Alegerea numelui copilului si destinul ...

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns antguess spune:

la mine la primul copil a fost ciudat, eu imi doream sebastian dar a nascut sora mea cu 5 luni inaintea mea si i-a pus fiului ei acest nume.
dupa aceea am vazut filmul denis pericol public si eu stiind ca am fost un copil ingrozitor ;) m-am gandit ca si baietelul meu ar fi la fel. am vrut sa ii pun denis dar fostul sot a zis NU
am ajuns in sala de nasteri si nu aveam nume pt copil, mie imi placea denis ca sa ii spun deni.....dupa ce am nascut ne-am hotarat pe Mihai Daniel si ii spunem dani. mihai e de la sf mihail si gavril ( pe mine ma cheama gabriela) si daniel...cel mai aproape de denis

acum sunt iar insarcinata , in 7 sapt si imi doresc o fetita. inca dinainte de conceptie ma tot gandesc la numele Antonia dar totusi am un feeling ca este baiat si...pt baietel nu mai am nume deloc...mi-ar placea mark dar....e un nume pe care tot sora mea l-a luat pt al doilea baietel asa ca.....sunt pierduta...sa speram ca e fata, si atunci avem numele pregatit
va place Antonia?

Mamica mandra a lui Dani si 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

si eu sunt intr-o dilema totala cu numeledaca e fetita va fi Alexia-Natalia..iar baiat inclin spre Tudor..si inca un nume...eh..mai avem timp

Angie+17

bebe vesel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

buna fetelor eu sunt gravida in 13 saptamani si m-am gandit la nume desi nu sunt sigura ca asa vor ramane

fata raisa alexdandra

baiat cezar alexandru

astea ar fi daca nu ne razgandim

si apropo cand pot afla sexul copilului la cate saptamani????

djlaura01

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

djaura cu putin noroc ai putea afla si acum la 13 sapt...depinde de dr..de cum sta bb...
cum afli sa ne spui si noua..nici eu nu am aflat inca...poate aflu luni pe 30 ca merg la echo
pup

Angie+17

bebe vesel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

Citat:
citat din mesajul lui angieangie

djaura cu putin noroc ai putea afla si acum la 13 sapt...depinde de dr..de cum sta bb...
cum afli sa ne spui si noua..nici eu nu am aflat inca...poate aflu luni pe 30 ca merg la echo
pup

Angie+17

bebe vesel





da va spun eu pe 4 tre sa merg la dr de familie si sa ma trimita la analize si eco

djlaurao1 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

Citat:
citat din mesajul lui djlaura01

Citat:
citat din mesajul lui angieangie

djaura cu putin noroc ai putea afla si acum la 13 sapt...depinde de dr..de cum sta bb...
cum afli sa ne spui si noua..nici eu nu am aflat inca...poate aflu luni pe 30 ca merg la echo
pup

Angie+17

bebe vesel



BAFTA MULTAsi eu merg azi la echo.poate aflu sexul bebelusului





da va spun eu pe 4 tre sa merg la dr de familie si sa ma trimita la analize si eco

djlaurao1 13+


Angie+17

bebe jucaus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IrinaRat spune:

Sunt o nou venita de 39 de saptamani. Asteptam o mamaruta frumoasa si dulce. Pana la confirmarea ei stiam 100% ca e un Tudor...eh! ne-am inselat si a aparut o Maya. Nu doream un al doilea nume pentru ea dar azi in timpul somnului de frumusete am visat ca eram intrebata numele ei si ... foarte senina am Maya Luisa. Acum sunt bulversata. Oare sa raman doar la Maya?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

poti treci maya in act si luisa la botezul de la biserica, se mai procedeaza si asa!!!is frumoase amnadoua!

kmy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

noi ne-am hotarat,daca nu se schimba sexul in ultimul moment(CA VAD CA SE MAI INTAMPLA) nulele lui va fi Tudor-Cristian

Angie+23

bebe jucaus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yusufum spune:

am un baietel de 4 ani si jumatate pe care il cheama ismail yusuf(noi suntem musulmani)eu am vrut foarte mult yusuf,mi-a placut foarte mult numele si povestea lui din Coran(de fapt aceeasi si in Biblie a profetului Iosif)iar sotul a vrut foarte mult ismail,numele tatalui meu.acum am vrea si o fetita si ma tot gandesc ce nume i-as pune...

Mergi la inceput