Diabet in sarcina

Diabet in sarcina | Autor: Adrriana

Link direct la acest mesaj

Buna...S-a confruntat cineva cu asa ceva?...Sunt insarcinata in 32 saptamani ,dar fatul este mai mare cu 2 saptamani in greutate...mi s-a recomandat testul de toleranta la glucoza...a avut cineva diabet in sarcina? ...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

Adriana eu am avut diabet gestational in timpul sarcinii...am tinut regimul alimentar strict..si a fost mai ok dupa.
Am nascut la 37 de saptamani fix un bb lali de 4150 si 54 cm. El e sanatos Slava Domnului. Eu am ramas cu ceva probleme...dar asta e viata..o sa imi revin...
daca te mai pot ajuta cu alte raspunsuri spune-mi..sanatate multa si mult curaj.

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Ajutati-o pe Sonia,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ami_79 spune:

Adrriana, uite aici un articol

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=133658

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrriana spune:

Bulinuta,diabetul nu afecteaza bebele?...Cu ce probleme ai ramas?...Eu am facut azi testul de toleranta la glucoza si maine iau rezultatul...sper sa fie bine...La tine bebele era mai mare?...si eu am inceput regim strict:doar gratar,fructe,legume si lapte,iaurt...nimic altceva...sunt atat de ingrijorata ca e mai mare cu 2 saptamani ....la 32 saptamani are 2,700 kg...deci nasc mai rapid...stiu ca e mai bine sa stea mai multe saptamani in burtika...tu ai nascut natural sau cezariana?...ai nascut inainte de termen?...sper sa fie bine...

Mergi la inceput