pubertatea precoce

pubertatea precoce | Autor: adyna_80

Link direct la acest mesaj

Buna!
Am o fetita de 7 anisori si i-a aparut cateva firisoare de par pubian.S-a mai confruntat cineva cu problema asta? Ati discutat cu vreun medic? Un sfat va rog..
Va multumesc!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexa38 spune:

Eu am patit, uite am scris aici:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=133792
Am mers inapoi la endocrinolog cu rezultatele, mentionez ca analizele nu au fost numai generale ci si specifice pt endocrinologie, dar au iesit bine, nimic in afara intervalului normal. Asa ca nici doctora nu m-a lamurit si am impresia ca nici ea nu stia pe ce lume e.
Ma mai duc cu analizele si la pediatrul fetitei sa vedem ce zice, daca ne recomanda mergem la alt endocrinolog, ne puteti recomanda unul mai bun?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Alexa, unde ai fost cu ea?
E foarte buna dna dr Dumitrescu, la Parhon. Lucreaza numai cu copii.
Pubertatea precoce nu se manifesta doar cu 3 fricele, ci transpiratia incepe sa miroasa, etc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa38 spune:

Multumesc ankalaura, am facut o programare la dr.Dumitrescu pentru joi. Prima data am fost la endocrinologul de la policlinica de care apartinem si nu am fost lamuriti in nici un fel. Singurul lucru realizat e ca am descoperit colesterolul si am inceput un regim alimentar adecvat.
Si transpiratia parca e mirositoare...

Mergi la inceput