Cura de dezintoxicare Oshawa

Cura de dezintoxicare Oshawa | Autor: mishutza

Link direct la acest mesaj

Buna seara fetelor(si baietilor).
Aveti experiente cu aceasta tura de dezintoxicare?Ati tinut-o sau aveti cunostinte care au tinut?Rezultatele care au fost?V-ati simtit curatati si plutitori dupa?
Din tot ce am citit despre ea mi se pare minunata,am inteles ca sunt chiar medici care o recomanda in cazuri de boli grave,sau pur si simplu macar o data pe an,pur si simplu pt o dezintoxicare.
Sper sa nu se mai fi discutat despre ea,eu cel putin nu am gasit in urma cautarii
.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Eu nu stiam ce e , am dat cautare si mi se pare interesant,chiar foarte.Sint convinsa ca e adevarat faptul ca are efecte bune, referitor la sanatate ,nu numai la dezintoxicare.E o proba de vointa teribila.Am vazut ca sint persoane care au tinut peste o luna si s-au simtit foarte bine.Eu care am insomnii si am citit ca e eficienta la asta, ar fi trebuit sa ma apuc de azi,ca tot m-am sculat la 6 ,dar deja mi-am baut cafeaua.Poate miine?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mishutza spune:

Hai Dulcetica,apuca-te si tu daca vrei hhihi,ca sa nu fiu eu singura,adica,eu sunt in ziua 2(mai mult doua jumate ca de cand am primit pachetul cu grauntele am tot crantanit din ele)si sotul meu se apuca de azi,dar nu am cu cine sa impartasesc impresii,ca el doar face ce zic eu,si manca ce gatesc eu,deci....Momentan mi greata si ma doare capul,nu prea tare,dar e durerea acolo de ieri dupa amiaza,si am dormit extrem de mult.Si cred ca am baut 5 litri de apa,pur si simplu imi e sete mereu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Pai parca era vorba ca nu trebuie multa apa sau am inteles gresit?Stii care-i problema la mine?Eu n-as putea gati nimic din mincarurile ale(vezi turtite ,etc) eu as minca niste role expandate,niste cereale,un pilaf de orez integral si ce mai trebuie ,direct din punga.
Voi ce-ati mincat pina acum?Credeti ca apucati 10 zile?
De ce vreti sa faceti cura?Va simtiti rau sau n-aveti incarcare la program?Eu as face-o ,ca nu ma simt prea grozav,probabil dezechilibru hormonal,apatie spre usoara depresie,insomnii,sa slabesc,imi plac toate chestiile astea cu vegetarienii,raw vegani,naturiste,etc., dar nu pot depasi stadiul de lectura.
Astept cu interes sa povestesti.Zi si mie ce sa cumpar de mincare si incerc.Insa nu te astepta la sugestii cum sa le combini sa iasa ca o frigaruie ,ca nu-s genul.
Durerile de cap cica sint date de la inceputul efectului de dezintoxicare.Se elimina deja toxinele si te simti rau sau din cauza ca n-ai baut cafea.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mishutza spune:

Hehehe,eu sper sa apucam 10 zile,doar nu om muri pana atunci.Cu apa am gasit ca e bine putina,ca e bine multa,habar nu am,stiu doar ca mie imi e sete de mor,non stop,si nu am cum sa ma abtin,asa ca domnu YING sa ma inteleaga si sa ma lase sa beau.Poate nu e bine sa beau asa de multa,dar incerc sa imi ascult corpul,cred ca el stie mai bine.Bine ,el ar mai vrea si niste spanac de i-l am in congelator,da la asta i-l ignor.
De ce vrem sa tinem cura,pai eu am dereglari hormonale,prea multi hormoni masculini,pt care mi s-au dat anticnceptionale.Ideea de a lua urmatorii ani pastile nu imi surade,asa ca incerc asta,si sper sa functioneze.Sotul meu,el da dintr-una intr-alta,are sistemul imunitar destul de slabit,manca numai prostii la cantina,carne prajita zilnic si tot asa,deci si la el se cerea o schimbare.De fapt eu tin pt el,ca mi-ar fi fost mila de el eu sa mananc normal,si el doar cereale,nu am crezut ca voi rezista mai mult de 2 ore sa manc graunte,de aia am si niste fructe in frigider,dar pana acum e ok.
Zici ca ai manca chestii direct din punga,da role avem si noi,de orez expandat cu mei,si orez integral,ambele fara sare.Dar mai mult ma indoiesc ca gasesti ceva in punga,ce sa poti manca.
Acuma mananc niste turtite din faina integrala,am niste chestii mici,prajite din fulgi de hrisca si mei,am turtite din toate cerealele,dar nu imi plac,cred ca faina de mei e rea la gust nush.In principiu am toate 4 cerealele crude,faina din fiecare,fulgi din fiecare,si role de orez,si cam atat.Acum am dormit si iar am visat nenorocitul de spanac.Fetele mai ziceau ca primele 3 zile sunt grele,mie mi s-a parut usor pana acum,cred ca ultimele zile vor fi grele.
A,si bineinteles ca daca si slabim e mai mult decat perfect,dar nu asta e scopul,pt slabit eu numar caloriile si functioneaza de minune,vrem doar sa ne dezoxicam,sotul meu imi spunea acu vreo luna ca simte ca ii curg e-uri prin sange,deci era cazul.
Vai ce mult am scris.Si cred ca e metoda perfecta de a reduce carnea,si eu iubesc vegetarienii,da si gratarul de porc,care ii da intepaturi la bila de fiecare data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Ce-ati mai hriscuit azi?Eu nu ma pot apuca sub nici o forma pina joi,ca e ziua lui Rares si nu pot sa fac opinie separata.Poate dupa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

se face doar sub supravegherea unui terapeut si in combinatie cu anumite ceaiuri.
cea mai simpla este cea cu orez si grau, fierte 20 de minute (nu mai mult)
Orezul evident nedecorticat.
ceaiurile: se face o combinatie din 3,5 ,7 ceaiuri in functie de ce afectiuni ai.
Eu n-as tine-o dupa ureche....



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mishutza spune:

mie nu imi vine sa mai hriscuiesc nimic,imi e greata numai cat le vad sau le aud numele,o sa vad ce fac,cred ca mi-ar fi mai usor sa nu mananc nimic decat sa le mananc pe ele,dar flamanda nu am de gand sa stau.Barbatu manca grau copt momenta,si pe mine ma zgarie pe urechi zgomotul,vai cat de dependeta sunt de gustul mancarii.
Sabina,multumim de interventie,de fapt gasisem o postare de a ta,de prin 2004,deci pe forumul vechi cred,in legatura cu un prieten de-al tau ce a tinut,cred ca totusi asta e utin diferita,stiu ca Oshawa are 7 cure,in asta nu e permis nici un ceai.Si nu e chiar dupa ureche,e dupa citit,ihhihi.Si spanacul ala tot in congelator e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Eu am tinut regimul acesta de f. multe ori,eu in scop de slabit,dar incantata si de faptul ca am citit ca este si o reincarcare energetica.Acum intentionez sa-l tin macar o data pe an pentru mentinerea sanatatii.Nu suferi in niciun caz de foame,dar e destul de frustrant sa-i vezi pe cei din jur cum mananca.Conteaza f. mult motivatia.
Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mishutza spune:

Multumim Lorenza,pt mine nu e frustrant ca nu vad pe nimeni mancand,nici nu gatesc,dar pur si simplu nu le mai pot manca,nici privi macar.Pe cereale adica.Tu nu te saturasei de ele?Am reusit sa manc 3 linguri de grau azi,nemestecate,ca pe pastile,un pic de grau,jumate de cana de apa.Offff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Citat:
citat din mesajul lui mishutza

Multumim Lorenza,pt mine nu e frustrant ca nu vad pe nimeni mancand,nici nu gatesc,dar pur si simplu nu le mai pot manca,nici privi macar.Pe cereale adica.Tu nu te saturasei de ele?Am reusit sa manc 3 linguri de grau azi,nemestecate,ca pe pastile,un pic de grau,jumate de cana de apa.Offff

Din ce spui,n-ai motivatie puternica si de-aia nu poti.Cu forta,n-are rost,zic eu.

Mergi la inceput