GRADINITE CONSTANTENE(2)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns m.roswita spune:

Are cineva copilul la gradinita particulara "Arlechin" ?Am fost ieri sa o vizitam si sunt multumita de ce am vazut,ramane doar sa mai conving si piticul sa ramana la gradi pt. ca nu vrea sa stea decat cu mine.Daca sunt mamici care au piticii la aceasta gradi,va rog as vrea sa aflu mai multe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Rox, si prietena mea avea copila la gradi de pe 1 mai, nu-i stiu nr....si la fel cica s-a retrocedat(revendicat) cladirea si a trebuit sa se mute.

La "Spiridusii" cunoasteti pe cineva sa-si duca copilul?

Cri mami de Ale ( 2003) & +31 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Rox, clar nu mergem la BigBen .
Avem sanse 90% (adik a se intelege pile )sa fim din septembrie la cresa 13 CET, de care am auzit numai lucruri bune.

Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)
www.flickr.com/photos/15354374@N06/show/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Buna fetelor! Stiu ca nu am mai dat cam de multisor pe aici , dar asta nu inseamna ca nu va urmaresc cind pot.Eu am avut-o pe Ayla, la gradinita 12 de pe Dobrila, acum un an.Era la grupa Tom si Jerry, si amindoua doamnele de acolo erau foarte dragute.Am vrut sa o mut de acolo, in momentul cind am auzit ca erau 35 in grupa, si intimplarea a facut ca in aceeasi peioada m-am mutat cu serviciul la Mangalia, asa ca am mutat-o si pe ea la o gradinita in Mangalia. Saracuta , tot anul trecut a facut "naveta" cu mine .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulya1505 spune:

buna mamamicilor,in final am reusit sa inscriu si eu fetita mea la gradi cu program prelungit(dar numai printro cunostinta astfel nu preareusestii s ainscrii copilul nicaieri)
gradinita este pe 1 mai nr 42 parca numai retin exact,as dori sa stiu ce parere avetzi despre educatoarele deacolo despre mncare conditii etc.
eu asa la prima vedere am fost multumita de cum arata.dar m-ar interesa niste pareri ale mamicilor cau au copii acolo sau cunosc mamicii cu copii la aceasta gradinitza.
multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioioio spune:

Salut, nu am mai intrat demult. Lulu, inseamna ca ai nostri copii vor fi colegi ( adica, eu sper sa apucam loc si nu avem )Stai in zona?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

ioioio, cine stie ,poate vor fii colegi .Eu astept un raspuns, desii este inscris copilul, ni s-a spus ca il inscriem degeaba ca nu mai sunt locuri de mult timp, hahahaha. De aceea astept PILA sa vina din conecdiu.
Stau in Poarta 6, voi?

Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)
www.flickr.com/photos/15354374@N06/show/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca23 spune:

35 de copii in grupa? dumnezeule... biata educatoare... bietii copii... ce atentie poti sa acorzi acestor copii in 4 ore daca+s 35?! poate educatoarea sa aiba toata buna-vointa si sa fie nemaisupernemaivazuta de buna... la gradi de langa scoala 36 de pe tulcei, e cineva care are copilasul? sunteti multumiti de educatoare? de gradi in general, dorati etc. si acolo tot asa multi in grupa sunt?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

noi am rezolvat pentru gradinita Hansel si Gretel (nr. 17), in tomis II (in spatele parcului de la amfiteatru). are doar 2 grupe, e micuta, sunt cam 20 in grupa cica. maine ma duc sa fac si cererea de inscriere si cam atat... din pacate alta varianta in zona de mai sus de mine (capitol) nu am mai gasit, in afara de Racor care mi se pare prea inghesuita nu am vazut ceva sa imi placa. am mai avut in vizor Happy kids de pe Alexandru cel bun, dar am lasat-o in favoarea celui mai bun prieten al lui Patrick care va fi si el la Hansel si Gretel. plus ca educatoarea ii stie deja deci.. sper doar sa le fie bine.
Alina, spor la venit pila!
Crix, nu stiu nimic de spiridusii aia, pe unde sunt? da, mi-a zis fosta educatoare a lui Patrick ca impreuna cu ei a mai fost relocata o gradinita de pe acolo, 18 daca nu ma insel.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioioio spune:

Lulu, noi chiar la CET stam, la 3 minute de cresa. Dar cand ai depus cererea de ti-au spus ca e prea tarziu?

Mergi la inceput