Aperitive

Aperitive | Autor: micaalsa

Link direct la acest mesaj

As vrea de ziua fetitei sa pregatesc doar aperitive, mici gustari. N-as vrea sa am nici multa treaba cu prepararea lor si nici atunci cand va trebui sa le pun pe masa musafirilor, sa fie o corvoada pentru mine.
In anii trecuti serveam si mancare gatita dar acum vreau doar aperitive.
Asa ca va rog fetelor cu mai multa experienta, dati-mi idei si retete totodata
TY

Un simplu click va rog http://litoral-bulgaria.travelplanner.ro/CASTIGA-o-VACANTA-de-PASTE-la-HOTEL-ATLAS-Nisipurile-de-Aur-ALL-INCLUSIVE?user=1907

Bubulina mishelina
Nasterea printesei
Anamaria lui Iulia (23.03.2006) si 18+ cu
BB-lina noastra

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

pe culinar gasesti multe retete de aperitive cu poze si explicatii
uite aici
http://www.culinar.ro/forum/categorie/5/Meniuri-speciale-pentru-ocazii-deosebite/

sper sa te ajute


_
Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 21+
it's a girl !!!

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

niste idei, se pot face cu 1 zi inainte si servite gen bufet suedez:
chiftelute de pui sau peste (eu fac din pangasius)
oua umplute
rosii cu vinete
ardei cu pastade branza
rulouri de sunca de pui umplute cu salata de cruditati
Ciuperci umplute la cuptor
salata de beouf
pui sanghai sau mini snitele de pui
frigarui cu legume si branzeturi-mozarella,maslina ,sunca,rosie(cherry) etc
Somon cu branzica si castravete - o felie de castravet un pic mai graosa dar nu foarte peste care pui pasta de branza cu marar, si o feliuta subtire de somon afumat
salata de ciuperci cu maioneza si sunca de pui
Coji de ecler umplute cu :pate de ficat sau pasta de branza
tartine cu icre
chec aperitic
mezeluri si branzeturi care le iei gata feliate le pui pe un platou frumos aranjate in miloc niste masile castraveti rosioare etc

sper sa te ajute in pregatirea meniului, toate le gasesti pe culinar daca vrei sa vezi si poze




_
Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 21+
it's a girl !!!

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Si aici sunt multe retete de aperitive, o parte din ele facute de mine tot la ocazii speciale
http://www.bucataras.ro/category/aperitive/

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
www.onetruemedia.com/shared?p=774cd5d8b8e87294224ee2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Poze
www.bucataras.ro/" target="_blank">Bucataras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

o sa incerc sa pun si link-urile la cateva retete interesante
cand o sa mi am timp o sa mai pun link-uri

www.culinar.ro/forum/continut/Retete-in-imagini/8306/chec-aperitiv/" target="_blank"> chec aperitiv

www.culinar.ro/forum/continut/Meniuri-speciale-pentru-ocazii-deosebite/18529/MENIU-ELEGANT-//" target="_blank"> idei pt ornat aperitivele

www.culinar.ro/forum/continut/Retete-in-imagini/15538/Muffin-uri-cu-branza-si-cascaval//" target="_blank"> Muffin-uri cu branza si cascaval

www.ediblearrangements.com/arrangements/arrangements.aspx//" target="_blank"> aranjament "floral" din fructe

www.culinar.ro/forum/continut/Retete-in-imagini/17024/Bulete-de-branza///" target="_blank"> bulete de cascaval

www.culinar.ro/forum/continut/Retete-in-imagini/8738/Salate-apetisante///" target="_blank"> salate apetisante

www.culinar.ro/forum/continut-pagina/6800/Pateuri-cu-branza-si-alte-preparate-cu-foietaj/pagina/200///" target="_blank"> crenwusti in foietaj

www.e-retete.ro/retete/hot-dog-zburator///" target="_blank"> hot dog zburator
_
Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 21+
it's a girl !!!

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micaalsa spune:

Mersi adriana si bubu
Uitasem de culinar, in vremurile de demult ma pasiona Acum nu prea mai am timp de cucarit si buchisit prin bucatarie.
M-am salvat

Un simplu click va rog http://litoral-bulgaria.travelplanner.ro/CASTIGA-o-VACANTA-de-PASTE-la-HOTEL-ATLAS-Nisipurile-de-Aur-ALL-INCLUSIVE?user=1907

Bubulina mishelina
Nasterea printesei
Anamaria lui Iulia (23.03.2006) si 19+ cu
BB-lina noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tisina spune:

Ti-as mai sugera "betisoare" din morcovi, castraveti si ardei gras. Adica legumele taiate in forma de betisoare, asezate in pahare mai scunde decat inaltimea legumelor. Am facut asa la ziua baiatului, vara trecuta, si am avut mare succes cu ele, atat la copii, carora le placea sa rontaie in timp ce se jucau, cat si la parinti.
Petrecere frumoasa si sa iti traiasca printesa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micaalsa spune:

Tisina, foarte interesanta ideea ta . Mai ales ca la Iulia mea ii plac morcoveii cruzi la nebunie, rontaie toata ziulica.

Un simplu click va rog http://litoral-bulgaria.travelplanner.ro/CASTIGA-o-VACANTA-de-PASTE-la-HOTEL-ATLAS-Nisipurile-de-Aur-ALL-INCLUSIVE?user=1907

Bubulina mishelina
Nasterea printesei
Anamaria lui Iulia (23.03.2006) si 19+ cu
BB-lina noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

vad ca mai ai putin pana la ziua fetitei, asteptam poze cu mancarica de la petrecere
sunt curioasa ce o sa faci, ce o sa le placa la copilasi, in aprilie avem si noi de serbat pe cezar asa ca si eu adun retete



_
Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 22+
it's a girl !!!

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micaalsa spune:

Adriana, sper sa ma adun pana atunci si sa am chef de ele ... ca in mom. de fata sunt la pamant. Mi-ar place totusi sa i le fac eu, alta satisfactie am, dar daca nu voi fi in stare, o sa comand una alta ...
Mai vad eu pana atunci, sa speram ca se limpezesc apele pe la noi si o sa am vesti bune saptamana asta.

Bubulina mishelina
Nasterea printesei
Anamaria lui Iulia (23.03.2006) si 19+ cu
BB-lina noastra

Mergi la inceput