Obiecte sanitare bai de calitate - de unde?

Obiecte sanitare bai de calitate - de unde? | Autor: larissa_79

Link direct la acest mesaj

Am ajuns la faza cumparatului de obiecte sanitare pentru bai. Faianta si gresia am luat-o deja de la Romstal.
As vrea sa stiu insa ce magazine mari imi recomandati pentru obiecte sanitare de calitate. Stiu si eu cateva dar cum zi de zi descopar altele noi ma gandesca sa nu imi scape cumva unul important. Care sa mai aiba si pe stoc eventual.

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

S-o ajutam pe Alexia!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Romstal.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

De la Romstal am luat mobilierul si sunt foarte multumita de el. A fost si piperat la pret. De la Global ( e langa romstal in pipera) am luat obiectele sanitare. M-am nimerit la o perioada de reduceri si am gasit niste wc-uri super misto de la 12 mil la 8 mil. Mergi si vezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

ca veni vorba de wc-uri eu as vrea unul si cu functie de bideu ca nu am unde sa pun si bideu separat. Am gasit asa ceva...insa...f f scump. Mai are cineva asa ceva?

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

S-o ajutam pe Alexia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Veceul cu functie de bideu e o porcarie. Ca si bideul de altfel . Dusul e sfant, asta e!
Am fost odata la un hotel unde era veceu dintr-asta si e sinistru .
Iti iese un tubusor cu gaurele, prin care tasneste apa. Si, peste tubusorul ala, curg toate zoaiele care rezulta din procesul spalarii :)). Aoleu, de groaaaazaaaa!!!! Ar trebui sa stai tot timpul ca sa dezinfectezi tubusorul ala.
A, si daca mai e prevazut si cu suflator de aer pentru uscare, e si mai horror. Initial, iti vine aer rece, normal :)).

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

denizel, multumesc de informatii Am si eu ceva dubii asupra wc-ului cu bideu. Nu stiu ce o sa fac, trebuie sa ma mai informez!

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

S-o ajutam pe Alexia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delsim spune:

La Sphera o sa gasesti mai multe firme care importa obiecte sanitare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

am fost la sphera...dezolant e aproape gol oameni buni!
fost la delta design, magazinul mare de pe strada progresul. Nu au nimic pe stoc. Aduc in 5 saptamani. Ori mie imi trebuie daca nu saptamana asta maxim cealalta.
De maine reiau cautarile.

Mai in gluma mai in serios am zis cu sotul ca daca nu gasim nimic pe stoc la magazinele astea mai renumite pentru calitate luam ce gasim acolo in strada pe valea cascadelor si cu asta basta. Deja m-am saturat de amenajat!
Si avem si arhitect si mesteri si tot dar n-avem www-uri unde sa gasesc si eu poze frumoase la obiecte sanitare si eventual si pe stoc.
Greu nene...greu!

P.S Vad ca si ploua! Sa vezi maine circulatie in Bucuresti...

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

S-o ajutam pe Alexia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CatXO spune:

Noi am luat obiectele sanitare de la o firma de pe langa Carrefour Militari. Au produse de foarte buna calitate, am fost multumiti pana in momentul de fata...Iti dau pe PM adresa lor exacta.
A, si cand am cautat le-aveau pe stoc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giliola spune:

Gasesti in promotie acum (si pe stoc) la SSAB, Tiger Amira, Bravo Group; dai de ei pe internet, toti au magazine si in Valea Cascadelor). Succes in amenajare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Romstal nu recomand.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput