Nazbatiile Mariei

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Din ciclul "Off, parintii astia numai rele fac!"
Maria are prostul obicei de a merge desculta pe gresie, lucru cu care noi nu suntem de acord, mai ales acum cand o incearca raceala. I-am spus ca daca nu sta cu sosetele, Mos Craciun si Mos Nicolae o vor vedea si nu vor veni cu niciun cadou.
Aseara ma duc sa fac un dus si bineinteles ca vine si Maria dupa mine sa stea cu mine cat fac dus. Ma descalt si imi spune: "aaa, te-ai descaltat, stai desculta pe ghesie, te vede Mos Caciun si nu-ti mai aduce niciun cadou!" Dupa care, in timp ce faceam dus, imi spune "Uzi peietele, pai nu se poate asa ceva, te vede Mos Caciun si Mos Nicolae si se supaia, nu mai pimesti niciun cadou, nu esti cuminte!" Ea are mereu o obsesie ca atunci cand facem dus udam peretii, mereu imi atrage atentia asupra acestui aspect. Asa ca mi-am luat si eu portia de urecheala de la fii-mea.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet
PENTRU SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Ultima perla a Mariei (dintre cele pe care le tin minte, ca are un ritm de a le turui, la care eu nu fac fata!) e de duminica trecuta:
Am fost la ambasada sa votam. Dupa ce am stat vreo 15-20 de minute la coada, ajungem in sfarsit in fata celor care preluau pasapoartele si ne dadeau stampilele si buletinele de vot. Cand am dat pasaportul, Maria a inceput sa tipe speriata "Mamiii, de ce dai portofelul, nu-l daaaa!" Toata lumea din jur a inceput sa rada, ea credea ca pasaportul e portofel.
La vreo 10 minute dupa ce am plecat de la ambasada imi spune: "Trebuie sa ne intoarcem inapoi, tati a dat portofelul si l-a lasat acolo, hai inapoi sa-l luam." Pana nu i-am aratat ca ambele pasapoarte sunt la mine in geanta, nu s-a linistit.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet
PENTRU SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Maria povesteste ca are un prieten la gradi. Eu ca sa o provoc, o intreb:
- Il iubesti pe Alexander?
- Da.
Taica-sau care era langa noi:
- Dar pe tati il iubesti?
- Nu. Pe mami si pe Alesandel.
Eu: - Dar el te iubeste pe tine?
- Da, pe mine! Nu pe tati!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

AMR 16 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Ma amuza foarte mult intrebarile ei incuietoare.
De exemplu, aseara, in timp ce faceam dus, statea langa mine si se uita in cada. La un moment dat ma intreaba:
- Unde se duce apa?
Ii explic ca se scurge printr-o teava si ajunge in pamant.
- Dar sapunul unde se duce?
- Tot acolo.
- Nuuu, se duce acasa la el.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Acum vreo 2 seri in urma ii explicam ceva, nu mai tin minte ce anume si la un moment dat imi spune pe un ton foarte hotarat:
"Tu sa taci, vorbesc eu!" De acum ma pune la punct.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Aseara se juca taica-sau la computer si vine Maria si-i spune "De seara pana dimineata numai la calculator stai! Toata ziua de joci!"

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Maria observa pe un tricou o pata de sange si-l intreaba pe taica-sau:
-Ce e aici?
- O pata.
- Daaa, o pata verde
- Eu zic ca nu e verde, Mariuco, e rosie.
- Daaa, e verde cu rosu!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

e o minune, Mariuca voastra. SA va traiasca. AStept cu nerabdare urmatoarele perlute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Intr-o seara ii spun sotului:
- Du-te si tu si vezi ce mai face placinta din cuptor ca tot e publicitate la TV.
Vazand ca taica-sau nu se prea grabeste, fii-sa ii zice:
- Hai mai repede tati, ca e "cubicitate"! (publicitate)

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Din ciclul intrebari incuietoare:
Mami, de ce m-ai trezit in viata asta?

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput