Copiii vostri mananca pui din comert ?

Copiii vostri mananca pui din comert ? | Autor: Dorsilia

Link direct la acest mesaj

buna!

chiar ma intrebam, citind atatea subiecte controversate cu privire la carnuri (peste, pui etc), si vazand cat interes normal justificat se isca pe marginea subiectului, daca pui din comertul nostru mai dati la copii sa pape sau majoritatea dau copiilor doar carne de la tara sau carne bio ?

merci
lia

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Eu ii dau doar carne de pui crescut la etaju' 9 pe Soseaua Iancului. Cica e la departe de poluarea de la nivelul stazii....

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

CINE VREA SI CINE POATE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

doar din comert. niciun pui nu e bio in comert pe aici. iar tzara mea e vorba lui Tzuni, la etajul 1 pe mamaia

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

pai se zvonea de margelatu, conasu, puiu light...nu ca s-ar gasi prin Timisoara, dar ma ingrijorasem ca numa copiii mei si inca 2-3 mai mananca pui dopati si obezi din hipermarket

colac peste pui, astia ai mei nici nu prefera puiu de casa si daca-l fac rost, mananca doar supa de pe pui iar carnea o mesteca fix ca pe tutun si apoi o scuipa ca cica e atoasa si greu de mestecat, normal, nu se digera direct in cavitatea bucala ca puiu pufos de comert :(

ma ingrijoreaza cecontine carnea aia de la puiu gonflabil insa, daca nu cumva afecteaza sanatatea la modul serios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

si al meu papa pui crescut la etajul 2:)
Cred ca ne adaptam ca doar ce sa facem? Mi-as face ferma dar as muri de foame langa ei ca de taiat nici vorba!

poze familia mea

quod me nutrit me destruit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Din comert, normal
Cand mai primim de la tzara un curcan sau pui, papam si din alea, dar rar...asta e, ce sa facem...
Cica ar avea nu stiu ce hormoni in ei care nu sunt buni...stiu ca nasa mea a fost cu fetita la endocrinolog si i-a zis sa nu-i mai dea pui din comert, pt. ca avea niste dereglari hormonale...si avea 6-7 ani

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
www.onetruemedia.com/shared?p=774cd5d8b8e87294224ee2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Poze
www.bucataras.ro/" target="_blank">Bucataras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaX spune:

Din comert. Am inceput cu carne de pui de tzara si nu manca nicicum. Mesteca si scuipa. Fata mea, asa cum ar trebui sa facem noi toti , nu inghite mancarea pana nu e bine-bine mestecata. Daca nu se mesteca, aia inseamna ca nu e inghitibila! Si eu stau cu fundu' strans, cand ma gandesc cu ce prostii au fost hraniti puii pe care ii mancam! Puii, porcii, vitele... Si produsele lor: ouale, laptele...

Ana nu mananca nici oua de tzara. Cica miros urat. Pana nu i-am dat de oras, n-a mancat oua. Incerc macar sa-i cumpar oua bio, se mai gasesc, acum. Sper numai ca-s bio!...

EllaX cu Ana (30 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Niciodata nu fac supe/ciorbe din carne cumparata. friptura da, dar strumfita mea nu primeste. Alex care are deja 5 ani jumate primeste si carne din comert dar nu prea ii place. Prefera doar pieptul de pui.
Am noroc ca inca traieste bunica si ne crestemulti pui.

Nico, mami de Andra si Alex
poze

Poze in concurs Clipe de viata 2008 www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=18" target="_blank">nm1 si nm2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

Carne din comert... de unde???
Ma lasasem de sportul asta la un moment dat... citisem ca sunt ingrasati cu antibiotice de mici sa nu faca boli...si-asa ii cresc in 4 luni cat altii in 12... de asta sunt copii din ce in ce mai rezistenti la antibiotice...ufff!
Ce sa fac de unde alta carne? deja preparate cat mai rar... daca nici gratar sau snitele de pui sau vita nu, ce altceva???
Sunt constienta ca ne otravim...si totusi insist... am alternativa???
Ok... renuntam la carne...ce papam? fructe si legume cu solutii pe ele sau umflate cu hormoni sa arate grasune si cu bujori in obrajori... nasol moment...trebuia sa traiesc in alt secol...si multi dintre noi... insa ce putem face?? Eu nu am raspuns...deja problema e globalizata... nu e izolata!

Niciodata nu trebuie sa plāngi dupa ceva care nu poate plānge dupa tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Doar din comert, nu ne trimite nimeni de la tzara



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

si noi tot din comert, rar ne mai aduce mamaia de la tara

_
Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 22+
it's a girl !!!

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput