GRADINITE CONSTANTENE(2)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Buna Dana!
Vad ca esti la primul mesaj, vei fi moderata( vor aparea cu intarziere primele 10 mesaje).
Intreb o prietena daca are fetita la 57, zona parca aia e.... daca Da, ea e multumita, mai ales ca initial a fost la o alta gradinita.


blog magazin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chryssy spune:

Uf...am citit si rascitit si aici pe forum si peste tot pe google si sunt mai in ceata ca niciodata...
Printesa mea are 2 ani si 4 luni si m-ar interesa sa o dau la gradinita de la anul. M-ar interesa una cu predare in limba engleza, altceva in afara de Campridge si cea din cadrul liceului international mai exista?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui danabuzdu

as vrea sa stiu si eu mai multe despre gradinita cu program prelungit nr 57, CCH, din zona Abator, are cineva copilul acolo?


Iti pot spune din ceea ce am auzit, parerile sunt imparte si PRO si CONTRA, dar si cu gradinitile cred ca este o loteria toata reaba.
Eu nu am fost multumita de gradnitza 53, Poarta 6, insa mamicile cu care am discutat sunt super multumite(pe mine in afara de atitudinea barbara si de prost gust a educatoarei, mizeria, aglomeratia lipsa de implicare mi-au lasat un gust amar....si dupa 2 zile l-am mutat, dra poate sunt eu mai pretentioaza)

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

ce mai fac eu

Bibi
David
Bogdan
Mihaita
Ionut






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

Chryssy, stiu ca si la gradinita tom si jerry se face engleza intensiv, nu stiu sigur daca predarea e in lb. engleza, sediul parca il au pe undeva prin coiciu, daca gugalesti sigur gasesti date de contact. fiind privata, cred ca primesc si copilasi mai mici de 3 ani.






mami de miruna(27.01.1996) si vlad (20.07.2005)

Si Mihaita are nevoie de voi!

Speranta si incredere pentru David



www.dropshots.com/vladis" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui CRIXIA

Eu va sfatuiesc pe toate sa faceti cerere la Directia creselor, nu se stie cum se elibereaza un loc.





Dar cum si de unde afli ca se elibereaza un loc? De la directie sau direct de la cresa? Sa reiau un pic traseul (dupa cate am inteles pana acum): depui cerere la directie, de la ei?? afli ca te accepta, apoi depui dosarul la cresa... sau cum? De exemplu eu am depus cererea la directia creselor pentru incepere cu 1 noiembrie... cand stiu daca sunt sau nu acceptata? Zisese la un moment dat cineva ca s-ar afisa niste liste ...unde? cand?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Si acum v-as mai intreba ceva... deja trebuie sa ma gandesc si agit cu inscrierea la gradinita pentru iarna 2012? Care e procedura standard (ma refer la gradinitele de stat)? Se depune o cerere cu cat mai mult timp posibil anterior sau cum?

Si daca copilul implineste varsta limita de 3 ani dupa 01 septembrie il accepta la inscriere, adica i se tine locul pana implineste varsta? (cazul nostru in decembrie)

Sunt confuza rau de tot... daca aveti timp si chef de niste explicatii, va mutumesc anticipat.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

larisel, ca sa stai linistita ca au fetele loc la gradinitza pe care ai ales-o, inscrie-le din timp, sa nu ai surprize.

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

ce mai fac eu

Bibi
David
Bogdan
Mihaita
Ionut






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Are cineva copiii la vreuna din gradinitzele Arlechin sau Champions? M-ar interesa nishte informatzii recente, daca suntetzi multzumite, pretzuri, program (prelungit), mancarea cum e, personalul...
Ash fi bucuroasa si de informatzii despre Casutza magicienilor si Micul regat, deshi din info mele mai vechi erau cam scumputze, dar poate ca acum pretzurile s-au aliniat la mai toate gradi particulare.
Prezentarile pe site-uri le-am vazut, dar vroiam sa shtiu real cum sunt.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Vad ca nu s-a mai raspuns de mult pe aici. Ma interesa daca are cineva copilul la MICUL REGAT?

Eu am fetita aici, taxa este de 750 lei incluzand mic dejun si pranz si o gustare dupa somn reprezentata de desertul de la masa de pranz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Crisis, o prietena a avut fetita la micul Regat, nu stiu daca o duce din nou din septembrie acum, am sa o intreb. daca tu esti multumita.. asta conteaza

Roxana

Mergi la inceput