Alegerea numelui copilului si destinul ...

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina04and

Momentan sunt insarcinata in 7 saptamani si presimtirea mea e ca va fi fetita pe care o vom numi Ariana, iar daca va fi baietel Tudor. Abia astept peste o luna si jumatate sa vedem ce va fi.


felicitari!!! asta daca bebe mic o sa vrea sa iti arate, eu nu am aflat decat la morfologica ce am, si atunci cu greu, mereu ne trata cu spatele



kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011

bebe strumph

bobocel de 6 luni


Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_lia spune:

Buna. Sunt mamica unei fetite pe care o cheama Ana Maria si asteptam al doilea copilas in vara. Optiunea noatra pentru nele celui de-al doilea, daca este fetita este Eva Ilinca daca este baiat oscilam inca, sigur unul din nume va fi Ioan. Cred ca numele dat de parinti ar trebui sa-l lege pe copil intr-un fel de originea lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

eu visez cu ochii deschis la bb2, si sunt convinsa ca va fi o fetitza, pe care mi-ar placea sa o numim Ariana_Ioana!!!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bebe strumphbobocel de 6 luni
fetele mele de suflet
Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

Burtici dragI, eu am 11 saptamani si inca nu stiu ce va fi bebele, dar daca va fi fetita o sa-I punem Malina. Nu am studiat niciodata partea aceasta cu destinul, daca numele influenteaza destinul si nici nu cred ca o voi face, ma rog doar lui Dzeu sa fie sanatos si norocos. Pt nume de baiat inca nu ne-am hotarat. Sanatate multa voua si bebelusilor.


he,he....era 6.02 cand nu stiam ce va fi.....si uite ca acum il avem pe Eric..
te-am gasit si pe tine Ramona:))) cu Iustin....vai ce emotionant.....
daca era fetita vroiam Malina:))...bine ca e baiat ca tare mi-am dorit si un baiat.

Pupici mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_lia

Buna. Sunt mamica unei fetite pe care o cheama Ana Maria si asteptam al doilea copilas in vara. Optiunea noatra pentru nele celui de-al doilea, daca este fetita este Eva Ilinca daca este baiat oscilam inca, sigur unul din nume va fi Ioan. Cred ca numele dat de parinti ar trebui sa-l lege pe copil intr-un fel de originea lui.


Asta a fost si alegerea noastra si fetita este incantata de numele ei..e nascuta tot vara, o adevarata leoaica

-------------------------------------------
Mami de Eva Ilinca 25.07.09 si 20s+
"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_lia spune:

Blanca mi-ar fi palcut sa fie fetita dar sunt super incantata ca este baietel. Asa ca dupa toate probabilitatile o sa-l cheme Silviu Ioan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

Noi o sa avem un fluturas pe care vrem sa-l botezam Rares, iar al doilea prenume ne-am gandit sa fie Iustin.
Ce parere aveti?

29+ cu Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Citat:
citat din mesajul lui albinuta83

Noi o sa avem un fluturas pe care vrem sa-l botezam Rares, iar al doilea prenume ne-am gandit sa fie Iustin.
Ce parere aveti?

29+ cu Rares


eu sunt pt ambele nume pro
Iustin se numeste fiul meu iar Rares am vrut sa- i pun finutului, dar in final am un alt nepotel cu numele de Rares!!!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kmy_black

Citat:
citat din mesajul lui albinuta83

Noi o sa avem un fluturas pe care vrem sa-l botezam Rares, iar al doilea prenume ne-am gandit sa fie Iustin.
Ce parere aveti?

29+ cu Rares


eu sunt pt ambele nume pro
Iustin se numeste fiul meu iar Rares am vrut sa- i pun finutului, dar in final am un alt nepotel cu numele de Rares!!!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!


Acum am observat ca pe micutul vostru il cheama Iustin. Mi s-a parut un nume mai deosebit, cu o semnificatie puternica. Eu, Initial am avut DPN pe 1 iunie- cand, coinicdenta sau nu, e Sf Iustin .

29+ cu Rares

Mutatia MTHFR C677T homozigota- tratament cu Clexane 0.4, Cetebe, Magnerot si Folowise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelu spune:

Eu mi-am dorit dintotdeauna fetita, am simtit ca este fetita, iar doctorul ne-a spus ca pare fetita la doar 9 saptamani si s-a confirmat la 12 saptamani la morfo de trim. 1

O vom boteza Bianca Maria ... mi se pare combinatia ideala - Bianca imi place foarte mult si e putin mai rar printre fetitele din ultimele generatii, iar numele in sine reprezinta alb, pur... iar Maria copil dorit

Ioana 31+ cu Bianca Maria

Mergi la inceput