Barbatul rac

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Sotul meu e rac. Nu prea cred in zodii, dar hai sa ii fac o scurta caracterizare:

- foarte incapatinat, atit in sensul rau cit si in cel bun, perseverent. cind isi pune ceva in cap, face sau obtine
- foarte ambitios
- foarte jovial
- foarte atasat de familie, tandru, iubaret si nu se jeneaza sa isi etaleze sentimentele in public
- foarte activ, daca il tii o zi intreaga in casa, se urca pe pereti. orice activitate in aer liber sau fizica ii face bine dpdv psihic
- casnic. prefera sa fie cu familia decit cu prietenii la baut
- devotat si foarte fidel atunci cind iubeste si se simte implinit in relatie
- are nevoie de foarte multa afectiune si grija
- foarte ingrijit cu aspectul fizic
- inteligent si super diplomat. e in stare sa-l convinga si pe diavol sa dea caldura mai incet si sa il faca sa creada ca a fost ideea lui.
- e foarte calm, nu l-am vazut niciodata sa isi iasa din pepeni
- ii place sa aiba o femeie puternica linga el, cel putin pe seama lui
- are simtul umorului
- se tine intotdeauna de cuvint
- e meticulos (a mai zis cineva inainte)
- are unele idei fixe si preconcepute pe care greu sa i le scoata cineva din cap. Spre exemplu nu sufera olandezii.
- nu prea le are cu artele frumoase, dar are gusturi fine
- la bautura devine foarte iubaret si sentimental
- e un dansator foarte bun
- e un bucatar excelent si pasionat
- face absolut orice in casa din proprie initiativa

Nu gasesc nici un fel de dualitate. In general iti va spune in fata ce gindeste fara echivocuri. Nu minte si nu isi ascunde sentimentele. Daca nu ii place de cineva in societate nu se va stradui sa "faca frumos". In schimb e foarte prietenos si deschis cu oricine si are mai multe simpatii decit antipatii.

Cam asta, daca imi mai vine ceva mai zic.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Sa va spun si eu ce-am observat la barbatii raci, ca am avut destui in preajma in toate posturile.
Se entuziasmeaza repede cand dau de o persoana care le place, dar dupa primul "val" se gandesc 1000 de ani daca sa se arunce sau nu.
Le place sa faca planuri premature, sa planifice tot, dar nu le iese intotdeauna. Au adesea teama ca cineva "se foloseste de ei".
Sunt uneori enervant de ordonati si tipicari.
Si...sunt statornici in sensul ca nu si-ar parasi niciodata familia, le place sa aiba radacini, daaaar, o sustin pe XIO, nu am vazut rac fara amanta (mai ales la cei trecuti de prima tinerete). Au talentul asta, de a impaca exemplar si nevasta si amanta. Daca stau si ma gandesc, CHIAR nu am vazut rac trecut de 35 de ani care sa nu insele. Nu trag ei de femei, dar au ceva care le face sa traga ele. Si ei nu prea stiu sa spuna nu. Si stiu muuulti. Pt unii nevestele ar baga mana in foc, in alte cazuri sunt un trip fericit. Nu va suparati pe mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina20 spune:

Salut!Eu leu,el rac

Citind tot ce ati scris voi,parca miam descris eu sotul.E adevarat tot ce ati spus.Sotul meu e foarte incapatinat,"activ, daca il tii o zi intreaga in casa, se urca pe pereti","prefera sa fie cu familia decit cu prietenii la baut","are nevoie de foarte multa afectiune si grija","e in stare sa-l convinga si pe diavol sa dea caldura mai incet si sa il faca sa creada ca a fost ideea lui"(stie ca el a gresit,dar intotdeauna incerca sa ma faca pe mine vinovata).
Insa eu am citit ca sunt doua tipuri de raci:unul care e familist si altul care e cu bautura si scandalul,acum nu stiu daca e adevarat.

Cum stii care e ascendentul zodiei?

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=724e548b768b30618f9a7a&source=category&category_id=12" target="_blank">album 1;www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=7458c364f09f6e60b2d077&source=category&category_id=all" target="_blank">album 2; www.onetruemedia.com/shared?p=7e53fc2f14b83fa6df78e2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Faby la 8 luni;

www.onetruemedia.com/shared?p=7c6534b75f4fce2bec111f&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj nou; www.onetruemedia.com/shared?p=7e3f9de70122621331eba0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Fabi in girelo; www.onetruemedia.com/shared?p=801ef5ea45694371e9ba2d&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">mersul fara girelo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Irina, nu stiu, chiar nu cred in zodii asa ca nu iti pot spune. Eu doar mi-am descris sotul. Si da, as baga mina in foc acum ca nu ma inseala. Nu sunt naiva, tocmai ca nu sunt proasta. Si mi-as da seama imediat daca ar face-o. Iar el asa meticulos cum e, sta prost la capitolul minciuna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

pe aici ! Cunosc si eu un rac ( nu e vorba de sot ) si le dau perfecta dreptate fetelor - Xio, Lo li ta, ca sunt niste afemeiaaaati incurabili. No offence !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Culmea este ca cei pe care ii cunosc eu parca au o masca: sunt atat de seriosi ca ai putea pune pariu(nu bagat mana in foc , ca e prea mult) ca sunt cuminti si nu s-ar baga la altceva , dar cand coloooo.
fara-i vopsit gardu si inauntru...

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Fostul meu era rac...eu scorpion. Sunt de acord cu fetele: dupa mine sunt afemeiati. Nu e singurul rac pe care l-am cunoscut si cam toti la fel se poarta.
Acum m-am maritat cu un leu si cand nu suntem ne intelegem super.

mamik de Denisa Maria (20.07.2007)



A child is not a vase to be filled, but a fire to be lit

www.tickerclub.com/cache/42ee662a1f.png" target="_blank"> AMR putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Ce usor ar fi daca am putea defini caracterul oamenilor dupa zodii. Dar nu e asa. Eu cunosc raci si sunt diferiti. Unii sunt super familisti, altii super fustangii. Mediul, educatia, experientele de viata si ce au invatat din ele, toate astea isi spun cuvintul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

eu peste el rac
super combinatie, parca am fi pereche cu Loma si husbandul ei.
Am apreciat foarte mult faptul ca este corect si parolist (greu este pana imi promite lucrul respectiv) si nu minte. Alte calitati importante: bun familist, casa este universul lui, doar aici isi gaseste echilibrul si pentru asta este dispus sa lupte mult.
Defecte: comoditatea (cred ca de aia nu alearga al meu dupa alte femei, din comoditate), "pasaricile" referitoare la meticulozitate, la faptul ca lucrurile trebuia sa stea intr-un anume loc, orice deranj il nervozeaza,devine uneori pisalog, nu ma ajuta la treburile casnice dar investeste in toata tehnica posibila sa-mi usureze mie munca, se aprinde si se stinge ca un foc de paie (si nu intelege de ce m-am suparat, insista sa vb cu el la 5 min dupa o discutie aprinsa).

Cam asta ar fi, in mare, si ma repet, tot ce a scris Loma este si in viata noastra (suntem de 14 ani impreuna, asa ca statornicia ar fi o alta calitate sau defect?)

Mamica de VLAD 19.10.2008

falcone
Povestea lui Falkone zis si Ventuza
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina20 spune:

Deci dupa cum am spus ,sunt doua tipuri de raci

Cristoiu si eu pot baga mana in foc pt sotul meu.E foarte devotat familiei,stie ca daca face un pas gresit ne pierde.Si stii ce mia spus?"Cemi trebuie alta femeie?nu tot o gaura are si aia?nu mii de ajuns una,imi mai iau alta pe cap?"Cat a fost tanar a fost un "machio",umbla si cu cate 3 odata nui pasa,dar acum familia e familie,nu stiu poate ca si varsta e de vina,sau poate cai dau eu tot cei trebuie

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=724e548b768b30618f9a7a&source=category&category_id=12" target="_blank">album 1;www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=7458c364f09f6e60b2d077&source=category&category_id=all" target="_blank">album 2; www.onetruemedia.com/shared?p=7e53fc2f14b83fa6df78e2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Faby la 8 luni;

www.onetruemedia.com/shared?p=7c6534b75f4fce2bec111f&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj nou; www.onetruemedia.com/shared?p=7e3f9de70122621331eba0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Fabi in girelo; www.onetruemedia.com/shared?p=801ef5ea45694371e9ba2d&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">mersul fara girelo

Mergi la inceput