Holla!

Holla! | Autor: Laslo

Link direct la acest mesaj

Am o problema foarte mare cu gandaci astea inputiti, nu mai scap de ei nici cum.
Anu trecut in vara am renovat apartamentu am cumparat frigider nou aragaz nou mobilier nou tot ce se poate cumpara in casa este nou ... problema este gandaci care invidiaza dinou apartamentu, inainte de renovare cred ca la 2000 si ceva am dat foc iam prins in cuib am dat cu tot felu de spreiuri iar tot nu am scapat de ei Sunt extrem de suparat pe ei
Imi vine sa arunc apartamentu in aier, nu stiu ce sa mai fac.. Nu moare nici decum.
acuma mai nou si ziua iese la iveala, ii adun zilnic si nu reusesc sa scap de ei deloc.
Parca se inmultesc din ce in ce mai mult.
Cred ca sunt 3 nati de gandaci..
Va rog solemn sa ma ajutati si pe mine.
Va multumesc. astept raspuns pe E-mail sau pe Id de messenger.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rory76 spune:

Cel mai tare post de pana acum!!!

"sky is the limit!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina_nz spune:

Ma felicit ca m-a manat curiozitata sa deschid subiectul asta. M-a intrigat "holla!"
Ai dreptate rory....CEL MAI TARE!!!

Silvia mamica de Adrian (22 August 2003) si baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

foarte tare faza cu gandacii care "invidiaza" apartamentu' din dotare...
cum i-o fi numarat el, saracutul, pe aia 2000 si ceva prinsi in cuib...si da-i cu "spreiuri" si lupta neicusorule...

acu' serios : laslo, de firme de dezinsectie ai auzit ?

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Solutie Regent, se gaseste la farmacii veterinare. Dupa ce am incercat toate spray-urile antigandaci de pe piata, cu aceasta solutie miraculoasa, data de cateva ori, am scapat.
Dar daca blocul e plin de gandaci si nu se face dezinsectie, nu scapi de ei.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Bey! Normal ca-l invidiaza daca totul e nou!
Insa Laslo asteapta raspuns solemn pe mess, nu cred ca mai intra sa ne vada cum radem noi acia de cele 3 "nati" de gandaci

www.flickr.com/photos/bijuteriiunicat/" target="_blank">Creatiile mele

Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moruna spune:


multa bafta in lupta cu "gandaci astea inputiti" care "invidiaza apartamentu"

mami de andrei 08 MAI 2008
http://shoarece.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:


Si eu tot o firma de dezinsectie recomand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

daca ai putea sa faci rost de otrava de la nave, vapoare.eu asa am scapat de ei.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004&
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TweetyGeo spune:

Regent e scump si nu prea se gaseste. Incearca cu K-otrine. Dizolvi o fiola intr-un litru de apa si dai in locurile intunecoase, unde au obiceiul sa se ascunda. Repeti procedeul intai la 2 saptamani, apoi la o luna si apoi 1 data pe an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:



Mi-am adus aminte de un banc:

Se plangea X (sa-i zicem) de gandaci. I-a dat cineva o idee. Du-te si pune in fiecare zi o felie de salam pe casa scarilor! Ei vor fugi de la tine s-o manance si astfel ai scapat de gandaci.
Se duce X, pune o felie de salam, sta cateva zile, era super fericit, scapase de gandaci. Dupa o saptamana insa s-au intors.

Disperat, se duce iar pe casa scarilor, pune un kg de carne. Tot asa.

Pana la urma ii vine o idee: cheama capetenia gandacilor si-i spune "Uite ce e, m-au suparat teribil gandacii vecinului. Duceti-va toti cati sunteti si bateti-va cu ei!"
Dupa o saptamana iar erau gandacii pe el. Enervat la culme, cheama capetenia gandacilor "Heei!!! Nu v-am spus ca m-au suparat gandacii vecinului??!!"
Si capetenia: "Ba da, pai am fost, ne-am batut, am castigat batalia si ne-am intors cu prizonieri".



Mergi la inceput