Alegerea numelui copilului si destinul ...

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns misssexy spune:

Buna fetelor.Sunt o 28+ ,si ca multe dintre voi si eu am ales numele copilului dinainte de a ramane insarcinata.Sotul i-mi spunea mereu ca daca va fi fata vrea numele de Alessia.La inceput chiar mi-a placut acest nume.....Dar acum dupa ce a aparut si la televizor reclama aceea a lui C.R.B.L stau putin pe ganduri,sa-l schimb sau nu.Ma gandesc ca lumea(cunoscutii) or sa creada ca am ales numele dupa reclama .Voi ce ma sfatuiti sa fac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

daca iti aduce barza un baiat ai scapat de problema
eu zic sa o numeste in continuare asha , daca voua va place
pana knd o sa-ti vina sorocul exista sansa sa apara alte reclame cu alte nume!!

kmy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florysya spune:

Buna.Am si eu mari dileme in alegerea numelui celui de-al 2 bebe care este un baietel.Pe primul baietel il cheama Dragos-Stefan iar la al doilea m-am gandit la Sebastian-Gabriel dar parca suna prea din telenovele.Voi ca spuneti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

mie una nu mi se pare, sunt f frumoase amandoua!!!
abia astept luna dec sa vedem ce ne aduce si noua barza, macar sa stiu pt ce varianat sa duc negocieri cu sotul meu!!!

kmy DPN 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luiza77 spune:

Noi inca nu am aflat ce este bebe, oricum la nume ne-am gandit ca il asteptam pe bebe de 6 ani...asa ca daca va fi baiat in la chema David Stefan, iar daca va fi fata o va chema Enya Maria.......noi credem ca va fi baietel...acum mai vedem , pe 20 decembrie vom afla ce se ascunde in burtica.

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

La noi e mult mai rau ...Sotul spune mereu ca pe fetita noastra o va chema Adela. Iar pe baiat Carol. Adela ca Adela dar Carol!

Ancuta , in curand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Geo76 spune:



Buna! Pe fetita noastra o cheama BUCURA!! Noi o alintam si Bucu. Este o veche radacina traco-daca, un prenume uitat, regasit mai ales ca masculin, Bucur, si in toponimie: Lacul Bucura, Varful Bucura. Este super despteapta (merge singura de la 9 luni!) si, mai ales, norocoasa! Exista chiar o uitata poveste scrisa de Elena Zmfira-Zanfir "Bucura si fulgerul".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

desi am intrat in sapt21 si ink nu imi simt bebe-ul, incep sa visez tot mai des k va fi baiat!!!acum ma rog k la morfo de sapt viitoare sa fie bine!

kmy DPN 18.04.2011

Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns foxxy_red spune:

La eco de 12 saptamani + DT , d-na doctor zice ca se vede un " ciucurel" :)).
Pfooaaa...si aveam atatea nume frumoase de fata...nici unul de baiet.
Negociem pt Tudor, Codrin.

12 saptamani dupa CM, 13 saptamani dupa eco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

ce dragutzsi eu tot Tudor ii pun puiului meu Tudor-Cristian


Citat:
citat din mesajul lui foxxy_red

La eco de 12 saptamani + DT , d-na doctor zice ca se vede un " ciucurel" :)).
Pfooaaa...si aveam atatea nume frumoase de fata...nici unul de baiet.
Negociem pt Tudor, Codrin.

12 saptamani dupa CM, 13 saptamani dupa eco


Angie +32

bebe jucaus

Mergi la inceput