GRADINITE CONSTANTENE(2)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulya1505 spune:

Apropo pt celelate mamici care aveti copii la gradinitele cu program prelungit la stat cat platiti pe luna sau cat e contributia pe zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaF spune:

Buna Iulya
Eu am fetita la gradinita 53 din Poarta 6 la program prelungit.
Anul 2008-2009 am platit 7 ron/zi(mancarea), iar in zilele in care a lipsit nu am platit.

Succes la gradi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioioio spune:

Da, asa, trebuie mers la medicul de familie pentru avizul de intrare in colectivitate si pentru dovada de vaccinari. Noua la cresa ne-au cerut si VDRL pentru parinti, plus adeverinte de la medic ca nu avem boli cronice. Vezi ca avizul de intrare in colectivitate este valabil 48 de ore, sa te duci sa il iei cu o zi inainte de a duce dosarul. ( dar banuiesc ca stiai asta) . Si nu ai pentru ce:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

CristinaF, gradinita 53, este cea de langa Biserica din poarta 6?
Cum este? Esti multumita? Cati copii sunt in grupa, cum este interiorul, etc ?
Noi stam in poarta 6, si oscilez intre gradinite.
Ma gandeam si la cea de langa Abator, fosta CCH.

Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)
www.flickr.com/photos/15354374@N06/show/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaF spune:

Buna Lulu
Da despre ea vorbesc.Alexa merge de 2 ani acolo.
Clasa am utilat-o noi parintii:covor, perdele, huse paturi, parchet, etc. Totul nou
In grupa au fost maxim 25 de copii, dar stii cum e cu racelile, vin mai putini.
In fiecare an i-a mai separat pt ca mai veneau copii noi si ii imparteau pe varste.
Cu mancarea nu am avut probleme, proaspata si buna.
Anul trecut au avut si dormitorul lor separat. Sotul impreuna cu alti tatici l-au varuit si au pus parchet...bineinteles pe banii nostrii.
Este cald iarna si sunt multumita momentan. Mai putin de doamne pe care nu cred ca le vom mai avea si anul acesta deoarece sunt pensionare.

In rest este OK.
Am recomandat gradinita la toate mamicile care m-au intrebat.
Depinde de grupa la care nimeresti.
Bafta si succes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani33 spune:

Despre gradinita de la Liciul de Arta stie cineva ceva? Din aceasta toamna mergem acolo si m-ar interesa ceva pareri, cine are sau a avut copilul la aceasta gradinita.
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Mersic CristinaF, anul acesta va trebui sa il inscriu ptr a avea un loc asigurat anul viitor.
O sa merg sa vad si eu gradinita, sa vb eventual cu directoarea, etc.
Pana la ce ora gasesc pe cineva in gradi? Bnauiecs ca pe la 16.30-17.00 mai este cineva....

Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)
www.flickr.com/photos/15354374@N06/show/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaF spune:

Programul este de la 08.00 la 18.00.
Nu stiu daca directoarea este in gradinita pana la acea ora.
De obicei inscrierile se fac in luna iunie(oficial).
In grdinita poti intra pana la ora 08.30 pentru ca se inchid usile si dupa ora 16.00.
Vezi ca sunt 2 gradinite.
La etajul 1 si 2 este cea cu program prelungit iar la 3 este o gradinita cu program scurt.
Sa ai noroc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulya1505 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioioio

Da, asa, trebuie mers la medicul de familie pentru avizul de intrare in colectivitate si pentru dovada de vaccinari. Noua la cresa ne-au cerut si VDRL pentru parinti, plus adeverinte de la medic ca nu avem boli cronice. Vezi ca avizul de intrare in colectivitate este valabil 48 de ore, sa te duci sa il iei cu o zi inainte de a duce dosarul. ( dar banuiesc ca stiai asta) . Si nu ai pentru ce:)

da si noua nea cerut doar adeverinta de la medicul de familie pt noi parintii ca nu avem boli cronice,in rest atat,daca merg vneri cu rezultatele analizelorsa imi dea avizul de intrare e prea devreme ca eu am zis sa ii duc luni cand mergem la gradinita si analizele cu rezultatul?
eu am fetita la gradinita de la far de pe 1 mai ,nr 42 este cred ca si noi tot 7 lei o sa platim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioioio spune:

Pai mergi vineri cu rezultatele la analize si o rogi sa-ti scrie pe aviz data de luni ( multi medici sunt de acord).

Mergi la inceput