Copii din 1995-1998(28)

Copii din 1995-1998(28) | Autor: mihaela_s

Link direct la acest mesaj

Un capitol nou cu povesti adolescentine....

Copii din 1996 (11),(12),(13),(14),(15),(16),(17),(18),(19),(20),(21),(22),
(23),(24),(25),(26),(27)

Elliot-11 ian.1996 mami Sanca
Alexandru-18 febr. 1996 mami Ana68
Diana-23 febr.1996 mami alma
Silvia-27 martie 1998 mami Viviana
Andreea-03 apr. 1997 mami Mihaela-umflatel
Andrada-30 apr. 1996 mami mirela68
Cosmin-03 iulie 1997 mami Ingrid-prettysunshine
Ana-15 iulie 1998 mami Katy
Andrei -26 iulie 1996 mami MikiMihaescu
Mihai-1 Aug 1995- mami Mihaela-mhldvrc
Tiberiu Mares-14 aug. 1997 mami Mara-flower power
Matei-2 oct.1998 mami Sanca
Dedi - 11 oct. 1995 - mami MQQM
Robert-24 oct.1996 mami ralualexandrei
Dominik-29 oct. 1998 mami Mikki2
Andrei-30 oct. 1995 mami agho
Ana-13 nov. 1997 mami agho
Diana-22 noi. 1996 mami mihaela_s
Andrei - 2 dec. 1995 mami Andacos
Daniel-11 dec. 1994-mami Vic
Mara-26 dec. 1997 mami corianai

Lista de rezerva:
Diana-13 martie 1995-mami brendamitran
Chris-20 apr. 1996 mami flexi
Robert-20 mai 1997 mami Gabi_K
Elena Laura-24 mai 1997 mami aurora56
Roberto-28 iunie 1999 mami ricea
Ana-29 iulie 1998 mami isabela
Mihai-25 sept.1996 mami Korinna



www.blogger.com/profile/16547766189292998717" target="_blank"> vorbe de copil...

Hobby

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

calator de profesie

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:

Buna seara!
Fetelor, va multumesc!, pentru ca, printre problemele voastre, va ganditi si la mine , si-un gand bun
Nu v-am mai scris de ceva vreme, am fost destul de ocupata, am avut mai multe interviuri, am fost acceptata la un job(secretara/administrativ-ONG), dupa perioada de proba, mai bine zis munca voluntara am zis pas, (nu se plateste decat atunci cand si-aduce aminte presedintele si decat la birou si fara bani mai bine altceva), astazi am mai fost la un interviu (-vanzatoare- la o florarie, incep de maine, o saptamana de proba, dar de data asta pe bani), mai am de primit niste raspunsuri de la inca doua firme (abia astept).
Am tot , dar n-am avut cum sa va raspund de la serviciu.

Andra, imi pare sincer rau pentru mamica ta, muta muta sanatate si dansei si copilasilor bolnaviori. Noroc la cumparaturi pentru botezul gemenilor si petrecere frumoasa.

Mihaela, felicitari pentru rezultatele obtinute si pentru recunoastera diplomei, e mare lucru, sa fi apreciat intr-o tara straina.

Ingrid, bine ai venit in nostru, este foarte bine ca baiatul tau vorbeste cu tine, dar mai multe nu-ti pot spune. Eu inca nu ma confrunt cu asa ceva.

Mara, sanatate multa lui TB. Cum ii mai este?

Ana, am inteles ca Alex se simte mai bine si a fost la scoala, ce-a spus profa de mate? De fapt nu are nici un drept sa-i faca vre-un rau, a lipsit motivat si apoi sanatatea copilului este mai importanta.

mQQm, cum te-ai descurcat cu fetele? si Mr. P, ce i-a dat prin cap sa faca

Sanca, cum a fost WE-ul? O poza, ceva?

Agho, felicitari lui Andrei pentru Oli. Apropo, si eu am uitat sa-i dau lui Mihai bani pentru Cangurul de engleza, asa ca mai ai o sora

Vic, bafta la gasit Job.

Umflatel, felicitari Andreei, pentru spaniola si lui Mihaita.



si
de si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Felicitari tuturor copiilor pentru rezultatele bune cu care au terminat primul semestru! Si iata ca a inceput si al doilea... s-a dus vacanta scurta. Diana a terminat cu 9,64 semestrul, are o medie de 8, la fizica, eu sunt multumita, mai ales ca profilul pe care si l-a ales nu include stiintele exacte (sunt multumita de rezultate, nu ca nu i-ar placea matematica sau fizica, sa ne intelegem ). In vacanta am fost la munte, am reusit sa-mi iau 4 zile de concediu pe care le aveam restanta de anul trecut. N-am avut noroc de zapada, am mai prins cate ceva pe partie la Busteni, ne-am dat cu sania si am vizitat castelul Bran. In rest, odihna. A! Si am condus singura, dus-intors, primul meu drum in afara orasului .

Mihaela, nu stiu daca v-ati hotarat la animalut, noi avem o pisica, dar ma cam chinui cu ea... e salbatica, ma ataca mai mereu, lasa mult par, n-as mai face aceeasi alegere daca as fi intr-o situatie asemanatoare. Am vrut s-o ajut sa creasca un pic, era a nimanui pe-afara, apoi nu m-am indurat s-o las in strada, iar acum... e stapana in casa.

Felicitari chiar si pentru Satisfacator, e foarte bine pentru o limba atat de grea. In timp o sa fie cu mult mai bine, mai ales ca poti sta cat vrei tu in scoala, nu-ti impune nimeni sa termini. In ceea ce priveste jobul pe care vrei sa ti-l alegi, sa-ti iasa asa cum vrei, poate gasesti ceva la laborator!

Mqqm, sunt in aceeasi oala cu tine (nu in cea cu mazare a Ancai, lol)... m-a innebunit fiica-mea cu moda, fond de ten si aranjat par. Primul lucru pe care il face seara, cand se intoarce de la scoala e sa se uite in oglinda de pe hol: "mama, ce naspa imi sta parul!” E disperata, ea are un par frumos, ondulat si il intinde mereu cu placa, l-a distrus. Dar nu-l suporta, ca are mult volum si ma tot bate la cap s-o duc la coafor, sa i-l fileze.
Imi pare rau ca Paul a lovit masina si ca o sa va cam coste... banuiesc ca si el e tare suparat.
Ori n-am fost eu atenta, ori n-ai spus tu... ce sex are bebe?
Oooo, povestea cu sleepover-ul ma enerveaza si pe mine, desi nu-i dau voie prea des, ca rad si vorbesc tare toata noaptea si nu ma pot odihni, iar a doua zi dorm pana la pranz, iar eu trebuie sa umblu in vaful picioarelor. Dar la tine... 15... deja cred ca as fi luat niste calmante .

Mara, sanatate multa lui TB, imi pare rau ca-i dai antibiotic, dar cred ca medicul lui stie ce-i mai bine, nu?

Agho, ce de schimbari de profesori! Poate doamna, daca e pensionara, o fi mai relaxata, mai blanda si-i va face sa vada altfel romana. Traim cu speranta ca profesorii, chiar daca sunt foarte buni in meseria lor, sa fie si apropiati de copii si de nevoile lor.
Felicitari pentru punctajul la religie, bine ca-i place! La Cangur la engleza noi asteptam rezultatele, n-au venit inca.

Ingrid, te salut cu drag! Eu zic c-ar trebui sa te bucuri ca iti povesteste despre ce se intampla la scoala, chiar daca nu-ti convine situatia. Incearca sa abordezi problema de asa maniera incat sa nu-i dai prea mare importanta, eventual sa-l intrebi cum vede el faptul ca baietii din clasa sunt interesati de asa ceva. Eu am incercat sa discut cu Diana, insa ea refuza categoric subiectul, mi-a zis ca deocamdata n-o intereseaza.

Andra, sanatate multa mamei si putere sa treceti peste probleme!

Ana, bine c-a scapat Alex de viroza, iar cu olimpiada... mai las-o incolo pe profa, numai cere, ca sa iasa ea in fata. Baiatul e destept, tu stii asta, iar pasiunea pentru matematica e acolo, nu trebuie neaparat s-o dovedeasca la concursuri. Vrem si noi zapada!

Mihaela rock, cum mai sunteti? Am vazut pozele de la patinoar, bravo voua ca faceti miscare, arata chiar bine in mall, cred ca e mai cald decat daca ar fi fost doar acoperit, in alta locatie.
Bafta multa la gasirea unui job bun, care sa nu te solicitae prea mult, pe bani putini. Tin pumnii!

Anca, te-ai mutat in Palm Springs?

Va salut cu drag si va urez o seara placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Ooooo!Alma!?...Lume nouaaa!
Asa mai vii de-acasa. (Si la propriu si la figurat.)
Ce de vesti ne-ai mai dat, numai note bune la d-ra ta, preocupari cu tenul si volumul (dar nu la fizica, ci la par).Ati avut timp si de-o iesire la munte. Cam multe activitati, de-asta n-ai mai dat p-aici?
Ai trimis tu felicitari pt. religie, dar sa stii ca eu am scris punctajul, insa am uitat sa bag o chestie de-asta pt. ca nici macar unde e mai usor, n-a facut mai bn pt. ca "musiu" nu mai invata. Chiar in seara asta a recunoscut si eu trebuie sa m-arat fericita, surazatoare de-a dreptul. Nu e rasul meu. Te si te mai astept. Chiar mi-a fost dor de tine.

mhldrvc, sa am job intr-o florarie, inconjurata de flori, e visul meu. Pana sa merg cu metroul, treceam des pe langa o florarie, apoi chiar pe langa doua. Doamne, eram innebunita de-a dreptul. Si-acum visez la asta. Desigur si sa iasa ceva bani. Nu uita sa zambesti si sa vorbesti mult ca mine pana ametesti clientii.Bafta la interviuri!

Mihaela, am vazut pozele cu zapada, insa eu ma pregatesc de primavara si vremea din Buc. chiar ma deprima. A nins cu fulgi mari care pana jos s-au topiiit... Si Diana a schiat cu colega si tata si fratele acesteia... Priceput tot.

Sanca, trateaza-ma cu blandete cand revii din vacanta. Azi am fost la sedinta la And. si sunt cam deprimata. Oricum, in clasa e o stare generala de dementza adolescentina daca se poate spune asa, ori ca hormonii bantuie in sus si-n jos prin fete si baieti lalolalta. Azi, cu multa "tandrete" And. si-a manifestat dispretul fata de niste colegi care-i bantuiau pe langa banca si a simtit nevoia sa protesteze (asa mi-a zis el) aruncand cu sticsurile pe jos. A venit diriga, l-a trimis dupa matura si-a maturat, dar cum sa pui capat unor astfel de manifestari?!... Taica-su credea c-a facut d-na un caz vorbind despre asta, ideea e ca nu, pt. ca a exemplificat si cu alte manifestari, vorbarie in banca, schimbatul din banci in functie de preferinte la ore etc. Fii blanda deci!

Ana68, mai, ce i-ati facut d-nei de mate?!... Tupeu pe voi, ce sa mai spun? Ati ratat bunatate de olimpiada?
Nu mai stiu cine ma intreba daca And. n-a fost la Oli la mate. Ba da, a fost la faza de pe scoala, insa e jenant sa va spun punctajul. Azi am aflat si ca avea mare frichineala in banca, at. cand de fapt trebuia sa se concentreze asupra subiectelor. Eu i-am spus d-nei ca nu-i dau mancare intoxicata (apropo de mancarici undeva).Si mai afirma d-na de mate ca e "poet" vis-a-vis de rezultatele la teste pt ca vineri au dat unul si i-a facut praf si pulbere pe majoritatea. Dac-au fost cateva note de 6-7.

Andra, scumpete, nu stiu cum sa te incurajez. Vai de sufletelul tau cu-atatea multe probleme pe cap! Dumnezeu sa te-ajute sa le duci pe toate la bun sfarsit si mama ta sa-si recapete sanatatea sau macar sa se amelioreze cat de cat. Nu-ndraznesc sa te-ntreb mai mult depsre starea dansei, iti trimit insa flori virtuale si imbratisari si tot ce-ti mai doresti ca sa depasiti momentul cu bine!

Flower, la sedinta, am aflat ce nazbatii mai fac adolescentii, ca nu le mai poti spune copii. As putea spune zgubilitici, asta ca sa folosesc un termen mai dragutz. Chestia urata e ca d-na dirig . care-i si de mate, treb. sa iasa la pensie ca legea nu-i mai permite si zicea dansa ceva de-o contestatie. Daca ne lasa balta si prof de mate chiar ca suntem pe butuci.

In alta ordine de idei, aflu ca azi prof. noua de romana le-a dat test din ce le-a predat vineri si miercuri. Asta mi/a spus And.acasa si a maturisit spasit ca n/a invatat si ca n-a scris chiar tot. Si-a dat si-un test la fizica si uite cum dupa sedinta aflu pas cu pas lucruri nespuse. Si noi mergem linistiti la serv., copiii cresc, ne duc de nas, asa ma simt de fraierita de nu va spun. Deci in prima sapt. de dupa vacanta au avut 3 teste si rezult. vor fi sub pretentiile mele. Oare mai treb. sa am pretentii?!...
Nu-mi ziceti sa discut cu And., c-am discutat, va dati seama. Insa asa discutam mereu si iar patim patzanii. Clasa lui( ma refer la colegi) deja e deplorabila in sensul ca nu-i mai preocupa invatatul. Nu ma mai pot astepta la nimic bun. Parca e pierduta orice speranta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Oooof, ooooof cand citesc ce ma asteapta . Chiar azi veneam cu fetele cu busul acasa si s-a urcat o gasca de vreo 6-7 baieti, galagiosi nevoie mare...au urcat pe la mijloc(aici toti urca in fata pentru ca acolo e aparatul de pe care soferul da bilete si cu care iti taxezi calatoria de pe cardul abonament. Elevii au card primit de la scoala, e gratis. Dar e obligatoriu sa-l aiba la ei si sa taxeze calatoria. Asa ca soferul a fost nevoit sa-i cheme in fata...ei aratau de acolo din spate cardurile dar soferul nu s-a lasat...i-a chemat in fata. S-au dus 3 dintre ei cu cardurile tuturor. Diana imi spunea apoi: "clasa a 7-a, Solberga"...adica scoala unde urmeaza sa mearga ea din august. M-am uitat la ea si am intebat-o: sper ca n-o sa fi si tu asa la anul...iar ea mi-a raspuns un NUUUUUU! Insa la ce fite sunt acolo, ma astept sa fie ceva schimbari. Cat mai mici daca s-ar putea...om vedea...

agho, te cred ca esti mahnita...nu stiu ce sa zic decat ca stiu din experienta mea de eleva de cl.7-a si mai apoi ca baietii au o cadere in perioada claselor 7-9. Apoi isi revin si multi le depasesc pe fetele silitoare. Sper sa te incurajeze putin macar gandul, caci faptele inca lasa de dorit. Ti-am scris azi un email, am vesti excelente. Te imbratisez cu drag.
Cat despre Diana...fratele e mic, are abia 8 ani, deci pici, stii tu...iar tata e om serios. Divortat dar serios ..pe bune, il cunosc si eu.

alma, ce ma bucur ca am deschis capitol nou...uite cum ai aparut. Felicitari Dianei pentru rezultate, bravo pentru vacanta!
Inca nu am luat pisica, sotul meu are niste retineri si inca nu le-a inlaturat. Mai vedem...noi pentru fete vrem, ca sunt topite dupa animale. Multumesc pentru ganduri.

mihaela , bafta multa cu joburile! Ma bucur mult ca a iesit soarele si pe strada ta!

Vic, bafta multa si tie. Cred ca si mie tot vreo 5 ani imi vor lua pana voi fi OK cu toate cele...ei, noi sa fim sanatosi! Cum mai e pe la voi cu focurile, tristetea, vara?

Ana-Maria stiu ca v-a vazut tot mapamondul, sunteti vedete ce mai!
Cum a decurs azi la Alex la scoala? Sper ca totul e in regula.

Mara cum sunteti? Sper ca bine si altele te-au tinut departe de comp.

Andra draga de tine...sanatate multa mamei tale. Stiu cum e, iti doresc multa putere orice ar fi. Distractie placuta sambata, spor la cumparaturi.

umflatel cum mai sunteti?

mQQm are liber azi, asa ca o asteptam maine...

Sanca are si ea we lung? Sau apare imediat cu povesti de desert?

I-am luat azi Dianei o bluzita alba tare draguta, o pereche de ciorapi lungi albi, are o fusta de blugi cu care se va imbraca...maine vor vorbi numai engleza, vor avea "afternoon tea", se vor uita la filme despre istoria Marii Britanii, sunt curioasa cu ce povesti va veni maine. Poze din pacate nu am cum sa fac...poate dupamasa dupa ce ajungem acasa.

si o saptamana frumoasa!


www.blogger.com/profile/16547766189292998717" target="_blank"> vorbe de copil...

Hobby

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

Buna seara tuturor!Alma,imi pare bine ca ne intalnim si aici
Multumesc tuturor pentru raspunsurile la problema mea,mi-a parut si mie bine ca mi-a spus,dar in acelasi timp sunt foarte speriata.El este destul de informat,deci ma indoiesc ca e foarte curios si asta sa-l impinga sa afle mai multe.Intre noi diferenta de varsta nu e foarte mare,intotdeauna am fost prieteni,insa de cand a inceput clasa a cincea s-a schimbat enorm de mult,vorbeste urat,nu ma mai inteleg deloc cu el,imi raspunde mereu impertinent,imita cele mai rele apucaturi ale colegilor,e tot timpul cu mintea aiurea cand face temele.Ce mai,am intrat direct in adolescenta,fara nicio avertizareCum va descurcati cele cu baieti?Cred ca fetele sunt altfel,mai sensibile,mai docile,mai constiincioase.Sau poate cu ele problemele incep un pic mai tarziu sau te intelegi mai usor cu ele.
vorbeati de animalute,noi avem trei broaste testoase,cu atat am fost de acord,stiu ca nu-s totuna cu o pisica sau un catel,insa in spatiul extrem de limitat in care locuim pana si broastele ne incurca.
Va las acum si merg la culcare,abia s-a potolit si el,tare greu mai e sa-l conving sa se culce
Va urez o saptamana buna!

Never take life seriously.Nobody gets out alive anyway.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vic spune:

Buna, fetelor!

Tare as vrea sa va raspund la fiecare, dar e tare greu… Mi-a venit sefa “de drept” din concediu de maternitate, ceea ce e excelent. Din pacate, sefa temporara s-a mutat la un birou de langa mine pentru urmatoarele 2 saptamani . Asa ca intratul pe internet si discutiile particulare vor cam disparea pentru o perioada. Noroc ca mai sunt doar 9 zile.

Multumesc pentru urarile legate de job. Nu sunt disperata in cautarea de job, caci am acum un job permanent destul de bun, adica salar destul de bun (eh, intotdeauna se poate mai bine), job sigur, munca nu foarte solicitanta (fizic, ca emotional e mai greu), (umflatel, n-ai idee ce bine inteleg prin ce treci). Dar cu studiile recunoscute si drept de practica de un an jumate, imi doresc acum un servici cu mai multa aplicare practica a cunostintelor. Deh, omul mereu nemultumit (sau oama, adica eu)!

mihaela_s, perseverenta e cheia succesului. Sa vezi ce satisfactie ai la fiecare pas inaintat in alta tara, in alta limba…

mhldvrc, multa bafta cu job-ul.

Daniel are maine “swimming carnival” la care nu vrea sa mearga. Eu l-as lasa sa chiuleasca, dar tre’ sa-mi conving si jumatatea. As prefera sa il pun pe Daniel sa repete la franceza si la mate pentru teste. Mai ales la franceza, unde testul e din geografia Frantei (rauri, mari, munti, localitati). Sa vedem.

Focurile sunt ceva obisnuit in zona asta, caci natura nu se regenereaza altfel. Semintele eucaliptilor nu incoltesc decat dupa foc. La fel si alte plante, infloresc si se inmultesc doar dupa foc. Oamenii sunt obisnuiti cu asta, si pregatiti sa-si protejeze casele. Doar ca anul asta a fost altfel. Extrem de cald si uscat. Si ziua cu ghinion exagerat de calda si cu vant foarte puternic – intre 60 si 80km/h. Nu se stie daca a pus cineva focul cu intentie sau accidental. Sau daca vinovat a fost un cablu de curent rupt care a facut scanteie si a aprins frunzele si iarba uscate.
Acum, insa, desi inca mai sunt cateva focuri care ard, sunt mai usor de tinut sub control. N-a mai fost asa cald, si vantul a fost ceva mai bland.

Va . Multa sanatate si o saptamana buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salutare fetele...

La Timisoara e iarna grea,zapada la greu,ninge de 24 de ore intruna,se circula greu...am lopatat un lat de palma zapada de pe masina,in fata o dadeam jos,se punea in spate...bucuria copiilor.
Sa va spun cu Alex,la scoala...mi-a spus ca la ora de mate doamna i-a dat subiectele de la olimpiada sa le rezolve.Le adusese colega care a mers,singura...si Alex,dupa cum a povestit el,le-a rezolvat rapid,cica nu au fost foarte grele si nici prea mult n-a stat sa le gandeasca.Ei,si cum le-a dat rezolvate la profa...cica i-a zis ca :"uite Alex,daca te prezentai puteai sa te califici la etapa urmatoare,asa...sa-i spui mamei tale care nu te-a lasat sa mergi ,ca astfel ai ratat o sansa in viata".Mare sansa,ce sa zic?Anul trecut,nu?,tot asa s-a calificat la etapa judeteana,unde a fost furat,ca sa spun asa...tineti minte ca va spuneam cat de dezamagit a fost Alex ca pana la urma s-a dovedit ca la etapa nationala trebuiau sa mearga anumiti elevi,nu oricine.In plus i-a mai zis la copil ca ea nu are nici un avantaj material de pe urma pregatirii pe care o face si ca e dedicatia ei si devodamentul ei pentru elevii buni cu care poate merge mai departe la concursuri.
Iar Alex,ca sa se razbune si el...a facut o prostie cat casa de mare,in sensul ca i-a zis doamnei de romana ca va merge la olimpiada de romana.I-am spus ca a gresit si ca n-are decat,daca iese cu vorbe proaste,sa-si scoata singur castanele din foc,ca eu nu ma mai bag.
Azi dimineata mi-a cerut bani de Cangur...habar n-am ce Cangur este...

Miha rock,chestia cu proba fara plata mi se pare o bataie de joc,bine ca ai renuntat...La florarie cred ca trebuie sa fie foarte fain,sa stai zilnic intre atatea flori...miros demential de la ele...e o adevarata arta sa faci un buchet...uau!Nu pot decat sa-ti doresc succes!Alex este mai bine,intradevar...saru-mana de intrebare.
Alma,pacat ca nu ati avut parte de zapada in vacanta,dar cine ar fi stiut ca se intoarce iarna in februarie...ca poate ati fi amanat vacanta...bine ca v-ati distrat si v-ati relaxat.Felicitari Dianei pentru media foarte buna de la sfarsitul semestrului 1.
Agho...dap,tupeul pe noi cat casa...vedem ce-o mai fi...sper ca tot raul sa fie spre bine,pana la urma.Oooofffff,cu testele profilor...ca dau uneori niste teste aberante de abia pot unii elevi sa le rezolve.Si Alex mai povestea ca le-a dat un test la mate o data,de aproape toata clasa a luat note de 4 si 5,ici colo cate un 7 sau 8...Pai daca vezi care e nivelul clasei,la ce naiba mai chinui copiii cu teste pe care n-are putea sa le rezolve?Asa,de amoru' artei?Iar cu frichinitul in banci toti fac asa,sa sti...au si ei energia neconsumata si se mai si plictisesc uneori,mai ales cand profesorul nu vorbeste pe intelesul lor...Sa fie sanatos flacaul tau,ca asa o sa le scoata el la capat pe toate!Si eu cred ca se mai iau si unii dupa altii in clasa,in sensul ca e suficient sa vina unul din ei cu ideea ca azi e plictisit,ca toti sunt plictisiti si degeaba duceti voi conversatii interminabile acasa,ca tot cu turma se merge....am vazut asta si la Alex...Eu cred ca au si ei perioadele lor...
Mihaela...ca sa fac oleaca haz de necaz,vis-a-vis de ce scriai cu baietii din autobuz,iti zic asa:"curaj gaina,ca te tai".Sunt adolescenti,sti ca asa fac toti,sunt teribilisti...sti tu prea bine.Succes Dianei la afternoon tea.
Ingrid,cum ii scriam si la Agho mai sus...e chestia ca acuma ei merg cu valul,cu turma...sunt imitativi...li se pare o chestie super cool sa faci o trasnaie si toti sa te aprecieze pentru ce ai facut,ca sa iasa in evidenta...Rabdare multa,intelegere si toleranta!Si nu in ultimul rand,sa ne amintim ca si noi am fost ca ei.Iar cu fetele...nu te baza prea tare,ca unele sunt mai rele ca baietii...si scriu asta amintindu-mi de mine la varsta adolescentei...
Vic,de ce nu vrea Daniel sa participe la carnavalul respectiv?Nu l-ai intrebat ce motiv anume il determina la decizia asta?Eu zic sa nu il fortati daca nu vrea,insa poate ar trebui sa aprofundati problema.Bafta in continuare in ceea ce faceti!
Andra,te pup si ma gandesc la tine!

Dragelor...cam atat.Va pup si va doresc o zi minunata!


Ana-Maria,mami deAlex&Luana


Album pi casa




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

Helau fetele ,

Nu va era dor de-o reclama noo ?
Sa va zic repede ,sa nu patesc []ca ieri , cand am salvat in draft cu gandul sa continui si continuat m-am facut .So ,TB si-a revenit desi eu m-am resimtit destul de tare (nu prea ma mai tin nervii la astfel de episoade ),de-aia as face orice ca sa previn ...
A mers si la olimpiada ,n-a fost chip sa-l conving sa nu se duca .Dealtfel am convenit ca sa mearga doar la olimpiade si unde nu sunt (engleza )sa mearga la cangur .E suficient la momentul asta .

Andra ,incep cu tine si sper sa-ti pot trimite sustinere macar cu puterea gandului

Miha,multumesc pt gandurile bune .Asa e ,anturajul poate din pacate sa strice foarte mult mintilor fragede .Sa speram insa ca nu va fi cazul .Cu totii ne dorim ca ai nostri copii sa fie cat mai putin afectati .

Agho ,tare greu sa fii parinte zilele astea in rom .Nu vreau sa le iau apararea ,DAR ,comportamentul lor este de fapt un feed-back ,la tot rahatul asta care ne/le este servit de sistem . Volumul este enorm , explicatiile la clasa nu stiu daca are rost sa mai dezvolt , cerinte cat incape .Daca si profesorii se mai schimba dupa cum bate vantul , sa ne mai mire ca fiecare dintre ei incearca sa scape pe unde poate ?
Sigur ,ca parinte nu asta ti-ai fi dorit pt copilul tau (generic vorbind ).
Nici nu e f greu sa ajunga in situatia de a nu le mai pasa cand atat de multi se straduiesc sa le arate ca nu e bine ce fac , ca nu e suficient ... Pt ca scoala este la noi ,nu un loc unde sa inveti ci un loc unde sa arati ce stii sau ce nu stii ...Solutia ? Dupa parerea mea comunicarea ,sa simta ca nu e singur in tot rahatul asta .Pt ca acuma sincer ,ce vina are el ca profesorii se schimba in toiul anului sc sau ca unii vin si-si racoresc nervii la sc ?Aici trb sa intervina parintii . Usor de zis ,mai greu se schimbat si realizat ceva .

Ana
,de ce prostie ? Ar fi mers si la mate daca i-ar fi permis starea de sanatate .... Sau NU ? Mai lasati-le-ncolo de razbunari ca prostul atata asteapta ...un pic de atentie .canguru-i la mate ca ala la limbi a fost .

Va continua .il trimit pe-asta sa nu pat ca ieri




The most beautiful thing in life is LIFE itself

Mara mami de Tibi-Mares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

miha ,bafta cu noul job ,sa se aranjeze cat mai avantajos pt tine

Alma ,ne bucuram de vesti bune , 9.64 f bun ,dac-o tine tot asa intra fara emotii la uman .La real bilingv e mai mare batalia ,da si-acolo ar avea sanse cu media ei . La cangur cred c-a avut aceleasi subiecte cu TB (a 5-a cu a 6-a ).Oricum unele au fost mai mult decat legate de lb engl (in ce oras s-a nascut Celine Dion ,ce nationalitate are Brian Adams ,..... sa fie in legatura cu faptul ca de anul asta apare si ambasada canadei ca partener ?)

Vic ,succes la teste lui Daniel .

Anca , pauza s-a terminat ,te asteptam la raportat

mQQm ,ce face pepit ?

Pretty,desi suntem de-o seama (la baietzi ma refer ) nush ce sa spun legat de asta .Adica mai discutam noi despre sex ,dar nu cred ca are inca habar de porno . Cineva trb sa-i furnizeze materialele astea . Cu cat au mintea mai ocupata (cu scoala ,sport ,activitati extra scolare organizate ),cu atata au mai putin timp pt altceva .Si-apoi lucrurile astea aflate de o minte insuficient coapta pt a le primi ar putea fi si traumatizante .Parerea mea .Cred ca tot mai bine te-ar sfatui cine are baieti mai mari .



The most beautiful thing in life is LIFE itself

Mara mami de Tibi-Mares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Citat:
citat din mesajul lui flower-power

Ana
,de ce prostie ? Ar fi mers si la mate daca i-ar fi permis starea de sanatate .... Sau NU ? Mai lasati-le-ncolo de razbunari ca prostul atata asteapta ...un pic de atentie .canguru-i la mate ca ala la limbi a fost .




The most beautiful thing in life is LIFE itself

Mara mami de Tibi-Mares


Pai ,Mara ,sigur ca ar fi mers daca sanatatea i-ar fi permis,fara discutie...ca de fiecare data.Razbunarea lui Alex,asa am zis eu,de fapt nu stiu ce-o fi fost in mintea lui la momentul acela,cand a anuntat pe doamna de romana ca merge la olimpiada.Iar prostie pentru ca sigur doamna de mate se va supara ca merge la romana si la mate nu a fost,problema e din parte ei,ca si la ora actuala si,cred eu,cat va trai pe pamantul asta va fi ferm convinsa ca Alexandru putea merge si ca se simtea extraordinar,numai ca eu nu am vrut cu nici un chip sa-l las sa mearga...deci,este grele!
Bine ca sunteti si tu si Tibi in parametre acuma...si multam' ca mi-ai zis ce Cangur e,ca eram in copac si copacul in aer...si ca sa fiu carcotasa pana la capat:adicatelea nu il las la olimpiada si il trimit la Cangur,cum puscociul meu vine asta?

Ana-Maria,mami deAlex&Luana


Album pi casa




Mergi la inceput