Scoala particulara Olga Gudynn

Scoala particulara Olga Gudynn | Autor: carolinah

Link direct la acest mesaj

Saptamana aceasta merg cu fata mea cea mare pt inscriere la Scoala Olga Gudynn, pe Erou Iancu Nicolae.

http://www.scoalaolgagudynn.ro/

As fi vrut sa stiu daca aveti copii la aceasta scoala (sau cunostinte care au copiii la sc OG) si ce impresii aveti de acolo.

Eu am vizitat-o, mi s-a parut cam micuta, dar f prietenoasa, insa nu am informatii "din interior" si mi-ar fi placut sa stiu mai multe.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui carolinah

Saptamana aceasta merg cu fata mea cea mare pt inscriere la Scoala Olga Gudynn, pe Erou Iancu Nicolae.

http://www.scoalaolgagudynn.ro/

As fi vrut sa stiu daca aveti copii la aceasta scoala (sau cunostinte care au copiii la sc OG) si ce impresii aveti de acolo.

Eu am vizitat-o, mi s-a parut cam micuta, dar f prietenoasa, insa nu am informatii "din interior" si mi-ar fi placut sa stiu mai multe.

Caro

Proasta, proasta, proasta.....fetita unei prietene a fost acolo si a retras-o foarte repede...sincer, la ceea ce mi-au auzit urechile, nu m-as baga....nu pot face insa atac la persoana sau ceva pe forum...asa ca nu vreua sa mai comentez suplimentar...doar gandeste-te bine!

Oana siCati mica (1 an si 6 luni)

NOI-CRACIUN SI REVELION, CATINCA MICA 2, CATINCA DUPA 1 AN, CATI SI MAMI 2, CATI POZE NOI,

"Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti întreaga lume."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

copilul unor prieteni f buni este acolo si ei sunt extrem de multumiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Oana, sunt surprinsa de asta! Eu am mai intrebat parinti care au copiii mai mici la gradinita OG si pe cei mai mari la scoala OG, dar chiar asa feedback nasol n-am mai auzit... Spune-mi te rog pe PM detalii, daca poti...

Marina, in ce clasa e copilul? Si mie mi s-a parut f OK scoala, ce sa zic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theo_2004 spune:

totusi ar trebui scris aici sa afle toata lumea.
doar daca nu e adevarat? de ce nu poate fi scris pe forum?
vezi sub cu Genesis... Paula a avut curaj si siguranta sa scrie tot ce a aflat. cine vrea sa creada, asculta, cine nu.
dar nu vad de ce sa nu fie scris aici!

mami de theo
"o zi in care nu ai ras este o zi pierduta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

a treia si progreseaza frumos de tot




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Theo, nefiind eu cea in cauza..si din cauza faptului ca mamica despre care vorbesc eu, prietena mea, nu este de acord sa fac aces lucru public pe un forum (este alegerea ei si dreptul ei)...nu am scris....nu stiu daca a fost un caz particular, o scapare, dar pot sa va spun in mod cert ca a iesit un scandal destul de mare si ca eu una nu as putea sa am incredere in aceasta scoala .....imi cer scuze ca sunt atat de evaziva....eu am zis totusi sa fac o atentionare...voi nu sunteti obligate s-o luati in seama. Nu este vorba de curaj...ci de respectarea dorintei persoanei care a fost direct vizata si care, a ales sa-si mute copilul la o alta scoala particulara....
O seara buna


Oana siCati mica (1 an si 6 luni)

CATI POZE NOI

"Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti întreaga lume."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fania spune:

Caro,
Eu zic sa nu te iei dupa "zvonuri" si eu am copilul la o scoala particulara si pana nu esti personal, in interior, nu poti judeca obiectiv.
Te asigur ca perfectiunea nu o vei gasi in nici o scoala din Bucuresti fie ea de stat sau particulara dar tu esti cea mai in masura sa hotarasti ceea ce este mai bine si mai potrivit pentru copilul tau.

[poze]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Eu am inscris-o deja pe fiica mea la OG, eram doar curioasa ce aflu de aici. Fireste ca exista experiente pozitive si negative, dar daca unele sau altele sunt suficiente ca sa fie valide dpdv statistic este discutabil.

Oricum, va multumesc pt opinii si mai astept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alemam spune:

Carolina,cum s-a adaptat fetita ta la scoala Olga Gudynn? Multumiri? Nemultumiri? Scrie-mi pepm , te rog! Eu ezit intre Olga Gudynn si Proingenio. M-ar ajuta enorm opinia ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Acum doi ani am vrut sa ne inscriem la Olga Gudynn, chiar am dat 3 teste in 3 zile diferite, la 3 materii. Scoala are doar ciclul primar(1-4), e foarte mica. Cel putin cand am vrut sa ne inscriem, aveau doar 12 locuri disponibili ptr clasa 1, ca nu mai aveau spatiu.
Sincera sa fiu, atunci eram mai mult oarba, si vroiam neaparat acolo, fitze, dar dupa ce ca am umblat 3 zile ptr testele alea, la care s-a descurcat excelent, si copii inscrisi au fost 18 dintre care 14 au fost de la gradinitele lor, mi-a trecut instantaneu!
Pro Ingenio e la celalat capat fata de OG. Voi unde stati? Asta e un factor foarte important!
Ai vizitat scolile? Viziteaza-le fa-ti o parere. Nu e indeajuns sa apara OG in presa/la tv, ca sa fie considerata o scoala f.buna.

Apropo, Carolinah si-a retras fata de acolo...

Mergi la inceput