Nazbatiile Mariei

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Cea mai recenta, de aseara: se uita la desene. La un moment dat imi spune:
- Uite mami, Goofy se uda cu apa!
- Da, vad, cu ce altceva ar putea sa se ude decat cu apa?
-Cu dushul!


de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Duminica o vad pe fii-mea ca vine in bucatarie si se catara pe un scaun. Ia de pe masa un pix si un carnetel (le avem acolo mereu pentru liste de cumparaturi). O intreb:
- Iar pui ceva la cale?
Ea: - Lasa-ma sa schiu si eu ceva aicea.
Si o aud:
Asaaaa...cumpatui
Banane, ananas, banzica, cascaval...
Copilul meu isi facea lista de cumparaturi.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Cea mai "proaspata" perla:
Jucariile preferate ale Mariei sunt masinutele, are aprox. 35 (am stat sa le numar, intre timp i-am mai luat vreo 2-3). Ieri si le imprastiase prin toata sufrageria si bunica-su i-a spus "Ei, daca le-ai imprastiat, acum apleaca-te si strange-le" La care ea: "Nu pot, tataie, ca-s batana si nu pot sa ma apec" (= sunt batrana si nu pot sa ma aplec)

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet
PENTRU SEBI

AMR 29 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RazaDeSoare spune:

Sa-ti traiasca Maria.Deja te ajuta la cumpatui

_
http://stirileprotv.ro/exclusiv/avem_viata_in_sange/avem-viata-in-sange-click-aici-daca-vrei-sa-devii-donator-de-celule-stem.html


Uitati-va la ziua de azi! /Cea de ieri e doar un vis./Iar cea de maine doar viziune;/Un AZI bine trait face/Din fiecare ieri un vis de fericire,/Din fiecare maine o viziune a sperantei!~~Kalidasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

In ultimele zile fii-mea e intruna cu "nein" in gura. ("nu" in limba germana). Orice ii spui ea tipa "neeeeeiiiiin". Azi ii zice bunica-su: - Mai stai si tu linistita, n-ai obosit?
Ea: Neeeeiiiin
Bunica-su: - Mai lasa-l pe nein asta, mai spune si "ja".
La care Maria se gandeste un pic si spune: -Nu ja!

Tot azi a primit o minge noua si, foarte incantata se juca fotbal in sufragerie cu taica-sau. La un moment dat, din greseala, se loveste cu mingea peste nas si zice "Au". Iar dupa alte cateva secunde de gandire striga la minge: -Nu lovi nasul, ca am nasul miiiic!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet
PENTRU SEBI

AMR 23 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Perluta proaspata, fierbinte:

Maria face tumbe prin pat, se arunca in cap pe o perna si rade de mama focului. La un moment dat se opreste, isi trage sufletul si zice: "Supei taie!" (= super tare)

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet
PENTRU SEBI

AMR 4 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Foarte dragalasa Maria. Sa iti traiasca si sa te bucuri de ea!! Cel mai mult mi-a placut faza cu "mami a priceput si capul tau?". Aaaa si e bine ca de pe acum te ajuta la lista de cumparaturi. Ai un ajutor de nadejde. Daca uiti ceva acum stii la cine sa apelezi ca sa iti reaminteasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

E o bomboana Printesa voastra, sa va traiasca. Hehe- vezi cum invata copilu' cele mai importante vorbe intai? (nein )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Una de pomina de la mare:
Vila in care ne-am cazat se invecina cu o gospodarie cu gaini si cu un cocos falnic. Dupa prima noapte, dimineata pe la 5 ne trezim amandoua (si eu si Maria) din cauza cantatului cocosului. Maria ma intreaba:
- Ce se aude?
- Canta cocosul, mami.
Sta Maria ce sta, cocosul canta de zor si nici gand sa se opreasca. La un moment dat, fii-mea isi pierde rabdarea si striga:
- Mamiiii, opeste cocosul ala!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet
PENTRU SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Mai mami opreste cocosul ala ca ma streseaza deja super tare Maria pai chiar isi face de cap.

Mergi la inceput