinte ,o plimbare,un ceai de busuioc.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Am cautat pe net si am gasit informatii destul de contradictorii si incomplete.Aveti vreun link cu o descriere clara a acestei diete?Varianta pe care o tineti voi (cu ceaiul de busuioc inclus,pe care nu l-am gasit nicaieri)?
Deci cerealele sunt in nr de 3,griu , hrisca si mei?Am gasit si variante cu orez(de care?), ovaz,tarate...Si varianta cu 10-30 % legume si fructe.

Mergi la inceput